Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fluence 1.5 dCi 85 czy 105 koni


soko

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szperając w necie trafiłem tutaj. Sądze że to te same silniki co w Megane, więc jeśli spotykacie się czasem, możecie pogadać i ocenić którą z tych jednostek napędowych wybrać?

 

Czy warto doplacić 4,5 tyś zł do 105 konnego silnika, czy lepiej sobie oszczędzić i 85 koni wystarczy? Jak wygląda w praktyce ze spalaniem tych silników? W katalogu mają wpisane spalanie takie same, ale czy realnie tak jest? Który z nich będzie bardziej ekonomiczny?

 

serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje że coś pomożecie B)

 

pozdrawiam

być może przyszły użytkownik Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szanse dorwać silnik 105KM to nie zastanawiaj się nawet przez chwilę B) B) osiągi 85KM diesla są tragiczne :-( :-( jeżeli chcesz jeździć non-stop prawym pasem to 85KM wystarczy... Spalani jest większe o 1,5L/100Km więc niema się co zastanawiać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

szansa jest, bo jeśli będziemy kupować, zamawiać będziemy auto pod siebie. Jest jedynie kwestia finansowa B)

te 1,5 litra więcej spala słabsza jednostka B) ? bo mniej koni na tą samą masę rozumiem B) ??

 

Polecam regulamin forum zasady pisania i cytowania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne odczucie z jazdy 105km wersją jest takie że mocy jest nigdy za dużo.

Raczej bym nawet nie myślał o 85km a pewnie dziś bym się zastanawiał nad wersją 1.9 dci bo nie wszystkim daje rady moje 105km B)

 

Najważniejsze jest to że nie mam problemu z wyprzedzaniem, no może poza tym że czasami trzeba bieg zmienic w trakcie na wyższy bo się moc kończy.

 

Elastycznosć jest rewelacja, praktycznie z każdych obrotów idzie do przodu jednak przy starcie ze skrzyżowania czuć że przydałoby się troszkę więcej, choć i tak widze ze benzyniaki muszą się nieźle piłować swoje silniki by mnie dogonić B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam również że 105KM będzie bardziej ciekawym rozwiązaniem... silniki podobne, części zamienne również, eksploatacja też więc różnica w sumei 4 tys przy zakupie nowego auta nie jest duża... a jak dobrze ponegocjujesz i byś auto brał za gotówkę to pewnie te 2 tys do urwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szanse dorwać silnik 105KM to nie zastanawiaj się nawet przez chwilę B) B) osiągi 85KM diesla są tragiczne :-( :-( jeżeli chcesz jeździć non-stop prawym pasem to 85KM wystarczy... Spalani jest większe o 1,5L/100Km więc niema się co zastanawiać.

 

Pozdrawiam

 

mój scenik z silnikiem 105km jedzie jakieś 10km/h szybciej niż modus z silnikiem 86km. po za tym scenik dostaje w dragach na 1/4 niecałe 3 sekundy mimo że ma te 20km więcej. w ogóle ilość km nijak się ma do powera silnika. daje tylko i wyłacznie większy v-max. chcesz mieć lepsze przyspieszenie to musisz mieć większy silnik, bo w takim aucie lepiej inaczej nie próbować podnosić momentu obrotowego. spalanie jest większe o 1/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!