Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5dCi 85kmProblem z silnikiem,gasnie,kopci


alvarito1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż staruszek ma meganke 2 1,5dci 85km 2006r. 87tys km

I pojawił się problem, otóż zdarza się tak że jak chce odpalić auto to odpali je i nagle obroty wariują góra dół i silnik gaśnie..

Druga próba odpala i trzyma gaz to dymi na czarno z rury wydechowej.. a obroty dalej wariują i czasem słychać jakieś metaliczne uderzenie spod silnika ( tak mi się wydaje że to stamtąd)

rano też jest czasem problem i zawsze jest to na zimnym silniku, ale auto garażowane cały czas i w garażu którym temperatura jest +15st

Paliwo jest lane zawsze ze Statoil lub BP zimą jest lane to lepsze paliwo tzw zimowe..

Proszę o pomoc co to panowie może być..

(zdarza się to jakoś raz na miesiąc pierwszy raz zdarzyło się w grudniu 09r..)

Dziękuje bardzo za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się naczytałem na temat EGR kiedy miałem problemy ze swoim. Objawy typu dymienie i duszenie się silnika to bardzo często właśnie przez ten debilny zawór.

Chociaż częstą i najmniej kosztowną przyczyną dymienia to są filtry paliwa i powietrza, zapytaj ojca kiedy wymieniał. Ja jednak bym obstawiał EGR, świece żarowe, może ktoś jeszcze coś podpowie. Swoją drogą dziwne że komputer nic nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo filtry będe teraz wymieniał bo filtr paliwa wg ks serwisowej został wymieniony przy 40tys obecnie auto ma 80tys.

 

(samochód mamy od nowości) ale cholera wie czy w ASO żaden "dupek" nie zrobił przekrętu i może nie wymienił nam tego filtra;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a moze na komputerze sprawdzisz jak sa wyregulowane wtryski bo nie rowna praca silnika moze byc spowodowana wlasnie tym i moze nawet gasnac a po tych mrozach co byly to jest bardzo prawdopodobne rozregulowanie wtryskow z powodu slabego pradu rozruchowego

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!