Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie świece stosujecie w swoich silnikach?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Pomóżcie w doborze świec do mojego silnika - 1.4e E7J 764

 

Przebrnąłem przez cały wątek i padło kilka propozycji. A i zdania rónież były podzielone. Dlatego mam prośbę, doradźcie który model kupić. Brak LPG w aucie.

 

1. Eyquem RFN58LZ (lub RFN52LZ)

2. Eyquem RFN58LZ3A

3. Denso Q16PR-U

4. NGK BCP5ES

 

Cena nie gra roli, bardziej stawiam na jakość. Z góry dzięki!

 

----

Edit: Wyszło, że zakupiłem Denso Q16TT. Pochwalę się za jakiś czas jak się sprawują.

Edytowane przez Sap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was używał (bądź używa) świec NGK BCPR5EIX lub NGK Laserline LPG 1? Zastanawiam się nad ich zakupem, cena z lekka odstrasza i nie wiem czy jest sens pchać się w świece ponoć dedykowane do gazu - według producenta świec - czy zostać przy dotychczasowych (standardowe NGK V-line 32 (BCPR5E))?

Dodam, że autko to Megane I Ph I 1,6 K7M 702 (66kW) z instalacją lpg.

Proszę o opinie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wsadziłem pół roku temu NGK BPR6EY, to już niestety nie ta sama firma (NGK) co kiedyś.

Nie polecam ich.

Teraz wsadziłem Boscha WR 7 DC+ 7900.

Jestem ciekawy jak się będą sprawować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Nadszedł moment wymiany świec - trochę o nich zapomniałem bo mają już 84tyś.km chociaż pracują bez zarzutu :) i sprawdziłem, że w serwisie do tej pory montowali mi do silnika 2.0T F4R 776 świece 8200492426 NGK PFR7Z-TG. Natomiast w serwisówce spotkałem się z informacją, że do tego silnika wyłącznie NGK PFR6G-9. Moje pytanie, czy ktoś wie które lepsze lub czy to wszystko jedno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam NGK od zawsze właściwie i po ostatniej wymianie też mam wrażenie, że "to już nie to, co kiedyś". Czy oni specjalnie pogarszają teraz produkt, żeby więcej sprzedać bazując na znanej marce? Jeśli tak, to to kolejna firma, która tak robi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które miałeś montowane do tej pory nie są idealnymi zamiennikami właściwych świec, ale sporo osób je stosuje ze względy na dodatkowe elektrody (IMHO niepotrzebnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zgłupiałem które kupić, NGK PFR7Z-TG (3 elektrody) czy NGK PFR6G-9 (jedna). Cena za 4 sztuki 100zł w obydwu przypadkach. Tak jak pewnie innych kusi mnie trochę więcej elektrod w tej PFR7Z-TG. Paweł piszesz, że niepotrzebnie zamieniają na 3 elektrodowe, ale może w przypadku takiej samej ceny zakupu, bardziej będą skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!