Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw HID do Megane Classic bez soczewek. Pr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad zamontowaniem zestawu HID xenon w swojej Renacie. Mam w związku z tym jednak kilka wątpliwości.

Zastanawiam się czy do zwykłych lamp seryjnych ( nie soczewkowych) w classicu z 99'roku mogę zamontować taki zestaw, chodzi mi o to czy:

1. Będzie to jakoś wyglądało?

2. Czy nie będę oślepiał innych?

3. Czy nie zniszczę lampy?

4. Jaki zestaw w rozsądnej cenie jest najlepszy?

 

Proszę o konkretne odpowiedzi ;-)

 

Co do temperatury to zakładał bym zestawy w przedziale 4300K- 8000K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoż kolego tak:

1. Wygladac bedzie moze jakos ale nie tak jak powinno.

2. Oczywiscie ze bedziesz oslepiał innych. ksenony sa dla reflektorów soczewkowych badz fabrycznych reflektorów (zwyklych) przystosowanych do takiej instalacji.

3 i 4 nie bede odpisywał bo ogolnie odpowiedz 1 i 2 dyskwalifikuje je.

 

Podsumowywując:

Jeżeli zamontujesz je to bedziesz oślepiał innych, nie przejdziesz przeglądu diagnostycznego, zabiorą Ci dowód rejestracyjny, przy spowodowaniu wypaku jak cos poszkodowany moze powołac sie na oslepiające światło z reflektora ( i masz przegraną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sądziłem. :-/

W takim razie, albo muszę zainwestować w soczewki, albo poszukać innej alternatywy.

Na pewno muszę zrobić coś z oświetleniem bo obecnie zamontowane standardowe żarówki święcą bardzo marnie,a chciałbym żeby oprócz widoczności poprawił się również wygląd :)

Czy może ma ktoś jakoeś propozycje ?? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze waldek708, Jako posiadacz tych soczewek które pewnie kupisz wiem że oprócz wyglądu to narobisz sobie problemy u policji. Oni już wiedzą co mają sprawdzić a jak Ciebie zatrzymają za Hidami to masz po dowodzie. Na same lampy bez atestu jeszcze jakoś unikniesz wydatków, dlatego nie montuje kseonów żebym nie stracił dowodu tak jak mój kolega zatrzymany do kontroli. A dlaczego zabrali. Jeżeli masz kseon musisz mieć stabilizację i spryskiwacz lamp w skrócie układ przystosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno poprawi się wygląd no i możesz tam wsadzić te ksenony... :)

Wygląd może i się poprawi, ale niestety "ksenonów" w to wsadzić nadal nie może, tzn. może, ale nadal będzie to niezgodne z prawem :) Poza tym zastanowiłbym się nad tym, czy ta homologacja, jest coś warta w naszym kraju, z tego co wiem, nie wszystko co ma homologacje E jest zgodne z naszym prawem :shock: Nie mówię że te akurat lampy są niezgodne, ale zanim się takie kupi, to lepiej poczytać, dowiedzieć się u odpowiednich osób czy warto je kupić, żeby potem się nie okazało, że się wywaliło 600PLN na coś, co przysporzy nam więcej problemów niż korzyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, nie może tam wsadzić ksenonów ponieważ lampy nie są do nich przystosowane, tzn może ale na własną odpowiedzialność. Koledze w pasku B5 chcieli dać 5 stów mandatu, a drugiemu prawie wzięli dowód a miał właśnie takie lampy tyle ze w astrze 2.

Bedzik, ja zamontowałem do siebie Osram cool blue i night breaker i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem do siebie Osram cool blue i night breaker i jestem zadowolony

również polecam Osram Cool Blue, dają fajne światło, lepiej oświetlają drogę niż zwykłe żarówki i co najważniejsze nikt się do nich nie może przyczepić, bo są w pełni legale. Od siebie, mogę Ci jeszcze polecić Philips Power2Night, dają jeszcze więcej światła niż Osramy, ale jest ono mniej białe i też są w pełni legalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19Urban94, ja mam dokładnie te lampy i opisałem wyżej że nic nie można. Ogólnie gdyby nie poprawiły mi wyglądu w taki sposób to na pewno bym z nimi nie jeździł. A o gustach się nie dyskutuje :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Że tak powiem wtrącę swoje 3 grosze. Ja mam http://allegro.pl/item861369011_lampy_nowe...ght_chrome.html

