Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II, powódź od strony pasażera, proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to takie poste od strony kabiny. Trzeba wyciągnąć spod plastiku wanienki gumową uszczelkę, łączącą odpływ z klimy z nadwoziem.

 

Tutaj znajdziesz zdjęcia gdzie jest odpływ: http://megane.com.pl/topic/943-mii-zalewanie-schowka-w-podlodze/page__view__findpost__p__120894

A tutaj opis: http://megane.com.pl/topic/943-mii-zalewanie-schowka-w-podlodze/page__view__findpost__p__199701

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Orientuje się może ktoś ile kosztuje teraz w ASO wyczyszczenie tej wanienki i przepchanie odpływu?

Może ktoś z Wrocławia może odpłatnie zrobić taką naprawę?

cieszę się że znalazłem ten wątek, ale nie mam możliwości tego zrobić teraz samodzielnie, a leje się niestety mocno a za 2 tygodnie jadę na urlop :(

Pozdrawiam

Bernard

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do tych którzy mówią że od dołu po odsunięciu osłony jest łatwy dostęp - macie 8 łokci i dłonie filigranowej nastki? Ja ledwo dałem rade to gówno dotknąć, a nie było opcji żeby tam coś włożyć. Tyle co małym palcem podłubałem to czułem wilgoć i było trochę syfu, ale po włączeniu klimy na maxa woda się stamtąd nie lała.. wygląda na to, że czeka mnie jakiś cudowny demontaż od góry.. Mimo wszystko chciałbym jednak obciąć tą końcówkę ale to bez demontażu wydechu się nie obędzie :o

 

Moze mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jak od gory zdjac ten gumowy odplyw spod wanienki? Wycialem i wyjalem wygluszenie ale ten badziew wciaz nie chce ustapic.. A wanienki nie moge wykrecic, nie mam takich bystrych torxow :/

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem. Woda leje się z obudowy filtra kabinowego lecz nie na skutek działania klimatyzacji. Po wizycie na myjni i po deszczu mam wodę w nogach pasażera. Ręce opadają,auto było u blacharza,udrożnił odpływy podszybia,fakt że stała tam woda ale już jest drożne,dziś ulewa i mokro jest jak byk

cięcie

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wydłubałem ten gumowy kołnierz i niespodzianka.. suchy i czysty :D Odpiąłem więc rurke idącą do schowka i wlewałem tamtędy wodę - lała się czysta z wanienki... Jak nalałem więcej okazało się że cieknie gdzieś przed wanienką w stronę kabiny.. nie wiem jeszcze co to za miejsce i skąd się tam woda bierze ale ewidentnie tamtędy. Nie mam już siły do tego auta, pozostawiam to jako TTTM i po prostu od czasu do czasu będę suszył.

 

Kolego sekacz, a blacharz udrożnił solidnie? Bo wiesz jak jest. Poza tym jak już tu było pisane na końcu tych odpływów są takie dziwne zaworki / zapadki uj wi jak to nazwać. W każdym razie polecam się tego pozbyć ;) I najlepiej sprawdź czy nie leje się też drzwiami pasażera, ja miałem kumulacje - lało się z podszybia, drzwi i klimatyzacji 8-)

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego numer do gościa który pracował w aso renault i ma swój warsztat w Częstochowie. Rozmawiałem z nim wczoraj i Mam dzwonić w poniedziałek,obserwować dokładnie kiedy mi się leje i mi to zrobi. U mnie wali woda spod obudowy filtra kabinowego,filtr też mam do wymiany. Mówił że usługa to Kwestia max 50 zł,problem mu znany

 

Dodano: 30 lip 2016 - 11:23

Z klimatyzacji też się leje,dziś po wczorajszym wycieku wyciągnąłem dwie mokre ścierki że można było wykręcać...

Edytowane przez sekacz19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimy musi mi się lać bo dziś deszczu nie było, kanały są drożne w podszybiu a auto pływa, w schowku pod fotelem pasażera powódź.

