Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uklad rozrzadu


Martini26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Czeka mnie w najblizszym czasie wymiana rozrzadu wiec chcialbym Was zapytac o cene takiej wymiany. Prowdopodobnie komplet, czyli wszystkie czesci z nim zwiazane.

Jesli ktos wymienial na czasie w swoim podobnym autku to prosze napisac jak cenowo sie to ksztaltuje i co podlega wymianie.

 

P.S. nie chcialem zakladac osobnego watku wiec zapytam tutaj - co radzicie na zamarzanie szyb wewnatrz samochodu, czy przy obecnej pogodzie i mrozach -20st gdy autko stoi pod chmurka jest to nieuniknione? Wymienialem filtr przeciwpylkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimę jesli posiadasz odpalaj i nie będzie problemu. Mozna jeszcze przed odstawieniem samochodu wytrzeć szyby do sucha i otworzyc drzwi na chwile by wymieniło się powietrze. Ja z swojej strony będę w drugim aucie testował taki wynalazek jak pochłaniacz wilgoci, w biedronce widziałem za 13 złotych niby na 18 msześciennych wystarcza więc do auta az nad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co radzicie na zamarzanie szyb wewnatrz samochodu,
przed pozostawieniem auta na mrozie przewietrz je by temp. się wyrównała. Nie powinno zamarzać, sprawdzone ;-) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do rozrzadu to sprawa nie jest za ciekawa <ok> przynajmniej w moim przypadku nie była. Nie pamiętam już dokładnie ceny ale ja musiałem wymienić u siebie przy rozrządzie koło zmiennych faz rozrządu. Ponoć koło to ma wade fabryczna i często "siadają" dostępne w serwisie koszt ok. 700zł do tego dochodzi popa wody ok. 150zł rolka 100zł i napinacz tez koło 100 plus paseczek z 60zł wiec same części to koszt ok. 1100 zł nie wiem jak u Ciebie wyglada kzfr czy już sie odzywa :( i do tego musisz dołożyć jeszcze koszt wymiany u mnie zerowy bo sam to zrobiłem :) o kzfr można poczytać na necie jest tego sporo a na youtube znajdzie sie i filmik o co w tym chodzi :) w sumie nic miłego :/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a wracając do rozrzadu to sprawa nie jest za ciekawa <czerwona> przynajmniej w moim przypadku nie była. Nie pamiętam już dokładnie ceny ale ja musiałem wymienić u siebie przy rozrządzie koło zmiennych faz rozrządu. Ponoć koło to ma wade fabryczna i często "siadają" ...

Pytalem u mnie w warsztacie sprawdzonym (gdzie wszystko prawie robie z samochodem) - cena za komplet (lacznie z pompa, robocizna i zaciskami itp.) 1300zl.

Zastanawia mnie tylko te kolo zmiennych faz rozrzadu o ktorym wspomniales - czy ma to rowniez zwiazek z tym ze chwilowo, rano wciskam start stop po kilkanascie razy - cos tyka, przeskakuje ale zapalic nie chce. Za ktoryms razem z kolei odpala i juz jest ok! Zawsze po dluzszym postoju np. po nocy, lub po pracy jak wsiadam do auta to samo! Jest to denerwujace i tak sie zastanawiam czy to nie jest czasami te wadliwe fabrycznie kolo?!

Doczytalem na forum ze moze to byc rozrusznik i jego elektromagnes - cewka - badz szczotki, akumulator itp.

czasami jest tak ze po cyknieciu zapala na dwa obroty i cos go hamuje i gasnie? Czyzby to byly jednak te szczotki w rozruszniku, ktore sie blokuja?

 

czy nikt nie moze odpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Właśnie w piątek wymieniłem w ASO rozrząd,pompe, pasek osprzętu,płyn i KZFR(dla własnego samopoczucia-choć troszkę sie z nimi spierałem co do wymiany bo nigdzie nie jest napisane ze trzeba to wymienić i płacić spore pieniązki skoro jest dobre.Widać ze polityka jest w serwisie taka zeby raczej nie potwierdzać i nie zaprzeczać... Ale cóż, pocieszające jest to ze w ciągu roku gdyby się koło sypnęło wymieniają wszystko gratis w ramach gwarancji.Ach i jeszcze cena za tą przyjemność-2300.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam szybki dylemat.

Wymiana KZFR z całym rozrządem i pompą wody w ASO Siedlce 2288zł, a w Warszawie w Garażu 1850zł.

Różnica biorąc pod uwagę dojazd, urlop i jakieś "kino" na czas naprawy w Siedlcach to ponad 500zł. W jednym i drugim przypadku mam fv i cena jest brutto.

Co byście wybrali ?

 

[ Dodano: 2010-03-23, 15:02 ]

Dokładam jeszcze pytanie. Czy przy wymianie koła z całym rozrządem wymieniać elektrozawór sterujący zmiennymi fazami ?

Na forum ktoś podawał żeby zmieniać, w ASO mi powiedziano że oni tylko czyszczą jeżeli jest brudny. Koszt w ASO to ponad 500zł, piechotą nie chodzi ale jaka jest właściwa procedura jeżeli nawet ASO tego nie wymienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

ASO Siedlce to AMS Chróścicki - lepiej to omijaj szerokim łukiem. Mają tam ładną panienkę na salonie i to tyle z pozytywnych rzeczy. Na częściach siedzi facet który niebardzo rozróżnia modele Renault a o częściach to już wogóle pojęcia nie ma, za to jest chamski i arogandzki (kiedyś był tam lepszy człowiek). Mnie jak na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym mieli wymienić olej to mechanik wołał majstra czy trzeba do spuszczenia oleju ściągać osłonę silnika... (zostawię bez komentarza) - generalnie stanowczo odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!