Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rower wewnątrz kombi


tomke1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki o to głupi się może wydawać problem, ale od niedawna mam GT i cały czas kombinuję jak się do przewozu roweru zabrać. W poprzednim aucie (Stilo) miałem bagażnik na klapie (Thule) i było idealnie no i nie za drogo.

Bo dach odpada ze względu na to że nie mam do tego przekonania a baza plus rynienki to i tak 1tyś padnie, na hak też odpada bo jeszcze drożej wyjdzie bo hak by trzeba było kupić :-)

Na klapę niestety bagażnik który mam nie pasuje, mogłem Scenica kupić :-) to by pasował.

 

Ale mniejsza o ten przydługi wstęp: pozostało przewożenie rowerów wewnątrz przy złożonych siedzeniach. Miejsca od diabła, jeden rower to nawet bez ściągania czegokolwiek bez niczyjej pomocy wjeżdza, z dwoma już gorzej żeby się nie obcierały. Znalazłem coś takiego jak Thule InDoor ale to coś potrzebuje mocowań, podpowiedźcie czy w Megane II ph II GT da się takie coś dopasować, albo może macie jakić inny pomysł co by rowery dwa z tyłu na stojąco sobie jechały bez przednich kół rzecz jasna.

 

Z góry dzięki za pomysły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem patent do Volvo, zapinał się w zamki w oparciach kanapy, w to wpinany był zamiast koła rower. idealne rozwiązanie na lato jak jest sucho i jeździsz po asfalcie. Koles pojechal z tym na maraton. Rower był lekko brudny i niestety był zonk, ponieważ cały środek miał utytłany w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jesteś maniakem rowerowym jak ja kiedys to proponuje Ci zrobić bądz tez kupic mocowanie na rower które wpinasz w miejsce osi zdjętego go koła, i takie mocowanie przykręcic na stałe do fotela. Rowery stały by jeden obok zdrugiego w aucie bez przednich kół. Niewiem jak z wysokoscia rowerów co do wysokości samochodu ale jak da tak rade to ja bym o tym pomyslał.

 

Pozdrorower :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to mozna to bardzo łatwo zrobić gdy masz spawarkę dostępną.

Do starej osi mocujesz prostopadle 2 blaszki mniejwięcej w równych odległościach od końców i powstaje Ci coś takiego -> __|__|__ następnie do tych dwóch blaszek mocujesz kolejną blaszkę z otworami do montażu do siedzien i powstaje Ci taka "drabinka"

 

Jak wstawisz na to rower,przykrecasz śrubki na osi przyspwanej do tego chwytu i ładnie wszystko jest :-)

Niestety tezniewidziałem tego ostatnio w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!