Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MIIphII 2006 1.9dci tłumaczenie komunikatu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem ale konkretnej odpowiedzi na forum nie znalazłem. Dziś wykonując manewr wyprzedzania pojawił mi się taki komunikat "PANNE D'INJECTION" i do tego kontrolka "STOP" Auto w połowie manewru straciło moc i niestety nie dałem rady wyprzedzić. Zmuszony byłem dotoczyć się luzie do najbliższej zatoczki, tam wyłączyłem układ zapłonowy i podjąłem próbę uruchomienia ze skutkiem mizernym - pojawił się ten sam komunikat. Odczekałem około 2 minut i megi bez żadnego problemu zapaliła, dojechałem do domu (około 30 km) i przez całą drogę nic się nie pojawiło na wyświetlaczu. Co prawda nie próbowałem gwałtownie przyspieszać gdyż obawiałem się powtórki sytuacji a przy mrozie -19 stopni raczej nie odpowiadało mi szukanie holu. Tak więc koledzy co to jest za komunikat, nigdzie nie mogę znaleźć tłumaczenia domyślam się że chodzi zapewne o układ wtrysków ale pewności nie mam. Może ktoś z Was może mi pomóc w tłumaczeniu i czy trzeba już w takim przypadku być czujnym na jakąś awarię. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat oznacza uszkodzenie wtrysku, ale to wszystko już było na forum. Poszukaj sobie instrukcji obsługi auta na serwerach u DrNo lub na serwerach PIKUR-a tam masz objaśnieni wszystkich komunikatów. A przy tych warunkach pogodowych to prawdopodobnie była wytrącona parafina, która akurat przytkała Ci wtrysk, potem się roztopiła od ciepłą silnika i wszystko było ok. Gdyby sytuacja przy wyższych temperaturach się powtarzała to jedź na komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!