Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw HID do Megane Classic bez soczewek. Pr


Rekomendowane odpowiedzi

U nas aby towar wszedł do obrotu musi przejść cło a co za tym idzie bez homologacji nie da się ich wprowadzić na rynek.

Zdziwiłbyś się jakie cuda na polskim rynku są w obrocie :)

 

tylko że sprzedawaca który podejmuje się sprzedaży towaru bierze za to całkowitą odpowiedzialność.

To nie do końca tak ... to raczej tak jak ze sprzedażą niebieskich kogutów w sklepach czy na allegro - kupić je możesz, posiadać możesz, ale używać już nie możesz.

Tyczy się to również wszelakich xenonów - co z tego że zestaw do montażu xenonów jest homologowany, skoro - jeśli użyjesz go w zwykłej lampie (nie mówię tu o soczewkach, tylko np zwykłych, standardowych lampach przystosowanych do żarówek H4) - to ... tracisz homologację na lampy...

Podsumować to można w jeden sposób - ah, te cudowne polskie przepisy... :)

 

z tego co wiem, nie wszystko co ma homologacje E jest zgodne z naszym prawem

Dokładnie. To jak z wszelakimi TUVami przy chociażby zawieszeniach kupowanych w Niemczech. Co z tego że tam zawias ma TUV, skoro u nas ten TUV znaczy tyle co nic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczy się to również wszelakich xenonów - co z tego że zestaw do montażu xenonów jest homologowany, skoro - jeśli użyjesz go w zwykłej lampie (nie mówię tu o soczewkach, tylko np zwykłych, standardowych lampach przystosowanych do żarówek H4) - to ... tracisz homologację na lampy...

Dokładnie tak jest jak piszesz, z tym że jeżeli użyjesz tych HID-ow nawet w soczewkach to też jest niezgodne, bo soczewki nie są tylko jednego rodzaju, są soczewki homologowane do zwykłych żarówek oraz takie, które maja homologacje do xenonów.

 

co z tego że zestaw do montażu xenonów jest homologowany, skoro - jeśli użyjesz go w zwykłej lampie (nie mówię tu o soczewkach, tylko np zwykłych, standardowych lampach przystosowanych do żarówek H4) - to ... tracisz homologację na lampy...

Ja w tym nie widzę nic dziwnego, to jest bardzo logiczne, że skoro lampa przystosowana do np. H4 przeszła szereg badań homologacyjnych, pod kątem używania jej właśnie z taką żarówką, to gdy wsadzimy do takiej lampy inne źródło światła, to homologacja jest nie ważna, nikt nie badał przecież jej zachowania przy używaniu w niej xenona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekhip, trochę się mylisz :-P , np przy H7 nie ma tak wielkiej różnicy między żarówką a żarnikiem, większe różnice są w budowie odbłyśnika, to on kieruje i ustawia padanie światła na drogę. W żarówkach H4 to budowa żarówki i odpowiednie przysłony powodują, że lampa nie świeci do góry, jednocześnie oślepiając jadących z przeciwka, natomiast żarniki z allegro nie mają w sobie takiej przysłony, przez co walą światłem dookoła, przy czym oślepiają jadących z przeciwka. Kiedyś o tym czytałem w jakiejś gazecie, albo na jakiejś stronie, nie pamiętam :) Ostatnio jechałem w nocy za Astrą I, która ma właśnie H4 i miała założone "xenony" i pięknie oświetlała drogę, oraz... gałęzie mijanych drzew :) co przy fabrycznym oświetleniu jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z pawel400 leczy gdy by w tej astrze ktoś poszedł po rozum i założył BIXENON to było by bez problemu z powodu zainstalowanej tam przesłony. Jeżeli zmieniasz np: z H1 Na H1 problemu oślepienia niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu oślepienia niema
nie tyle co go nie ma, tylko to oślepianie jest mniejsze, bo jednak jeszcze zostaje różnica w budowie odbłyśnika oraz szkła reflektora. Innym parametrem, który powoduje że lampy oślepiają mniej lub więcej jest temperatura światła, jeżeli ktoś zrobi to z głową i wsadzi żarniki o temperaturze takiej jak prawdziwe xenony czyli około 6000K to nie jest tak strasznie, ale jeżeli ktoś wkłada 12000K gdzie światło jest fioletowe to wtedy bardziej będzie oślepiał innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ale xenon to też żarówka/żarnik i tak samo daje swiatło tylko o innym "K" nie myle się?? Więc nie rozumię tej rozkminy :-P :-P

Znowu odgrzewam starego kotleta, ale nie wytrzymałem. Zapytaj Wujka Googla albo Cioci Wikipedii jaka jest różnica między xenonami a żarówką. W skrócie: w żarówce źródłem światła jest rozgrzany drut, w xenonie źródłem światła jest wyładowanie pomiędzy elektrodami (jak przy spawaniu elektrycznym albo w lampie błyskowej). Xenon przy mniejszej mocy pobieranej z instalacji daje większy strumień świetlny. Stąd te obostrzenia: samopoziomowanie świateł, zmywacze, homologacje itp. Do tego z racji mniejszych rozmiarów źródła emisji światła jest bardziej zbliżony do punktowego źródła światła. Można dokładniej zapanować nad strumieniem świetlnym (precyzyjnie go ukształtować). itp, itd.

 

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!