Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczli w Scenic III


artsie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Zawitała do nas zima, chciałem w swoim Scenicu III podnieść na noc przednie wycieraczki aby nie przymarzły.

No i zdziwienie, ramiona są tak głęboko schowane, że bez otwarcia maski nie idzie podnieść wycieraczek więcej niż 5 cm.

Mam pytanie czy w Scenicu II i Megane III też jest taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sceniku II spokojnie możesz podnieść, dzisiaj akurat miałem przyjemność przejechać się kawałek Grandem III i musieliśmy go odśnieżyć, mocno mnie to zdziwiło, ale same wycieraczki jako patent uważam za bardzo fajny, chciaż bardzo jestem przyzwyczajony do układu ze Scenika II z patografową prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

dzisiaj zaliczyłem dokładnie to samo zdziwienie :-) W instrukcji znalazłem taki zapis żeby na włączonym zapłonie ale wyłaczonym silniku dźwigienkę wycieraczek dać na maksa w dół - wówczas wycieraczki zatrzymają się w takiej pozycji żeby dało się je podnieść.

Z tym że czy po wyjęciu karty i zamknieciu fury nie wrócą one do swojej poprzedniej pozycji nic już nie napisali. Jutro przetestuje,

 

A skoro o wycieraczkach to zauważyłem jeszcze jedną drażniącą rzecz - wycieraczki są tak nisko na szybie "schowane" że nie podlegają niejako działaniu nawiewu na przednią szybę. Efekt był taki że lód i śnieg się topił spływał na dół, na wiecieraczki, na któych ponownie zamarzał. Efekt był taki że wycieraczki praktycznie w ogóle nic nie zbierały z szyby - pióra były cały czas oblodzone. Kupiłem taki płyn do odmrażania szyb i jutro chyba bede je nimi spryskiwał - moze coś pomoże

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrałem się ciepło i poszedłem przetestować poradę "Tomeko", faktycznie wycieraczki ustawiły się w pionie i pozostały tak po zamknięciu samochodu. Niestety i w tym położeniu nie można ich podnieść, z tym że jest lepszy do nich dostęp, może łatwiej będzie je oderwać czy spryskać odmrażaczem.

Przy okazji zauważyłem, że po ustawieniu nawiewu na zamarzniętą (zaparowaną) szybę zaczęła się odmarzać w 1/3 wysokość tam gdzie skierowane są dysza nawiewu i małymi powierzchniami w równych odstępach na samym dole szyby. Zastanawiam się czy są tam jakieś otwory czy raczej efekt nieszczelności nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artsie te małe miejsca to podejrzewam że specjalne otwory w blacie żeby nawiew szedł nisko, podobne mam w Sceniku I, w Sceniku II za to nie ma widocznych tego typu otworków. Co do obmarzania wycieraczek-niesety stosowane pióra mają pewną niedoróbkę: jak nie ma mrozu zachowują się znakomicie, jednak przy padającym śniegu oblepiają się na końcach co czesto myli mi czujnik deszczu i rozmazując wodę po szybie (nie ma ich odpowiedniego docisku do szyby) powodują szybkie szuranie po często prawie suchej szybie. Za to w przypadku drobnej mżawki/śniegu czujnik nie załapuje bo jest zbyt wysoko umieszczony... Znajomy ma w Xsarze Picasso czujnik u dołu szyby i efekt jest duzo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieraczki są tak nisko na szybie "schowane" że nie podlegają niejako działaniu nawiewu na przednią szybę

 

też to zauważyłem wczoraj, taki płyn pomorze tylko krótkotrwale (przetestowałem) ;-) ja pomagam sobie płynem ze spryskiwaczy jak jest mróz i płyn jest lepki pryska dużo niżej więc pomagało bo trafiał nisko na szybę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!