 

Dodano: 04 sie 2016 - 13:12

Sprawa rozwiązana. Byłem u faceta w Częstochowie który typowo zajmuje się renówkami, dla zainteresowanych IDM Car Service Wielkoborska 161 w Częstochowie. Problem rozwiązał wyjmując schowek, filtr kabinowy, tam wszystko dokładnie odkurzył i wyciągał palcami co się dało, u mnie było dużo zgniłych liści które zablokowały odpływ, potem podniósł auto, odkręcił osłonę aluminiową, nie przesuwając jej znalazł odpływ, wziął strzykawkę z gumowym przewodem wypełnioną wodą i pod ciśnieniem zaczął pompować. Co się dało wyciągnąć palcami to wyjął, resztę wyciągał wyciorem. Jak woda zaczęła się lać dał jej spłynąć (było jej dużo), tak powtórzył kilka razy, auto na dół ,znowu od strony filtra zaczął tak robić ze strzykawką żeby udrożnić odpływ i to wszystko, złożył w odwrotnej kolejności tak jak było. Zapłaciłem 70 zł, półtorej godziny pracy mu to zajęło, było ostro zabite.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie,

Robiłem dwa podejścia do wyczyszczenia wanienki skraplacza klimy i udrożnienia odpływu, niestety bezskuteczne, potwornie mało miejsca, jedynie pokaleczyłem dłonie. :)

Pytanie do Warszawiaków, czy ktoś posiadający kanał miałby chwilę czasu w najbliższą sobotę i pomógłby mi udrożnić ten odpływ? (wydaje mi się, że tak będzie prościej)

Boje się, że za chwile zgnije mi podłoga. Oczywiście za fatygę zobowiązuję się zapłacić (w PLNach lub %%%) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udrożniłem odpływ skroplin pod aluminiową osłoną rury wydechowej - była tam zgromadzona maź, wydostawała się spod niej powoli, kroplami woda, po jej przepchaniu uzyskałem wypływ ok. 200 ml płynu, nie byłem niestety w stanie uciąć gumowej klapki (zbyt mało miejsca dla posiadanych narzędzi), przypadkiem klapkę wepchnąłem do środka i tak na razie zostało - postaram się to poprawić następnym razem.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, używając manetki spryskiwacza szyby tylnej płyn do dyszy dociera z kilkusekundowym opóźnieniem, po postoju trzeba odczekać naprawdę długo by ten płyn został tam dopompowany. Po zdemontowaniu osłoby plastikowej koło drzwi pasażera rurka doprowadzająca płyn do tylnej spryskiwacza była pusta (samochód nie był użytkowany przez prawie tydzień - praktycznie służy mi on do weekendowych wycieczek), czy objaw ten może wskazywać na to, że płyn ten podcieka do podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam także problem z wodą po stronie pasażera. Kanały udrożniałem już wcześniej a mimo to po deszczu+klima znów pojawiła się woda. Lałem wodę po szybie z węża bardzo intensywnie przez 5 minut i wszystko ładnie spływało kanałami odprowadzającymi wodę, nic nie stało a i woda się nie pojawiła. Stawiam na odpływ z klimy, niestety gąbka jest dość mokra i chciałem ściągnąć dywanik/wykładzinę z podłogi i dostać się do gąbki. Jestem lakiem w tym temacie a chciałem to zrobić sam, dlatego proszę o małą pomoc:

- pod fotelem pasażera jest jakaś wiązka, jak ją odpiąć ?

- dywanik jest chyba jakimiś spinkami spięty pod plastikami przy progach drzwi, czy plastiki muszę demontować żeby bez większych strat jakoś to powypinać ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żeby móc odwinąć wykładzinę musisz zrobić taki demontaż jak do wymiany filtra kabinowego (znajdziesz instr. na forum) - w skrócie, progi przy drzwiach i schowek. Wtedy zobaczysz z tyłu spinkę trzymającą wykładzinę i będziesz miał ogólnie dobry dostęp do wszystkiego (da się bez demontażu schowka ale jest po prostu wygodniej).

Ale suszenie tego dopóki nie naprawisz nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!