Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

DrNO, w Scenicu polerowali mi tylną lampę mimo że żądałem wymiany na nową - obiecali że śladu nie będzie no i nie ma <czerwona> powiedzieli też że zawsze tak robią o ile rysy nie są zbyt głębokie. Żeby mieć pewność, kawalek_edukacy możesz na własne ryzyko "niechcący" przetrącić dolne mocowanie od lampy i wtedy będzie nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen z PZU bylo tak:

1. zgłoszenie szkody, pierwsza klasa, infolinia szybko i miło

2. oględziny, bezproblemowo, miło w całym "urzędzie"

3. potem do ASO a tam są w Wieliczce fajne chłopy.

4. odbiór auta dzień przed planem <czerwona>

następnie PZU słało listy, że czegoś tam jeszcze nie mają, że przyznali odszkodowanie, a potem że zmienili decyzję o wysokości odszkodowania i dokładają jeszcze. jak sobie wyobraziłem, że sam musiałbym biegać do PZU pisać te listy i pisma... a tak tylko telefon, notatka dla PZU, i podpis w ASO. więc polecam rozwiązanie bezgotówkowe via ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_c, nie chcę robić OT, ale tak mi powiedzieli. Zresztą przednie lampy w phII maja gładkie klosze i takie muszą być bo nawet jak je zabrudzisz to oślepiasz innych, więc nie uważam polerowania za wielkie przestępstwo. Co do przedniej szyby to nie wiem jakie mają podejście bo nie rozmawiałem o tym, ale myślę że drobne ryski można bez problemu spolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon wykonałem tego samego dnia, wieczorem. z rzeczoznawcą się nie widziałem. do PZU pojechałem dwa dni później, tak się umówiłem telefonicznie. wypełniłem papierki i pojechałem do ASO, tam się dowiedziałem że koleś z PZU będzie w piątek (kolejne dwa dni), wiec dopiero w piątek rano oddałem auto. łącznie 4 dni + 6 dni naprawa. po tym już mnie nic nie interesowało <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, ale przy polerowniu może powstać soczewka - jest jedna zasada min. nie naprawia sie uszkodzonych elemenów plastikowych i szklanych. Jest jeszcze jedna zasada ( o której mało osób wie ) że po każdej kolizji powinny być wymienione pasy bezpieczeństwa ( te które były użyte ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, nie będę się sprzeczał bo wiem że u nas w Polsce tnie się koszty do granic możliwości. A co do szyb to słyszałem że naprawiają odpryski i małe pęknięcia, ale te z kolei muszą spełniać określone warunki ( np średnica odprysku) - jak to ma się do prawa nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasy są elementem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo i każdy rzeczoznawca powinien bez przypominania zakwalifikować pasy do wymiany ( czy są przepisy tego nie wiem, mam kolegę który swego czasu bawił się w likwidację szkód to miał pismo mówiące że jeżeli tafi się "upierdliwy" poszkodowany to kwalifikować do wymiany ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brr - panowie jak sie marzy to sie oczy zamyka <czerwona>

kawalek_edukacy,

- holowanie: PZU zwraca koszty w formularzu będziesz proszony o podanie informacji kto co i jak

Pozostałe rzeczy wyjaśnią sie gdy dostaniesz kosztorys, ale wg mnie:

maska do wymiany - na linii przy zawiasach jest prawdopodobnie złamana na wzocnieniach a tego sie nie naprawi - czy możesz wymienić na nową - TAK ale na zamiennik z uwagi na amortyzację części - ja mimo wszystko proponuje Ci używkę do lakierowania bo lepsza blacha tak samo zderzak.

reflektory - oba do wymiany,

Pasy - zostają jakie były wymieniane są gdy masz napinacze i to tylko pod warunkiem że wystrzeliły - podobnie jest z poduszkami.

Auto miało przód od PHII tak więc odszkodowanie musi pokryć koszty do stanu z przed wypadku wiec do stanu PHII.

Co do ASO - to tu pojawia sie jeden mankament. W kosztorysie będą dane odnośnie naprawy części etc. I tu istnieje ryzyko oceny: "Naprawa ekonomicznie nieuzasadniona" a wtedy ceny w ASO mogą nie pozwolić na jego naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!