Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcie w silniku przy rozrządzie na wyższych


surivitna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie prawdopodobnie związane z rozrządem do Megane II 1.9 dCi 2003r. Objawy: jadę na biegu 2 i przy wyższych obrotach jeszcze przed zmianą na wyższy bieg słyszę szmeranie (tak jakby coś o coś tarło po stronie pasażera przy kole przednim), jadę na biegu 3 i również jeszcze przed zmianą na wyższy bieg słyszę szmeranie (ten sam dźwięk w tej samej lokalizacji), na innych biegach tego nie mam. Tyle co udało mi się znaleźć na forum to to, że możliwie pasek rozrządu mogę mieć za mocno naciągnięty i trze o obudowę, ale wymianę rozrządu miałem pod koniec 2008 i przejechane od tamtego czasu niecałe 25ooo km i nie było to słyszalne dopiero jakoś od listopada zeszłego roku (2009). Prośba o pomoc w nakierowaniu na usterkę.

Na postoju słychać tak jakby koło pewną swoją częścią o coś tarło i ewidentnie ten dźwięk wydobywa się przy rozrządzie lub też przy pasku akcesoriów. Czy możliwym jest, że przy wyższych obrotach silnika sprzęgło sprężarki klimatyzacji może tak hałasować? Czy też gdzie indziej upatrywać problemu?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raczej popatrz na pasek akcesorii. Zobacz w jakim jest stanie, jak wyglądają rolki i w jakim stanie jest rolka na alternatorze i sam alternator. Pewnie klimę masz to sprzęgło może również hałasować. Te odgłosy mogą być jak najbardziej związane z prędkością obrotową silnika. Może być tak, że w będzie słychać w tylko w pewnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Jakiś czas temu miałem podobny problem.

Post na jego temat znajduje się tutaj:

http://megane.com.pl/scenic-ii-phi-dziwny-...-2k-vt26859.htm

Też miałem rozrząd wymieniony ale pompa wody padła po jakiś 15tyś kilometrów i musiałem wymienić cały rozrząd. Dobra rada nie czekaj tylko zawieź do mechanika auto, jak to rozrząd nie ma co ryzykować.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!