Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odczuwalne przemieszczanie silnika


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem w swoim scenicu. Jak przyspieszam lub puszczam noge z gazu odczuwalne i slyszalne jest przemieszczenie silnika, ciekawa rzeczą jest że na zimnym silniku tego nie ma, sytuacja występuje tylko gdy silnik jest już ciepły. Co może byc tego przyczyną.

Dodam że poduszki silnika wymienione, wszystkie 3, oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, któraś poducha po wymianie jest nie dokręcona. A pytanie kolegi wyżej uważam za słuszne. Mógłbyś jakoś dokładniej napisać co oznacza kwestia

odczuwalne i slyszalne jest przemieszczenie silnika

bo to może być kluczem do ustalenia przyczyny Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że poduszki silnika wymienione, wszystkie 3, oryginał.
co to znaczy oryginały? w ASO kupione? Możliwe, że dopóki guma jest zimna to tłumi. Gdy się rozgrzeje to mięknie przez co odczuwasz przemieszczanie zespołu napędowego. Pokombinuj z poduszką pod skrzynię od wersji 2.0 16v. Ma ona inną konstrukcję niż do dCi. Dodatkowo możesz sprawdzić jak są ułożone poduszki. Może są one nie właściciwie umocowane (przesunięte o parę cm) przez co nie tłumią właściwie ruchów zespołu napędowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że dopóki guma jest zimna to tłumi. Gdy się rozgrzeje to mięknie przez co odczuwasz przemieszczanie zespołu napędowego.

To prawda, a ta prawa poduszka przy rozrządzie po nagrzaniu silnika robi się tak gorąca że nie idzie jej dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Od dłuższego czasu problem "przemieszczania się silnika" nasilił się też w moim aucie. Z tym, że wiedząc iż opisywane tutaj objawy to przyczyny walniętych poduszek postanowiłem je wymienić (na sasica). Generalnie po wymianie głównej (7700932256) oraz łącznika (8200148388) był spokój ze stukaniem, drganiami budy, etc blisko dwa miesiące. Do czasu aż łącznik po prostu się rozpadł - wyleciała ta tuleja z gumą z większego "oka" łącznika. Wymiana na nową (przy okazji sprawdzenie pozostałych poduszek), przejechane z 5tys km czyli mijają dwa miesiące objawy stukania, drgań, etc powróciły.

 

Co może być przyczyną, że auto tak masakruje ten łącznik? Dodam, że jeździ się spokojnie, bez szaleństw, a wymiany poduszek co kwartał to raczej średnia przyjemność.

 

Zaintrygowało mnie zdanie konrad_28: trzeba odpowiednio ustawić łącznik skrzyni , ale jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. . . dołączę się do tematu mam podobną sytuacje jak piszecie wyżej, przemieszczanie sie silnika. Podobne rzeczy dzieją się u mnie z tym że na zimnym silniku i z reguły jak są niskie temperatury na zewnątrz bazujące koło 0 i poniżej rzecz jasna. Po odpaleniu rano auta odczuwam drgania na karoseri po dodaniu gazumodczuwam takie jak by pukanie silnika w komorze jak by ocos obijalo, Jadąc i hamując odczuwam tez jak by sie silnik buhal przód tył. Jest to denerwujące dodam że wszystko zaczelo sie od wymiany rozrządu około rok temu, potem poduszka przy rzrządzie wymieniona na SASIC bo niby jej przyczyna nastempnie wymieniona tylna tak zwany łącznik Na HUTCHISON, teraz bede wymieniał tą pod zbiorniczkiem wyrónawczym bo moze to bedzie to mam taką nadzieje. Zaznacze ze jadąc po prostej drodze odczuam takie jak by wlasnie drganie przenoszone na karoserie takie dudnienie po wjechaniu w nieróność najbardziej to wlasnie czuc przy niskich temperaturach. Zastanawiam sie czy moze byc przyczyna tego zle ustawiona poduszka przy rozrządzie. Jak myślicie. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj odrazu do wymiany, po 1 byla wymieniona po 2 lekko ja przesunołem ustawilem i juz dudnienie sie zmienilo jest lepiej nie dudni tak tylko nadal drga, Wydaje mi sie ze trzeba bylo by ja ustawic w jakiejs popawnej pozycji tylko w jakiej. . .

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.7 - ortografia i logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj do mechanika, który się zna na rzeczy... jeszcze parę razy na oślep poprzestawiasz i będzie do wymiany :) u mnie qmaty gość robił i gra gitara :)

 

aha, i używaj więcej przecinków :(

Edytowane przez Pieczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy była by możliwość abyś zrobił ewentualnie zdjęcie swojej poduszki żebym mógł zobaczyć jak jest ustawiona, i pokazaś swojemu mechanikowi ewentualnie. Jeśli da sie coś zrobić coś w tej sprawie to był bym wdzięczy jak nie to spoko. Mój email [email protected]Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!