Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 01r 1,4 16V OBD silnika katalizator p


pa.zizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem od jakiegos czasu iz auto zaczelo mi wiecej palic swieci sie kontrolka OBD silnika uszkodzenie katalizatora zapewniono mnie na salonie renault ze mam wymienic katalizator. Wymienilem katalizator na nie orginalny ale spelniajacy normy(ceramiczny) potem zapewniono mnie ze sonda lamba wymieniłem sobie sam na bosch uniwersalna dalej to samo. Potem stwierdzono ze moga to byc swiece wymieniono bez zmian.

Zastanawia mnie ze kontrolka sie załanczała po 3 cyklach na trasie jak sie zagrzał idealnie do 90 stopni teraz jak bylo zimno i nie osiagnał idealnie 90 na trasie bo jak jest koło 2 stopni i jade szybko to nie osiaga temperatury 90 i kontrolka sie nie zalaczyla przez połtora tyg. Auto pali o jakies od 2-4 l. Zastanawiajace jest ze jak krece kierownica na luzie to obroty lataja od 1000 do 750 szybko i jak dojezdzam na dziurach do skrzyzowania na luzie to obroty zazwyczaj szaleja od 1000 do 750 bardzo szybko jak stane autem to po jakims czasie ustaje. Powiedziano mi ze to jest pompa. Wyczyscilem przepustnice i 3 dni jezdzil dobrze czasami utrzymywal troche wieksze obroty powiedzmy 850 ale nie szlał spadał na obrotach powoli normalnie.

Przebieg 229600km z problemem obd katalizatora jeżdże juz 5 tys km i nikt nie umie mi pomoc a benzyna leci...

Pomocy, z gory dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnałem ta pokrywe co jest przykrecona od gory na silnik też tam koło tego sa przykrecone cewki. I ten plastik sie łaczy z przepustnicą odkreciłem przepustnice i wygladała na czysta ale nie widziałem nigdzie zeby był silniczek krokowy. Czy napewno w tej wersji jest silniczek krokowy?? Nie znam sie za bardzo na mechanice wiec jak cos z gory sorki:) Aha i jeszcze jakis mechanik wszystko mi wysmarował silikonem ogolnie go przeczysciłem i zdrapałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada troche inaczej:

Odkrecałem nawet ta oslonke na przepustnicy co widac z boku ale tam nic nie ma.

A jest mozliwe ze jak go odpale na zimnym silniku trzymie ładnie obroty równo a potem takie jaja??

Prosze zdjecia:

ql7086_20091212066.jpg

tc4890_20091212068.jpg

 

[ Dodano: 2009-12-12, 14:35 ]

A co z błedem uszkodzony katalizator?? Z wysokim spalaniem??:/ Co robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!