Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Robson-łożyska Ruville są bardzo dobre także Ina,SKF,Timken.Tańsze zamienniki "egzotycznych" marek to słabej jakości chińczyki.Do tego może dojść wadliwy montaż jeżeli było wbijane a nie wciskane.Wbijając można łatwo uszkodzić kulki i bieżnie i bardzo szybko łożysko "wyje".

Wujekvu -luzy na sworzniach wahacza też dają bicie przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville to nie marka tylko firma do której należą tylko pudełka z jej napisem. Pakuje do nich produkty różnych firm. Może się tak zdarzyć, że w Ruvillu znajdą się łożyska "egzotycznych" marek. Kupując coś w tych niebieskich pudełkach, zawsze lepiej sprawdzić co i jakiej naprawdę marki znajduje się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie jednolite chuczenie najbardziej slyszalne przy 50-70km/h to moze byc przyczyna lozysk?

jak zwalniam chuczenie jest z corac wiekszymi odstepami tak jakby zalezalo to od szybkosci.

Szybciej jest bardziej jednolity, wolniej jest z przerwami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich. podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego jednak prosiłbym o w miarę szybką odpowiedz ponieważ muszę rozwiązać swój problem na dniach. Jestem właśnie na wymarzonym wypoczynku nad morzem czyli jakieś 600km od domu. Podczas jazdy w połowie drogi zaczęły wydobywać się jakieś dziwne popiskiwania,buczenie z lewego przedniego koła (a przynajmniej tak mi się wydaję ze ten dźwięk pochodzi z okolic koła)

To buczenie wydobywa się jedynie gdy autko jedzie na luzie a gdy dodaję gazu ustaję. czyli np. przy zmianie biegów podczas wciskania sprzęgła lub też na pełnym luzie gdy się tylko toczy co najmniej z prędkością 30km/h lub więcej. I teraz pytanka; czy to jest wina łożyska?

czy to może być spowodowane większym obciążeniem ponieważ żona zapakowała pół domu :mrgreen: i najważniejsze -czy to wytrzyma jeszcze 600 km?? ponieważ jestem w okolicy gdzie trudno znaleźć jakiś serwis :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to będzie prawdopodobnie wina przeguba. podlewarowałem autko i okazało sie że opaska pękła i zeszła gumowa osłona od strony koła. Jak zakręciłem kołem to raczej nie było nic słychać niepokojącego. kiedyś już miałem przygody z przegubami ale w innym autku i zwykle terkotały przy skręcie a teraz jedynie słychać buczenie przy jeździe na luzie i to na wprost. Nie bardzo mam jak to teraz naprawić w polowych warunkach więc czy myślicie że wytrzyma to wspomniane wcześniej 600 km? i co dalej z tym robić? wymienić cały przegub na nowy czy wystarczy wyczyścić i założyć nową opaske?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienia się całą półoś. Jest razem z przegubem:( przynajmniej u mnie tak jest... A co do 600 km... może być ciężko. Ale to moje zdanie. Dasz rady znaleźć jakikolwiek sklep i spróbować założyć zwykłą opaskę ściskającą, tą za śrubą?( może się pod zwrotnicą nie zmieścić...) ale byle do domu... A po przyjeździe- owszem przeczyść i daj nowy smar do przegubów i nową opaskę. O ile nie dostał już za dużo po d.... kulkach to pojeździsz. Ale jeśli do środka dostał się piach i woda- co możliwe to... wymiana. A gdzie jesteś jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska skręcana to jest akt rozpaczy.Może się nie zmieścić.Tylko specjalna opaska zaciskowa.Jezeli możesz dostać w sklepie motoryzacyjnym to mają opaski osłony przegubów naciągane od zewnatrz.Wtedy należy umyć ropsą przegub ,dokładnie wyczyscić i nałożyć specjalny smar by lenie za dużo.nie wiem czy masz warunki i odpowiednie klucze?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-07-13, 18:08 ]

Można spróbowac wrócić na starym przegubie .One nie padają po 600 km.Wyczyścic,nalozyć smar byle nie za dużo a sciągnąc miękkim grubszym drutem miedzianym na skrętkę.Jak drut za twardy to wyżarzyć i wrzucic do wody.Wtedy miedź miękknie i łatwiej założyć 2-3 zwoje.

Pozdrawiam .Napisz jak ci idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w okolicach Chłapowa-władysławowo. znalazłem w necie jednego tutejszego mechanika który akurat ma urlop :-( no ale za dwa dni ma wracać więc może coś poradzi... a jak nie to spróbuje na drut i może jakoś sie doturlam :mrgreen: dziękuję za wszystkie odpowiedzi które naprowadziły mnie na słuszny trop i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!