zamontowałem po spotkaniu z sarną. Efekt na żarówkach zwykłych był zadowalający. Kilkukrotnie lepszy niż oryginałów. Po zamontowaniu xenonów (barwa 6100) padłem, białe zimne piękne światło. Po podjechaniu na stacje kontroli brak problemów dlaczego? Już mówię da się idealnie ustawić wiązkę światła tak jak normalnej żarówki. A co do układu spryskiwaczy to po nowym roku. Takie: http://allegro.pl/item844378359_spryskiwac...iwacz_lamp.html Samo poziomowanie niestety nie realne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podjechaniu na stacje kontroli brak problemów dlaczego?
Musiałeś mieć farta i trafiłeś na kogoś kto nie wie o takich ksenonach, albo mu nie zależy i chce zrobić swoje i zabrać kasę :-P Ja jak robiłem przegląd to diagnosta sprawdzał czy nie mam tych ksenonów z allegro i powiedział, że u niego takie coś nie ma szans przejść przez przegląd, ponieważ gdyby taki samochód miał wypadek i okazałoby się że dopuścił go do ruchu po takich modyfikacjach, to on miałby problemy, także dużo zależy na kogo się trafi.

 

A co do spryskiwaczy to nawet jak je założysz to i tak nadal nie będzie to legalny ksenon bo nie będziesz miał samo poziomowania:-/ Kiedyś się mocno interesowałem tym tematem i z tego co udało mi się wyczytać, to nawet gdybyś założył samo poziomowanie to też nie będzie to legalny ksenon, bo nie masz homologacji :) Musiałbyś wystąpić do odpowiedniej instytucji, która by przebadała Twój samochód i jego oświetlenie i wystawiłaby do niego homologacje. Oczywiście wiadomo ile taka impreza kosztuje, za te pieniądze kopiłbyś sobie dobrej klasy samochód z fabrycznym ksenonem i jeszcze by Ci zostało :)

 

Wiadomo że niektórzy robią tak jak Ty i mocno walą po oczach(nie twierdze że Ty oślepiasz, bo nie widziałem jak to jest zrobione i ustawione u Ciebie, bo u niektórych takie lampy mniej oślepiają niż oryginalne) i się tym nie przejmują. Zaczną płakać, jak kogoś potrącą, albo będą mieli kolizje drogową, wystarczy że ta druga osoba powie że ją oślepiłeś i wtedy już się zaczyna, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania z AC oraz z OC, ponieważ Twój samochód nie spełnia warunków technicznych określonych przepisami i będziesz musiał robić swój i czyjś samochód z własnej kieszeni, a prawdziwe kłopoty są wtedy gdy ktoś zginie w takim wypadku.

 

Ja też chciałem sobie założyć takie ksenony do poprzedniego samochodu bo fabryczne lampy już prawie w ogóle nie świeciły, ale jak poczytałem o konsekwencjach takich przeróbek, to sobie dałem spokój i kupiłem mocniejsze firmowe żarówki i nie było źle. Wolałem mieć święty spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzik, wkładaj i jeździj i przestań słuchać tych wariatów co jedyne co potarfią to pisać tutaj... znam wiele osób co mają te komplt pozakładane do normalnych aut i policja ich nie ściga... zawsze ryzyko jest, ale czego się nie robi dla poprawy oświetlenia na drodze, a co do oślepiania to jak będziesz miał dobrze ustawione światła to mnie będziesz oślepiaj niż tacy specjaliści co albo włożą żaróweczke 100 albo z biedronki ala biały xenon to dopiero mają super światła...

 

jest tylko mały kłopot jak masz stare reflektory (takie szare, powypalane) to sobie daruj bo nic ci nie pomogą ani nowe mocen żarówki ani xenon...

 

[ Dodano: 2009-12-28, 11:33 ]

lepper_pl, a kto ci powiedział że te lampy nie mają homologacji...

 

Ludzie gdzie wy żyjecie w Chinach ?? U nas aby towar wszedł do obrotu musi przejść cło a co za tym idzie bez homologacji nie da się ich wprowadzić na rynek. Dotyczy to również samych HID. Oczywiście zdarzają się rzeczy które cło przechodzą, ma zostać uzupełniona informacja ale nie zostaje, tylko że sprzedawaca który podejmuje się sprzedaży towaru bierze za to całkowitą odpowiedzialność. Dlatego na każde zakupy tego typu bierze się Fakturkę i jest zawsze podkładka przed sądem. Kasą dostaniesz napewno wraz z kosztami sądowymi, zabraniem dowodu, mandatem itp...

Dlatego zawsze jak Ci pan policjant będzie chciał zabrać DR i wlepić mandat to poproś o wniosne do sądu i niech napisze na wniosku podstawę do tego. Zobaczymy co wpisze. To ja z gaśnicą w samochodzi ma być ale nie ma w przepisie napisane że ma byc sprawna, a policja daj za to mandaty czasami...

 

no nic teraz po moim tekście burza na mnie spłynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!