Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki na wymianę w domu to jak przyjadę to pomierzę go miernikiem i Ci napisze jakie wartości ustaliłem. Nie wiem czy można tam podłączyć bezpośrednio 12 V, bo jak tak no to od razu możesz się przekonać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki . ale dziala , przeczyscilem ,przedmuchalem i chodzi a wl. sie po odpaleniu silnika troche ta kulka niebieska byla brudna jak sie cieplo zrobi to sprawdze czy jest inaczej aaa dzwonilem do servisu i jak zapytalem o wiatraczek to gosc mi wciskal ze nic takiego tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

------------

* - jesli jest to rozbudowany czujnik, "z wiatraczkiem" to jest on zlaczony z dodatkowym czujnikiem wilgotnosci powietrza.

 

ja w mojej megance mam (O DZIWO) jako chyba jedyna osoba, zwykly termistor wiszacy w dol obudowy lusterka... :-D wszyscy (wiekszosc?) maja ten "wiatraczek".

W module "z wiatraczkiem" nie ma czujnika wilgotności powietrza. Jest tam tylko niebieski termistor oraz bezszczotkowy silniczek, który powoduje cyrkulację powietrza w czujniku.

 

Ps. Aby wiatraczek pracował cicho należy porządnie wyczyścić tunelik oraz łopatki, następnie delikatnie wymontować silniczek, który trzyma się na silikonowej uszczelce, ściągnąć wirnik i wpuścić kropelkę oliwy maszynowej na ośkę. Odradzałbym (jak ktoś już proponował) psikanie po całym mechanizmie WD-40 ponieważ wtedy do ścianek i do termistora szybciej przyklei się brud i kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Zrobiłem kilka fotek, które mogą przydać się dla innych użytkowników forum:

 

 

Ścigamy dolną część lusterka (wersja z wiatraczkiem):

 

dsc04975zt0.th.jpg

 

Odkręcamy dwie śrubki:

 

dsc04976ai3.th.jpg

 

Widać dokładnie zanieczyszczony czujnik - brudna niebieska główka

 

dsc04979ey3.th.jpg

 

Czyścimy pędzelkiem niebieską główkę czujnika, tunelik oraz szczoteczki

 

dsc04981ip0.th.jpg

 

Skręcamy, zakładamy i działa (jak nie działał) :)

 

 

Moderator może dodać:

 

[HOW TO] Czyszczenie czujnika temp. wewn. - znajduje się pod lusterkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam serdecznie. A ja z innej beczki. Zdemontowałem, przeczyściłem zgodnie z instrukcjami i nic. Wiatraczek się nie załącza. Kupiłem na allegro, podłączyłem i też nic. Komputer pokazuje temperaturę wewnątrz ok.2,5 stopnia C więc się nie dziwię, że auto klima nie chłodzi, a grzeje. Stąd moje pytanie co może być powodem, że czujnik temperatury wewnętrznej nie działa? Gdzie ewentualnie szykać podłączenia tego wiatraczka w wiązce, bo być może połaczenie jest walnięte. Przed zakupem,przeze mnie auto miało wymienioną przednią szybę, więc może coś spartolili? POMOCY. Zaznaczę, ze przy ustawieniu temperatury na 15 wszystko działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ci ten komputer pokazuje tą temperaturę wewnętrzną ? Sprawdź bezpiecznik bo ten wiatraczek jest zabezpieczony 3A bezpiecznikiem w kabinie .Na lewym słupku przedniej szyby jest kostka łącząca przewodów do lusterka musisz zdemontować plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel, Dzięki za radę. Dzisiaj się z tym pobawię. Podpowiedz ewentualnie który to bezpiecznik.

Jeżeli chodzi o temperaturę wewnętrzna, to pokazało to na kompie zewnętrznym podczas diagnozy po podłączeniu programu diagnostycznego u zaprzyjaźnionego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!