Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

karta HANDS FREE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę rozpocząć nowy temat dot. kart HF.

Mam miesięczne auto i karta nie otwiera drzwi - odchodząc rygluje zamki, ale potem nie mogę otworzyć żadnych drzwi jedynie wciśnięcie przycisku otwierania pokrywy bagażnika zwalnia wszystkie rygle w drzwiach (oczywiście sprawdzałem warianty aktywowania czujnika wsunięciem dłoni za klamkę jak i dwukrotne pociągnięcie klamki).

Nie wiem jak jest u was, w instrukcji także nie doczytałem, ale jak zamknę auto przyciskiem na karcie, lub przyciskiem na klamce to HF także nie działa i muszę auto otworzyć kartą, po takim otwarciu jeśli nie zapalę silnika to wyjście poza strefę działania HF nie powoduje zamknięcia zamków tylko znowu muszę to robić ręcznie z karty.

Proszę o info jak wam spisuje ten gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie działa bez zarzutów. Z tego co wyczytałem w instrukcji, to jeżeli zamkniesz auto przyciskiem na karcie system HF przestaje działać. Aby go uruchomić musisz otworzyć pojazd w tym przypadku przyciskiem wsiąść do pojazdu odpalić zgasić i po prostu zamknąć drzwi. Następnie oddalasz się od otwartego auta i samochód sam powinien się zamknąć. U mnie to działa. Podchodze do auta łapię za klamkę i furka otwiera się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie było dotychczas, ale od wczoraj sensory w klamkach działają wg własnego widzi mi się tylko klapa bagażnika, bo tam sensora nie ma tylko jest przycisk, działa b/uwag.

Oddalam się od auta rygluje się, wracam otwiera, ale jak zostawię na dłuższą chwilę (wczoraj ok 5 godzin dzisiaj ok 1 godziny) to zero reakcji auta na sąsiedztwo HF, mimo że samo się zamknęło, zostaje albo zacząć otwieranie od bagażnika albo sięgnąć po kartę i z palca - chyba odwiedzę serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tak :

- wsiadz do samochodu

- zamknij drzwi

- WLOZ KARTE do otworu

- uruchom silnik

- zatrzymaj silnik

- WYJMIJ KARTE z otworu

- otworz samochod

- wyjdz i zamknij drzwi

- oddal sie od samochodu NIE NACISKAJAC zadnego przycisku ( powinno zadzialac )

- samochod powinien sie zamknac

- po ok.10 sek wroc do samochodu i zlap za klamke

- samochod powinien sie otworzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy masz aktualny autosoft. Ze swoim jak byłem przy załączaniu swiateł dziennych to mówili że wgrali nowy program poprawiajacy błedy dzialania kart HF. Nie mam jednak takiej karty wiec mnie to za bardzo nie interesowało. Podaję to jedynie informacyjne bo piszesz ze wczesniej działało a soft zakładam że masz aktualny skoro auto z tego roku. Kto jednak wie co tam sie u Ciebie pomieszało? "Nikt tak dobrze nie zna Twojego Renault jak samo Renault "(np RP) lub coś w tym stylu <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to klops - jednak usterka, czujniki w drzwiach nie działają :-( w serwisie już pięć godzin szukają, komputer nie wykazałam awarii poza odnotowaniem logów o zakłóceniu zasilania czujników ale nie zdiagnozował miejsca usterki, teraz walka na zasadzie "po nitce do kłębka" jak się uda to opiszę co się stało (jak powiedzą) - masakra można się wkurzyć auto ma ledwie miesiąc :-? mam nadzieję że nie będą go musieli rozpatroszyć

 

[ Dodano: 2010-09-24, 09:45 ]

zamykając otwarty przeze mnie temat informuję o sukcesie serwisu (przepraszam jednocześnie za zwłokę w informacji) po diagnostyce okazało się, że uleciał jeden z pinów wtyczek łączących okablowane drzwi z centralną magistralą - po konsultacjach z centrum serwisowym we Francji zaproponowano wymianę instalacji elektrycznej (całej magistrali z przyłączami biegnącej od samego komputera ponieważ brak było możliwości przełożenia samej wtyczki - jako część zamienna występuje kompletna wiązka) nie zgodziłem się na patroszenie całego dwumiesięcznego auta osiągając z Paryżem kompromis - przeszczep fragmentu instalacji zakończonej feralną wtyczką (na nieszczęście sprawa dotyczyła tej części instalacji od strony komputera, element instalacji w drzwiach nie rodziłby tego problemu) - po naprawie HF działa <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Odkopie żeby nie zakładać nowego tematu.

 

Czy jest możliwość że mając handsfree trzeba kartę wsadzać do slotu w aucie żeby odpalić ?

Albo może jest taka opcja konfiguracji i wystarczy coś zaprogramować ?

Pytam bo sprzedający mówi że tak to działa u niego w oferowanej Megane.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie masz informacje że posiadasz 2ph1 ... W megane 3  karta z pełnym HF ma  na karcie znaczek renault  w kolorze srebrnym. Sprawdź może jakoś Cię to naprowadzi. Możesz również sprawdzić to po numerze vin / podjedź i zapytaj w ASO /. Jest taka możliwość że kartę musisz wsadzić do slotu jeśli nie masz pełnego HF. Jest również możliwość że masz to zablokowane w ustawieniach UCH. / HANDS_FREE_CF - Jeśli parametr jest wyłączony, to po uruchomieniu samochodu poprosi o włożenie karty „Wolne ręce” do odpowiedniego gniazda / .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Posiadam auto dopiero dwa dni a ten system hf mnie denerwuje wysiadam z auta chce iść do bagażnika to między czasie zamknie mi auto aż tak czuły jest ten system że nie mogę dojść do bagażnika lub klapki wlewu paliwa bo mi się zdąży auto zamknąć. 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli obchodzisz samochód od tyłu to nie powinno się zamknąć. Może któraś antena nie działa albo bateria w karcie słaba. Uwierz że jeśli hf działa jak trzeba to po pewnym czasie nie będziesz sobie wyobrażać jak mogłeś bez tego żyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!