Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po ładowaniu akumulatora - usterka elektron


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój Renault Megane II 1,5 dCi z 2004 roku kiepsko kręcił od jesieni - zapalał dopiero po ok 3-4 "odgłosach" :) /no na prawdę nie wiem jak to nazwać, a pewnie wiecie o co chodzi/

Przyszły mrozy, samochód stał przez cały weekend i wczoraj już nie zapalił.

Tzn. kręcił na początku dość żwawo, świeciły się wszystkie lampki, jak normalnie przy rozruchu, ale nie zaskoczył... przy każdej kolejnej próbie było gorzej, aż w ogóle padł i były problemy z zamknięciem go.

Wyjęliśmy akumulator i go naładowaliśmy (ładował się ok. 14 h).

Dziś po włożeniu jest kaplica :) tzn. najpierw w ogóle było jedno wielkie nic... nic się nie świeciło, nic nie uruchamiało. Później, po poruszaniu kablami przy klemach zaświeciły się lampki i komputer pluje błędem "usterka elektroniczna"...

świeci się to nawet po zamknięciu samochodu :)

 

no i moje pytanie... co to może być?

czy jest możliwość błędnego podłączenia akumulatora?

 

dodam tylko, że wszystkie świece wymienione były na nowe pół roku temu, więc to chyba nie może być źródłem problemu...

 

pls o pilną pomoc, bo kurczę za 2 dni święta i auto potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx a odpowiedź :)

potwierdzam, że był to AKU po wymianie hula pięknie

wątek można zamknąć/skasować etc.

[ Dodano: 2009-12-23, 20:57 ]

owszem nie :)

nie był to AKU... po wymianie przez czas jakiś było OK, a później najpierw komputer pokazał kontrolę układu kierowniczego, a później znów tę samą usterkę. Trochę powariował.

Na diagnostyce okazało się, że poszedł jakiś moduł systemu sterującego komputerem.

piszę, bo może to kogoś zainteresuje :)

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!