Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy to na pewno akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytałem inne tematy choć podobne nie rozwiązują one mojego "problemu"

Nie myślałem, że i mnie to dopadnie ale się stało. Wsiadłem właśnie do auta Megane 1.6e 1998r. Przekręcam kluczyk...auto odpaliło ciężko i zgasło momentalnie.....no to druga próba zapalił, włączam światła zgasł....i już nie zapalił :)

Trochę szczegółów. Po przekręceniu do połowy kluczyka słychać przez chwilkę jakby stukanie, silnik próbuje kręcić nawet szybko ale nie daje rady odpalić, po chwili prób na przekręconym kluczyku zaczyna migać na desce rozdzielczej czerwona lampka jakby sie uzbroił alarm...

Pytania ?

- Czy to pad akumulatora jak mi zasugerował sąsiad ?

- Czy miganie tej lampki od alarmu po przekręceniu kluczyka gdyby to padł akumulator jest normalne ?

- Podczas wymiany ew. akum. jak długo może być odpięty by się nic nie zresetowało ?

- Zna ktoś jakieś dobre miejsce w Łodzi z akumulatorami ? by od razu wymienili ?

- Jaki akum. tam wstawić ... teraz jest 50Ah 540A....ale nie mogę takiego samego znaleźć na allegro chociażby.

z góry dziękuje za wszelką pomoc....mam 18 by postawić auto na nogi bo czeka mnie daleka podroż (dobrze ze stało się to teraz nie za 6 tyg jak mam ślub :/ )

 

Rozwiązanie

Otóż problemem jak się po 7h walki i 600 zł w plecy okazało NIE był akumulator jak to było oczywiste dla wszystkich! Problemem okazała się zaśniedziała lista głównych bezpieczników od/pod akumulatora. A migająca czerwona lampka przy rozładowanym akumulatorze po przekręceniu kluczyka nie jest normalna jak również sugerował jeden z forumowiczów a oznaczała ona przejście komputera w tryb awaryjny.

Mam nadzieję że się komuś przyda i nie wyda jak ja zbędnych pieniędzy. Ale czas gonił :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona lampka to immobilizer, sprawdź pompę paliwa bo na zgaszonym silniku to chyba tylko ona może hałasować. Możesz też sprawdzić na początek czy jest iskra na świecach i czujnik położenia wału. Co do immobilizera to jak miga to nawet nie próbuj odpalić bo na pewno nie odpali, tylko rozładujesz akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iceman_k

Odpowiedź na pytania:

AD.1 Tak

AD.2 Tak

AD.3 Ja ostatnio ładowałem poza autem przez ok.30h i nic się nie stało z autem.

Na dalsze pytania nie będę odpowiadał, ponieważ trochę to przypomina "kupno nowych butów, jak się zabrudzą błotem".

Naładuj akumulator. Jak to nie to, dopiero zacznij kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!