Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie silniczek krokowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Jak staniesz przed samochodem, silniczek masz po lewej, nad łapą mocowania silnika do nadwozia, tak trochę jakby za silnikiem, na samej górze. Zobaczysz kabelki. Na rys. poniżej oznaczone jako 1

Z drugiej strony, tzn z prawej, masz puszkę filtra powietrza.

Dwa torxy (chyba 15) i silniczek jest Twój.

post-8-1265786202_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie kolego! Jest przykrecony na 2 sruby na krzyrzak! Poprostu je odkrecic wyjac i ten trzpien wyczyscic, smarowac go pozniej czyms jakis olej, smar, czy wd40?? A i przed wykreceniem odpiac go z kostki?? To morze cos da i mi te obroty przestana falowac. A jeszcze jedno pytanie czy przepustnice da sie wyregulowac przez komputer czy trzeba ja wykrecic i tez wyczyscic, albo nowa zalozyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podpinam się, jako że mam 1,4 8v również nie mam pojęcia jak się dorwać do tego krokowca. Będzie ktoś miłosierny i zarzuci foto, albo pomoże ?

 

[ Dodano: 2010-06-29, 14:43 ]

Odpowiadam sam sobie, silniczek w 1,4 8v znajduje się pod przykrywą filtra powietrza. Wystarczy zdjąć sam dekiel, wyjąć filtr i juz widać przepustnice z całym ustrojstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Przejrzałem chyba całe forum, ale tego co mnie interesuje nie znalazłem. Chodzi o to, gdzie znajduje się silniczek krokowy. Wiem, wyżej sa posty, ale ja mam Megane 1,8 z 2002 i jak porównuję zdjęcia silniczków z allegro, to nie jestem pewien, że lokalizacja podana wyżej przez PRZEMO z manuala jest właściawa dla mojej Megi. U mnie z boku lokalizacja wygląda tak jak w załaczniku 001, a całośc jak w załączniku 002. Bardzo proszę o pomoc.

post-15265-0-50865400-1423670244_thumb.jpg

post-15265-0-33197700-1423670332_thumb.jpg

Edytowane przez MKonkret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!