Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podwyższone spalanie


Corneliss

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem kilka tematów na temat spalania ale nie znalazłem dokładnie takiego przypadku a więc oto mój problem:

 

Od jakichś trzech miesięcy samochód pali mi więcej o ok. 3-4 litry, a to już sporo. Co może być przyczyną? Wycieków nie ma <czerwona>

 

Czy to możliwe, żeby winna była aura? W tamtym roku nie miałem takich przebojów w zimie ale też nie było takich mrozów, to moja pierwsza benzyna więc nie wiem, może to normalne? W lato na klimie pali na trasie poniżej 7l/100 a teraz, co prawda po mieście, spalił 11l!

 

Silnik 1.6e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jezdze swoja megi duzo. Codzienie ok 10 km (5km w jedna strone). I tez zauwazylem wyzsze spalanie. MIanowicie zauwazylem ze jak w lecie tankowałem za 50zł to troche pojezdzilem, ok 2 tyg albo wiecej. A teraz nie caly tydzien za 50zl jezdze. Ale nigdy nie przygladalem sie spalaniu w zimie-o ile wiecej bierze. I mi też sie wydaje ze to wina pogody :-( Nie rozgrzewa sie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilj21, pamiętaj że paliwo zdrożało i zalanie za 50 zł pół roku temu to nie to samo co teraz <czerwona>

Przy temperaturach blisko 0stC benzyna dość szybko się nagrzewa, co innego diesel.

Zróbcie jakiś miarodajny pomiar, co najmniej dwa tankowania do pełna na tym samym dystrybutorze i dopiero będzie można rozmawiać o zawyżonym spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem znacznego podniesienia sie ceny paliw. Jak juz to roznica max 0.5 litra jak tankuje za 50zł. Mi to nie przeszkadza. Zaczne sie martwic dopiera jak na wiosne bedzie tak samo. Jak narazie to wydaje mi sie ze to (u mnie przynajmniej wina pogody). Ruszam z domu do pracy ok 5km. Nim dojade to sie nie zdazy dobrze auto rozgrzac. Potem jak wracam tez nie rozgrzje sie dobrze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilj21

Zróbcie jakiś miarodajny pomiar, co najmniej dwa tankowania do pełna na tym samym dystrybutorze i dopiero będzie można rozmawiać o zawyżonym spalaniu.

No właśnie od tego zacząłem, nic nie wspominałem o kosztach tylko o litrach w swoim poście, zrobiłem tankowanie na full i dolewkę.

 

Z tym, że....

codziennie przejeżdżam ok 6 km (3 rano, 3 po południu) więc może faktycznie silnik nie zdążył się dobrze nagrzać a wtedy wyższe obroty są i więcej ciągnie i jeszcze miałem za mało powietrza w przednich kołach.

 

Zobaczę jak się ociepli i wszystko wróci do normy - znaczy winna jest pogoda + warunki eksploatacji i małe odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!