Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

teraz mam SKF,ciekawy jestem ile wytrzymają

 

Wierz mi, że wytrzymają bardzo długo. SKF-FAG to Szwedzka firma, założona w 1907r., o globalnym zasięgu. Jeden z największych producentów łożysk i nie tylko na świecie. Posiada swoje autoryzowane placówki w ponad 15 tyś. miejscowości w 130 krajach świata. Oprócz branży motoryzacyjnej zaopatruje w łożyska jeszcze choćby przemysł lotniczy, kolejowy, maszynowy na bolidach F1 kończąc. I to nie byle kogo bo sam team Ferrari we wszystkich bolidach jezdzi na łożyskach SKFu, zresztą wersje cywilne też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się nie jarajcie tak tą Szwecją, robiłem Szwedom projekty.

Maszyna staje się szwedzka, kiedy do Polski trafia półprodukt z Chin,

tu go przerabiam do ichnich standardów. Takie coś Musi trafić do cośtamBorgstad, i dalej w śwat idzie

Szwedzka Stal :-P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scar, to Ci powiem że te łożyska do Ferrari F1 produkują w fabryce w Chinach :-P

A do wersji cywilnych w Meksyku ;-) Wielkie i znane koncerny z różnych branż mają przeważnie tylko swoje centrale w krajach macierzystych, a cała reszta produkcji jest rozsiana po strefach najtańszej siły roboczej. Tak to wygląda w przemyśle masowym na wielką skalę i nie ma w tym żadnego dziwota, tak samo jak to że chleb ,który wypiekają w Polskiej piekarni i kupujesz w Polskim sklepie pochodzi z Holenderskiej mąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do wymiany łożysko z przodu prawe wiec będę wymieniał oba ale nie wiem na które warto - pewnie na najlepsze i najdroższe SKF ale byłem w 2 sklepach i oto wyniki

SKF - 131zł szt. cena trochę odstrasza

Omron - 93 zł szt. - nie słyszałem o takich może coś o nich powiecie,

oraz oryginalne do meganki marki nie znam 91 zł.

jeżdżę ok. 3 tys.km miesięcznie , poradźcie które :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie przyjąłeś dygresji. Najlepsze marki produkują u Chińczyków przechodząc kontrolę jakości firm macierzystych. Nie można nazwać ze Szwedzkiej Stali czegoś zrobionego w innym kraju i będącego szwedzkością tylko z 10 minut w magazynie.

A wyłącznie o to Im chodzi= maszynę kupiłeś ze Szwecji, stamtąd ja przywiozłeś.

To jak coś wyprodukowane u Niemców z Niemiecką Precyzją, masz wtedy na myśli w Chinach?

Za duży of w temacie, nie ciągnę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNR,albo SKF,popytaj w innym sklepie powinny być tańsze,sam niedawno swoje wymieniłem,nawet manuala dałem jako takiego :D

http://moto.allegro.pl/item639426057_lozys..._ii_megane.html

Wymiary łożyska 37x72x37

łożyska SNR,mają oznaczenie Snr GB.12807 (numer kat. zamiennika skf 3596).

tu był poruszony temat: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1409&...sc&start=40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te oryginalne to SNR, to możesz brać, dobra jakość, długo wytrzymią.

 

[ Dodano: 2009-05-18, 21:42 ]

scar, to Ci jeszcze powiem, że te łożyska są też z Chińskiej stali i nawet na 10 min. nie trafiają do magazynów w Szwecji. A jednak nie są Chińskie. To z jakiego kraju pochodzi materiał, gdzie i przez kogo został wyprodukowany jest sprawą drugorzędną, gdyż liczy się tylko logo jakim jest sygnowane. To są tylko wykonawcy. Maszyny , technologie wszystko co najważniejsze należy do SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łożyskach nie ma co oszczędzać, zwłaszcza jak się dużo jeździ. U mnie była założona do przodu jakaś podróba i po pewnym czasie koło zaczęło się chwiać na boki, więc stało się niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!