Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana żarówki H7 w M3


Rekomendowane odpowiedzi

Mowiac szczerze po przeczytaniu tego opisu bylem przerazony wizja samodzielnej wymiany h7 w megane m3. Najwiecej czasu zajelo mi szukanie klucza do srub :)

Na powaznie operacja zajela 5 minut. Wyjecie zawleczki odkrecenie nia srub, wymiana zarowki i gotowe. Bardzo proste mimo ze mam dwie lewe rece. Z kluczem T30 mozna by to zrobic jeszcze szybciej wiec warto takowy nabyc, aczkolwiek nawet to co daje renault nie jest az takie zle. Podsumowujac proscizna, moze nie taka jak w octavii ale nie jest zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wtam serdecznie wszystkich uzytkownikow megi iii.Po przeczytaniu wielu waszych postow na temat zmiany zarowki w przednim reflektorze,sam zabralem sie za wymiane H7 w swojej M3.Mialem okazje przekonac sie ze sama wymiana to bardzo prosta sprawa.Napewno 100 razy latwiejsze zadanie niz w M2,bez lezenia pod autem i bez wyginania reki w palak aby dostac sie do zaslepki lampy i do samej zarowki ;-) A moze ktos z was probowal ?lub mosial wymienic zarowki w tylnej lampie?Czy mozecie sie podzielic wrazeniami!!!!!! <szukaj> Czy jes to zawile czy proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już miałam przyjemność ubrudzić rączki. Fabryczne przestały działać po 4 miesiącach, konkretnie jedna. Wymiana żarówek H7 w Sceniku jest na szczęście bardzo prosta. Trzeba jedynie zdjąć gumkę i "zasilanie" światła (potrzebna szpilka lub gwóźdź). Zabawa trwa około 15 - 25 minut. Dobrze mieć małe rączki. Oceniam na 5- sposób wymiany jaki przewidział producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłącze się do tematu wczoraj zauważyłem, że nie świeci mi z tyłu po prawej stronie światło mijania - te na klapie bagażnika. Jaka jest tam żarówka i jak się tam dostać? Z tego co zauważyłem ze wstępnych oględzin pod zaślepką jest śruba torx. Czy jak ją odkręcę dalej nie bedzię problemów z wymianą czy potrzebuje jeszcze jakieś narzędzia?

 

Pozdrawiam.

 

edit:

 

hmm trochę się wygłupiłem jak włączyłem tylne przeciwmgłowe to się zapaliło ;p w takim razie dlaczego z lewej strony pali się cały czas (chodzi mi te na klapie bagażnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się wygłupiłem jak włączyłem tylne przeciwmgłowe to się zapaliło ;p w takim razie dlaczego z lewej strony pali się cały czas (chodzi mi te na klapie bagażnika)?

 

Żarówka ma dwa włókna. Spaliło się pewnie tylko pozycyjne, a przeciwmgielne nie. W instrukcji jest informacja jak wymienić zarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie, jakiej produkcji są żarówki H7 montowane fabrycznie w MIII? I czy warto wymienić na żarówki (np. Philips H7 Nightguide) aby uzyskać lepszą jakość światła do jazdy w nocy?

 

Pozdrawiam

ABCMegane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem żarówki (fabryczne - rzeczywiście Philips) na także Philips, ale Nightguide. Zobaczę jak się poprawi jazda nocna.

Jedna rzecz mnie zaskoczyła, tym przyrządem nie umiałem odkręcić prawej śruby prawego reflektora (chodzi o prawą stronę kierowcy). Na przyrządzie są dwie dziurki, które pasują do śruby, tylko do tej prawej nie da się odkręcić, bo tam tuż obok jest jakaś rura. Czy ktoś tez ma ten sam problem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze :) jak patrzysz na tył auta podczas włączonych świateł tylnych światła składają się z dwóch okienek :) żarówki w okienku na klapie pełnia podwójna rolę świateł pozycyjnych i przeciwmgielnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czytając ten temat myślałem że będzie większy problem z wymianą tej żarówki ale jednak nie było to takie trudne 10 min zajęło mi wszystko z czego więcej czasu spędziłem męcząc się z mechanizmem zabezpieczenia żarówki niż z samym wykręceniem.

Zrobiłem kilka zdjęć dla takich laików samochodowych jak ja może komuś pomogą :-) .

 

2012-01-12151321.jpg

2012-01-12151321.jpg

2012-01-12151536.jpg

2012-01-12151525.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!