Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzęsąca sie kabina przy dodawaniu gazu Meg


MaciejSKalisz

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec mam problem i to nie mały. Wracałęm z polski do Anglii i mniej wiecej we Franzji zaczeło mi trząść całą kabiną, myslałem ze złapałem gume lecz wszystkie opony byly ok w dodatku sa to nowe opony zakładane w polsce, lecz problem jest taki że podczas przspieszania mniej wiecej od 60km/h zaczyna telepac całą kabiną, telepanie jest takie mocne ze strach przyspieszac, najlepsze jest to ze jak np z górki jade i sie rozpędzę do 120hm/h na luzie, wszystko jest Ok silnik pracuje równo bez szarpnięć, po wkleszczeniu np 5tego biegu zaczyna znowu trząść, to samo jest przy duzych predkosciach rzedu 160km/h , zdejmuje noge z gazu i samochod hamuje silnikiem bez szarpania, dodam lekko gazu i znowu telepotanie. Musze przyznac ze ledwo dojechalem do Anglii, nie szarpie jedynie przy predkosci mniejszej niz 60km/h . Co to może być??

Aha zapomnialem ze w polsce bylo robione zawieszenie tzn wymieniane byly drążki i koncówki drązków, pasek rozdządu wraz z pompą, filtry olej itp itd.

 

Aha na dodatek pojawil sie jakis dziwny metaliczny dzwięk w okolicy paska rozrządu, pasek byl wymieniany przed wyjazdem przejchałęm okolo 1500 km , ale dopiero teraz pojawil sie ten dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj jak widze masz silnik 1.5 dci , mianowicie mialem ten sam problem co ty pod czas tej samej trasy jestem z angli ... jechalem do polski moja megi i taki same objawy pojechalem do mojego mechanika ... te silniki na wale korbowym obracaja sie na "klinie " to znaczy zebatka jest zakleszczona pomiedzy kolem pasowym a blokiem silnika i przy dluzszej eksploatacjii silnika elemnty nagrzewaja sie i powiekszaja a pasek rozrzadu potrafii przeskoczyc o jeden zzabek ... najlepiej sprawdz ustawienie walkow rozrzadu poprzez zdemontowanie malych plastkiwoych oslon z prawej strony bloku silnika na gorze .. 2 male czarne koleczka podwaz je srubokretem wychodza latwo .. i szukaj oznaczen "kresek"

mam nadzieje ze moj opis ci pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!