Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika 1.9 dci - co kupić


krzysztof_lew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę wymienić poduszkę silnika, bo telepie już nie miłosiernie, ale zastanawiam się jakiego producenta wybrać.

Szukałem trochę na forum i parę osób poleca Hutchinsona, który dostarcza na I-szy montaż. Minus - cena - 240zł.

Była też mowa o SASIC, ale zdania podzielone, a i w internecie żadnej oferty nie znalazłem.

 

Sam na allegro wygrzebałem 2 oferty:

1. http://www.allegro.pl/item936747762_podusz...ci_1_9_dci.html - cena 125 zł - Qualite France

O tej marce zdanie mam kiepskie - po 2-u krotnej wymianie sworznia/tulei wahacza

 

2.http://www.allegro.pl

/item926567705_oryg_poduszka_silnika_megane_scenic_ii_1_5_1_9_dci.html - cena 119 zł - METAL-CAUCHO

 

O tym producencie nie wiem nic i nigdzie nie znalazłem żadnych informacji. Może ktoś słyszał?

 

Jakie jest wasze zdanie? 100 zł drogą nie chodzi, ale z drugiej strony jak mam za chwilę drugi raz wymienić to może warto kupić oryginał?

A może ktoś ma jakąś pośrednią propozycję cenową?

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja sie podlacze pod temat bo nie chce zaczynac kolejnego, ale mam kilka pytan co do samych poduszek jak i ich wymiany(szzcegolnie chodzi o poduszke przy rozrzadzie ta olejowa), mianowicie spotkalem sie w sklepie z poduszka firmy sasic z tym ze nie byla to tylko taka czesc jak jest pokazana w linkach w pierwszym poscie tylko wygladalo to jakby ta poduszke stanowil caly komplet z łapami, jakas podstawa i ch... wie co tam jeszcze bylo, nadmienie ze wszsytko bylo zapakowane oryginalnie w worku i kosztowalo 450zl. I teraz moje pytanie dotyczy samej wymiany, czy wymienia sie tylko ta poduszke, czy dobrze jest badz wskazane jest wymienic calosc razem z podstawa i lapa. Szczerze to mam blade pojecie jak to cale mocowanie wyglada, bo jeszcze sie do tej poduszki nie dobieralem i niewiem czy sobie sam poradze, dlatego tez tu moja prosba zeby ktos jesli moze i ma jakies fotki z takiej operacji, badz jakies skany, instrukcje itp. bylbym bardzo wdzieczny i pewnie nie tylko ja.

Pozdrawiam i czekam na jakies konkrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzisz sobie, wystarczy zestaw kluczy nasadowych, ta poduszka co jest od strony rozrządu nie wymaga jakiejś ekwilibrystyki.

 

krzysztof_lew, Jakie objawy uwalonej poduszki ? trzepie na postoju czy podczas przyśpieszania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikei ze sie ktos w ogole osdezwal, ale chcialbym wiedziec dokladnie co tzreba zrobic, bo pewnie silnik by pasowalo podeprzec, dobrz ebyloby wiedziec gdzie i jak jakimis powiedzmy domowymi sposobami. A tak apropos telepania to u mnie z tym telepaniem jest tak ze zdecydowanie trzesie na postoju cala buda, choc nie zawsze ale czesto i niewiem tak naparwde czy jest to objaw uszkodzonej poduszki, dlatego chce wiedziec jak najwiecej a i zeby nie wywalalc kasy w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEszcze mam jedno pytanie, mianowicie czy poduszka od 1.9 dci różni się od poduszki do 1.5 dci?

Witam ponownie, właśnie dziś podmieniłem sobie poduche (sam:)), moje spostrzeżenia sa takie że jest troche kombinacji ale chyba więcej czasu schodzi na rozkręcanie osłon i wyciągnięciu starej poduszki niż ta właściwa akcja. Tak jak koledzy pisali wcześniej, trzeba dobrze podeprzeć silnik a reszta to bajka. Jeszcze rozmiar kluczy, potrzebne są klucze (nasadki) 16mm i 18mm, podejście bezproblemowe, troszkę ciężko wyciągnać poduche bo przeszkadza ta rurka chyba od klimy, ale trzeba pokombinować, nic na siłę<ok> Autko zachowuje się zupełnie inaczej, polecam tą operację jeśli słychać głośna pracę silnika, jeśli całym autem telepie zwlaszcza jak jest zimny, nawet przy odpaleniu lub zgaszeniu teraz jest różnica. Szkoda tylko ze ta poducha kosztowała mnie 400zl ale oryginał, przynajmniej na robociźnie zaoszczędziłem, a satysfakcja gwarantowana:)

Pozdrawiam i dziekuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Jeżeli chodzi o poduszkę silnika-łapę mam o nr 8200355673 na allegro w wiekszości górują firmy Tech-France , Maxger. Czy jest to coś warte? czy lepiej zakupić orginalną używkę bo nawet w sklepie gdzie pytałem mają problem z odnalezieniem orginału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!