Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o szybką konsultację:-(


kamilj21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegos czasu jak ujmę gazu to moja megi szarpie i przechodzi jak dodam gazu. Dzieje sie to od 1 do 4 biegu. Jezdziłem z tym troche, ale ostatnio wymieniałem żaróweczke od świateł i zauważyłem, że spalona jest też od takiej kontrolki z zygzakiem. Wymieniłem i jak jechałem to sie zapaliła. Umówiłem sie na badanie komputerowe. I gościu powiedział, że przepustnica jest padnieta lub zanieczysczona. Umówiłem sie na jutro na czyszczenie,. Tylko teraz nie wiem czy mu zaufać bo do tej pory myślałem, że stuka i brzeczy klapka od recyrkulacji powietrza z okolic kierownicy, ale ten mechanik powiedział,że to stukanie to własnie przepustnica. Ja na to, że jak wyjme bezpiecznk od dmuchawy to stukanie ustaje a on że jest to ze sobą powiązane. I teraz nie wiem czy dac mu to do naprawy czy nie :-( Co wy o tym sadzicie? Jezeli cos zle wyjasnilem to pytajcie. Prosze o szybka odpowiedz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilj21, kup sobie czteropak, zasiądź wygodnie i pocztaj

1) przepustnica i silniczek krokowy

2) czujnik położenia wału

3) silniczek obiegu zamkniętego.

A potem bierz się do roboty, a właściwie naprawy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ttak ale u mnie nie faluja obraty i dzieje sie to niezaleznie od rozgrzania silnika. Pali normalnie okej zawsze! Wiem, że jest stuka ta klapka czy silniczek obiegu zamknietego. Tylko nie wiem skad te szarpanie. I jak wiecie to cos zasugerojcie bo czytam i czytam i nic nie moge znalezc :-( Gosciu mowil ze czyszczenie przepustnicy lub wymiana pomoze. Jak tego nie zrobie to bedzie szarpac coraz gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no dobre nic nie moge znalezc. ale ok. Czyli ten mechanik bredzi?

 

[ Dodano: 2010-02-12, 21:02 ]

nie pojechałem do tego mechanika. dzisiaj po przejechaniu ok 10 km auto tak jakby nie palilo na wszystkie "gary". I kiedy jechalem na 2 biegu to zgaslo i pozniej falowały obroty. zauwazylem ze ten wezyk od kolektora do czujnika cisniena jest pekniety. Jutro zamierzam go wymienic. Tylko czy to ze palil jakby nie na wszystkie gary moze miec zwiazek z tym wezykiem?

 

[ Dodano: 2010-02-13, 17:10 ]

wymieniłem dzisiaj ten wężyk od kolektora do czujnika ciśnienia i kamien z serca. jak narazie wszystkie dolegliwosci poszly w nie pamiec <ok> az miło sie jedzie... temat do zamkniecia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!