Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II, powódź od strony pasażera, proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

tylko ja się nie mogłem dostać przez Intercooler ( tak sadze ) do miejsca, w którym masz 1 zdjęcie. Poza tym mam wrażenie, że piszesz o rurce od strony pasażera ( tak mi tez wygląda ostatnie zdjęcie). A ja się chciałem dobrać do tej po stronie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kurcze - problem nijako powrócił. po wczorajszym myciu auta, zauważyłem, że znowu delikatnie kapie na podłogę ze słynnej rurki klimatyzacji. I teraz nie wiem czy problem powrócił ( chociaż nie bardzo kiedy i jak miał się zapchać ten otwór na nowo) czy po prostu w wyniku pobytu 2x na myjni w przeciagu 3 dni, gdzieś sie dostało odrobinę wody. I czy w ogole po wizycie na myjni może się taka historia ze swoistą "cofką" wydarzyć. Dodam, że z klimy czuć przez chwilę, po odpaleniu auta, taki nieprzyjemny zapaszek. Po chwili znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapachu i szybkiego zapychania to mam teorię.

Jeżeli nie wyczyścimy tej wanienki ze śmieci, a tylko odprowadzimy wodę, to po pewnym czasie mogą one zacząć gnić.

Dodatkowo jak coś z tej zbitej masy się oderwie, to odpływ znowu się zapycha :-?

 

Sam jak chciałem sprawdzić czy jest drożny, lałem wodę przez ten otwór na rurkę od chłodzenia schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Drodzy koledzy, dotknął mnie podobny problem, mianowicie zatkał się odpływ ze skraplacza.

Ja obyłem się bez kanału. :) Wymontowałem plastiki z pod dźwigni biegów i już miałem jako takie dojście.

Potem leząc pod schowkiem wypatrzyłem gumowy zagięty czarny przewód, który był wciśnięty w podłogę.

Łatwo go wyciągnąć, na zdjęciu pokazałem jak wygląda końcówka wyciągniętego przewodu.

Był po prostu zalepiony jakby błotkiem, rozkładającym się liściem.

Wystarczylo , ze włozylem tam palucha :) woda zaczęła sie lać jak z kranu.

Chwyciłem za pojemnik na śmieci potocznie mówiąc popiołkę , gdyż tylko to mialem pod ręką

i lało się :) .Cztery pojemniki czystej wody oraz to co nie złapałem i poleciało na podłogę :)

Teraz pozostało suszenie, ale w taką pogodę to chyba w kilka dni się uporam :)

[ciach]egway.mragowo.pl

post-32859-0-31452200-1306328557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

powódź dotknęła i mnie :/ zalało prawą część podłogi auta. Zlokalizowałem wycieki z kilku miejsc zaznaczonych na zdjęciu w załączniku (z filtra przeciwpyłkowego również/prawa krawędź zdjęcia). Stosując się do Waszych rad, po weekendzie wjeżdzam na kanał i będę czyścił odpływ sprężarką. Zastanawiałem się czy da się zator zassać np odkurzaczem? Wie ktoś jak wydobyć wanienkę z której wydostają się skropliny?

post-33829-0-60258400-1312654028_thumb.jpg

post-33829-0-92166100-1312654048_thumb.jpg

Edytowane przez LukaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, czy objawem niedrożnego odpływu klimatyzacji jest też wylewanie się wody pod auto? tzn. gdy ruszam po hamowaniu zostawiam taki ślad kropel na jezdni, potem to ustaje i po jakimś czasie znowu kapie na ulicę przy ruszaniu lub przy podjeżdżaniu pod górkę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Po małej powodzi w moim aucie zabrałem się za przeczyszczenie wszystkich kanałów,odprowadzenia skraplin no i suszenia. Dla zainteresowanych daję zdjęcia wyciągniętego odprowadzenia skraplin.

20100826008.jpg

20100826009.jpg

20100826010.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!