Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak ładowania, tego na forum jeszcze nie był


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem ale nie znalazłem, mój problem wygląda następująco:

Posiadam Megane 96r. 1.4 w benzynie

Czasem mam ładowanie a czasem nie (widzę po tym, że dmuchawa chodzi raz mocniej raz słabiej i zegary świecą z różną intensywnością), a co najciekawsze, kiedy nie ma ładowania kontrolka aku się nie świeci (nie jest przepalona bo czasem sobie mignie na ułamek sekundy).

Zacząłem więc od początku, czyli na całą noc podłączyłem aku pod prostownik - nic

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, i wewnątrz, i w komorze silnika, i koło aku - nic

Wymieniłem klemy na nowe i dokładnie wyczyściłem styki na aku - nic

Dzisiaj oczyściłem wszystkie przewody z klemy "+" i "-" oraz wyczyściłem styki (masowe) z aku na budę i z budy na silnik - nic

Dodam, że altek był wymieniany nie dalej jak 7m. temu, a aku kupiony 13m temu

 

W tym momencie skończyły mi się pomysły, proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić kabel alternator->akumulator. Najlepiej podpiąć pod miernik i poruszać kablem. Mógł się w którymś miejscu złamać.

Druga sprawa, sprawdzić alternator, a dokładnie to śruby i styki. Może się śruby poluzowały.

Nie obejdzie się bez wejścia pod samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej jutro zajrzę pod auto, na szczęście w mieście mam na stacji benzynowej halę z podnośnikiem za 30 zł/h więc dużego kłopotu nie będzie

jutro bądź pojutrze dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz na akumulatorze założone takie pierścienie z gwintem na elektrodach ? A kable zakręcane do tych gwintów przez takie plastykowe motylki? Ja tak mam i wygląda i to na oryginalne klemy. Kto wymyślił coś takiego, jak się wam to spisuje, przerabiacie to na normalne? Wygląda mi to na słaby styk. Może masz problem z tym stykiem. Przeczyść. może Ci zaśniedziały styki i dlatego pojawiają się problemy z akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zacznij od szczotko trzymacza. Może szczotki się skończyły :)

 

Dobra podłaczam sie jak można.

Wszystko odnośnie altka przeczytałem - nie znalazłem odpowiedzi -więc do fachowców.

Zapaliła mi sie kontrolka ładowania po uruchomieniu silnika (tzn nie zgasła)-jeb...em altka z góry gaśnicą :) i zgasła .Podejrzewam zawieszone szczotki i stad pytanko.

Czy w scenicu sa szczotki nierozbieralne razem z regulatorem napięcia i czy to sie da jakoś wyjąć bez wykrecania altka z samochodu czy to jakiś inny patent żabojadów ?

Proszę o odpowiedzi tylko tych co wiedza napewno .

Pozdro Flat

 

OK Przemo znalazłem twoją odpowiedź tu

http://megane.com.pl/topic/19523-wymiana-regulatora-napiecia-bez-wyjmowania-a/

Dużo tam opisu nie ma ale grunt że jest taka opcja wyjecia samego regulatora -zobacze co tam sie da zrobić -musze tylko sie w lusterko jakieś uzbroić żeby popatrzec gdzie te śrubki sobie są

Edytowane przez flatron316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!