Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem panią na infolinii w PZU oraz w ASO i poinformowano mnie, że nie będzie problemu z naprawą. Nawet w PZU zapytano mnie czy wybrałem już jakiś ASO czy potrzebuje jeszcze czasu na zastanowienie się. Zobaczymy. W piątek ma przyjechać ktoś na oględziny auta z PZU, a potem mam przyjechać z opisem do ASO i oni się wszystkim zajmą.

 

Inna Pani w PZU nastraszyła mnie, że auto stare ('98) to będę musiał dopłacić w ASO :| Naszczęście w ASO Bamarko powiedzieli, że nie ma to znaczenia, który rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem panią na infolinii w PZU oraz w ASO i poinformowano mnie, że nie będzie problemu z naprawą

Drogie BRAVO chciałbym opisać mój pierwszy raz ... <czerwona>, a skąd ta pani może to wiedzieć ma zeszyt pytań i odpowiedzi i nimi sie kieruje. Teraz wszystko w rękach Eurotaxu, ew innego programu który oceni "straty" - bez tego wydruku i opinii rzeczoznawcy niestety nikt Ci nic nie powie.

dlaczego pasy nie podlegają wymianie?

Kwalifikują je do wymiany przy uderzeniach bocznych (jednostronnie) kiedy istnieje domniemanie że doznały mechanicznego uszkodzenia.

Można sie o to kłócić kiedy był solidny dzwon, odpaliły poduszki, ale przy małej stłuczce nikt nawet nie będzie o tym myślał.

Przepraszam za taki pesymizm ale wole studzić zapały optymistów. Przy nowych autach system działa super - zgłoszenie szkody, auto do ASO, odbiór auta, drobne poprawki. Ale im starsze auto tym jest gorzej. Przerabiałem to niestety już kilka razy z OC sprawców.. ostatnie odszkodowanie wpłyneło na konto w ubiegłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, problem polega na tym że uszkodzeń mechanizmu blokady pasów nie widać a przy zadziałaniu ulegają uszkodzeniu a napewno osłabieniu ( chyba Volvo robiło badania i w ich samochodach pasy po kolizji trzeba wymieniać ) - to nie błotnik że można wyklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_c, jeżeli mechanizm jest uszkodzony to pasy zostają zblokowane - ale nie neguje tego że osłabienia mechanizmu nie wypatrzysz.

Chodzi mi tylko o to że zakład ubezpieczeń ma to gdzieś, można z nimi walczyć (czasami nawet z sukcesami) ale wykorzystają każdą możliwość odwleczenia wypłaty odszkodowania i minimalizacji kosztów. Efekt jest taki że jeżeli będzie można uznać nieopłacalność naprawy to tak zrobią - Ty się cieszysz że uznali wymianę pasów ale oni i tak dopiszą amortyzację 45-55%- więc musisz kupić używki itd itp. albo naprawa nagle przekroczy 100% wartości.

Ustawa niestety nie precyzuje kiedy ma się w pełni zakończyć postępowanie, mówi tylko że ma być to zrobione jak najsprawniej. Efekt - twoje pismo czeka na odpowiedź 2-4 tygodni i tak każde.

Jak już pisałem wcześniej łatwo z nimi walczyć przy nowym aucie przy starym trzeba analizować sytuacje na każdym kroku niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czasami nie warto walczyć. Koszta pism, benzyny itd żeby coś załatwić pewnie są wyższe niż koszt naprawy czegoś. Nie mówiąc jeszcze już o straconym czasie i czasami urlopie w pracy, który można było wykorzystać chociażby na jakiś wypad z rodziną. ;-) Zobaczymy jak będzie w moim wypadku. Gdy tylko będę miał jakieś nowe informacje to podzielę się na forum <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z użytkownikiem Piok, maske, reflektory i zderzak masz do wymiany. Co pod zderzakiem wymienisz to dowiesz sie jak go ściągniesz. Na wymiane pasów raczej nie masz co liczyć. Samochód ma juz dobrych kilka lat więc amortyzacja części bedzie 50%. Na infolini pzu nie pytaj bo tam powiedzą ci wszystko co chcesz usłyszeć. Pracuje juz troche na warsztatach i wiele widziałem. Przyjedzie rzeczoznawca, powinien zrobic ci kosztorys na miejscu (w PZU ma do tego sprzęt przy sobie), a ty miej przy sobie pendrive to ci wgra kosztorys. No chyba ze powie ze naprawa ekonomicznie nieuzasadniona czyli wartość naprawy przekracza 60% wartosci pojazdu. Wtedy czekasz na wyliczenie. W ASO w tych kosztach sie napewno nie zmieszczą i bedziesz musiał dopłacać. W Bamarko, kiedyś tam pracowałem i znam ten serwis. Mówili ci tak zeby sciągnąć auto do siebie. Ale narazie to musisz wiedzieć ile kasy wypłacą, wtedy sie zastanowisz co zrobisz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zamienników w hurtowni (cena dla warsztatu) dla Megane 99-

maska- 390 zł

reflektor coupe H1+H1 - 406 zł

zderzak- i tu masz 4 ceny (pewnie zalezna od jakości wyrobu) 164 zł, 174 zł, 264 zł, 320 zł , natomiast do wersji 95-99 dla coupe 380 zł

wzmocnienie 270 zł

A oryginałów niestety nie mam możliwości sprawdzic. Lakierowanie to np. w Katowicach koszt za element ok 300 zł, blacharke trudno mi określic bo nie wiem jakie masz uszkodzenia pod zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektror VALEO (bez nalepki renault) H4 kosztuje 270zł z nalepką renault kosztuje tak jak pisałeś około 1000zł a jest to dokładnie ta sama lampa. H1+H7 kosztuje jeszcze mnie bodaj po 210zł są na allegro nowe wysyłka cały kraj.

Generalnie w normalnym warsztacie koszt naprawy twojego auta (maska i zderzak orginał z uzywek - naprawde polecam) to około 4000zł choć nie wiem jak chłodnica (jeżeli lakier nie jest metalic to może i mniej).

Ustalając naprawe proponuje żebyś części "małe" takie jak reflektory, halogeny kupował sam - lepiej na tym wyjdziesz.

Jak potrzebujesz pomocy pisz na PW.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam pismo z PZU:

"[...] upoważniam na podstawie Art 921 [...] PZU SA [...] do wypłaty na rzecz Zakładu Naprawczego: PW BAMARKO SP Z.O.O [...]

należnego im odszkodowania w ramach wyżej wymienionej szkody. [...]

 

Jeśli wszystko zrobią mi w ASO to po co kupować zamienniki? Jeśli będą problemy to wtedy zastanowię się nad zamiennikami. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!