Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podbijam:

1.Ubezpieczalnia po odwołaniu postanowiła wypłacić 4.400zł - teraz się dowiedziałem, oczywiście zgodziłem się.

2.Wrak wystawiłem na allegro na próbę, skutek? Ok 15 telefonów w ciągu 30minut - jeden gość już jedzie ( chciało z 5 ) - umówiliśmy się na 3.500zł z oponami radiem itd - jestem skłonny puścić meganę za 3.000zł.

3. Felgi poszły za 1050zł - zapomniałem śrub i pierścieni dowieźć więc obniżyłem o 50 zł smilies/bigsmile.gif.

4. Za 18.000zł Focus Mk1 / Golf 4 / Astra 2 ? Megane 2 pewnie w tej kasie nie wyrwie...

 

=================

Samochód sprzedany za 3.000zł. Gość przyszedł, zobaczył, przejechał się i wziął - widocznie się mu opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kolej przyszła na mnie :mrgreen:, Szczecin godzina 9.28 prawoskręt z pierwszeństwem na ulicy 3Maja w ulice Narutowicza. Taksówkarz wymusił na mnie pierszeństwo i skończyło się właśnie tak:

 

img0023t.th.jpg

 

img0022.th.jpg

 

img0021.th.jpg

 

A to sprawca całego wypadku:

 

img0024doo.th.jpg

 

 

Moje straty to :

- połamany zderzak przedni

- zbity reflektor wraz z kierunkiem

- zgięta maska

- wgięte nadkole i uszkodzona wewnętrzna osłona

- połamana listwa wraz z grilem

 

Mi zabrano dowód rejestracyjny, sprawca dostał 500zł mandatu.

 

PS. Oddać auto do serwisu i nie martwić się o nic czy robić to na własną ręke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własną rękę nigdy nie zrobi tak dobrze jak w dobrym ASO. Kwestia jest taka: czy zależy Ci na doprowadzeniu autka do stanu sprzed wypadku czy kosztem gorszego wykonania dostać z 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woody bez przesady,robiłeś kiedyś "sam" autko po wypadku?

 

jak masz dobrego blacharza i lakiernika to autko tobie nawet bardziej dopieści niż ASO,wcale nie powiedziane że w ASO sa zatrudnieni najlepsi ludzie z poszczególnych branż-kwestia zaoszczędzenia nie dotyczy gorszego lakiery,czy laminatów...kupujesz ori częsci na szrocie,alledrogo itp dajesz blacharzowi i robi swoje.A jak dobrze i cierpliwie poszukasz części to i więcej niż 300zł zostanie dla ciebie

 

tymbardziej,że chodzi tu o autko 12-13 letnie a nie

 

wsród rodziny i znajomych nikt nie oddawał auta do ASO-bo chyba każdy chce zaoszczędzić troszkę kasy-tymbardziej w takich czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile by mnie to wszystko kosztowało.
groszowa sprawa kolego :)

tak wygladalo moje auto:

dsc00807dw4.th.jpg

koszt elementow (oryginalne, uzywane [zrodlo: allegro.pl]:

- reflektor z kierunkiem lewy przod ~100-150zl

- listwa grill ~30-50zł

- zderzak do SPAWANIA - srednio 1-1,50zł za 1cm spawu

- blotnik (z zasady element, ktorego sie nie prostuje) ~100zł

- maska - tutaj malutkie wgniecenie - do zrobienia

 

podsumowujac koszt czesci: ~350zł

malowanie:

zderzak (po spawaniu) ~200zł

blotnik ~200zł

maska (zaleznie od tego jak ktos sie zabierze do roboty przy tym wgnieceniu) 150-250zł

hokej ~80zł

 

koszt lakierow

podklad

klar - 1L/80zł

baza (perla?) 100ml/~40zł

 

w 1000zł powinienes sie zmiescic jak poszukasz tanich czesci na szrocie czy allegro :)

 

 

nie oddawaj do ASO, zbyt drobna stluczka - kazdy blacharz sobie z tym poradzi

pisz PW jakbys chcial o tym "porozmawiac" 8-)

 

ubezpieczalnia wyplaci Ci za to 1500-2000 - zobacz ile kasy w kieszeni bedzie :mrgreen: a jak do ASO oddasz to ni grosza nie zobaczysz

 

ahh przeglad powypadkowy - cos ok. 200zł (bo takowy trzeba bedzie zrobic, jak dowod masz zabrany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!