Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana regulatora napięcia BEZ wyjmowania a


Rekomendowane odpowiedzi

Alternator Bosch - 0 124 325 031.

Mam problemy z ładowaniem i padło na regulator napięcia (ładowanie jest, ale tylko przy wyższych obrotach).

Pytanie jest takie, czy da się to zrobić BEZ wyciągania alternatora (brak garażu czy innego miejsca do wygodnej roboty). Jak tak to jak się do tego draństwa dobrać (co odkręcić aby za dużo nie odkręcić) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, bez problemu. Z alternatora wychodzi jeden gruby przewód i dwa małe na wtyczce, Trzeba ten gruby odkręcić klucz 15, pod spodem bedzie śruba, obok też jest śruba, którą trzeba odkręcić , jak już to odkręcisz t pod spodem będą chyba 2-3 śruby na śrubokręt krzyżakowa.

Dla bezpieczeństwa zdejmij klemy na akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, zauważyłem problem akurat w dni niepracujące.

Do mojego altka są za ~50 pln na alledrogo, więc zaryzykuję i zobaczę jak się sprawdzi.

dwa małe na wtyczce

Aż sprawdzę jeszcze dla pewności, bo u mnie jest chyba tylko 1 na wtyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzę jeszcze dla pewności, bo u mnie jest chyba tylko 1 na wtyczce.

Możliwe, jakiś czas temu go rozbierałem, ale wydaje mi się, że były dwa kabelki, na wtyczce z dwoma pinami, które i tak były połączone. Możliwe, że u Ciebie będzie jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wychodzi na to że francuski nie dobre tak?

Taaaaaaaaaaa :)

I jest zonk. Zacząłem przeglądać "Sam naprawiam" itd. i wychodzi, że powinienem mieć alternator min. 98A, a mój ma 87A :roll:

Wychodzi na to, że zamiast regulatora to powinienem wymienić cały alternator :roll:

 

Ktoś ma jeszcze taką przypadłość w M1 ph2 1.6 16V z klimą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, masz właśnie taki, ja też mam identyczny.

Nie pamiętam ale w Sam naprawiam wyd II jest właśnie taki, Bosch 98A.

Jakby jednak Cię naszło na wymianę alternatora, to zwróć uwagę jak jest mocowany, bo jest inne w różnych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w Sam naprawiam jest Bosch 98A lub 110A.

Ja mam Boscha 87A. Jeśli to jest jakiś zamiennik tego z książki to obcięli mu trochę parametry.

 

zwróć uwagę jak jest mocowany, bo jest inne w różnych silnikach.

Wiem, wiem, od razu na to zwróciłem uwagę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizował bym z tą mocą, bo to już moje kolejne problemy z alternatorem.

No ale problem sam póki co się rozwiązał, bo być może będę miał konkretniejsze wydatki więc na chwilę obecną kupię sam regulator.

Natomiast obawiam się, że regulator musi być do konkretnego alternatora.

Wiem i już taki znalazłem.

 

Jak wymienię to pochwalę się efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizował bym z tą mocą

Czemu? 10A to nie wiele, szybciej Ci się będzie ładował akumulator, nie będzie problemów z "odpaleniem" wszystkich odbiorników elektrycznych jednocześnie. I tak praktycznie cały czas się jeździ na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!