Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czas wymiany oleju - mam FAP


arek810316

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów tego forum. Jestem tutaj nowy.

Kopiłem Megane z 2006roku 1.9DCI 96KW 130KM. Ma ona przejechane 42000. Nadszedł czas wymiany oleju w silniku i tutaj moje pytanie jaki ten olej musi być?? Dodam ze auto ma FAP i na karteczce pisze 5W30. Chodzi mi o elfa, może ktoś pełna nazwę tego oleju mi podać??? No i filtr oleju Purflux-numery tego filtra??? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf Solaris. Ale może być każdy inny przeznaczony do diesla z FAP.

A skąd trafiłeś na diesla z 2006 roku z takim przebiegiem??? 142 tys to jest typowy przebieg dla tego rocznika.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie dziwilem z tym przebiegiem i faktycznie tyle ma sprawdzilem w serwisie po VIN a w aucie czuc jeszcze nowoscia.. <ok> Elf solaris ale ktory?? DPF,LDX i jest jeszcze wiele innych oznaczen?? A numery filtra?

 

[ Dodano: 2010-03-29, 14:48 ]

Auto bylo w tamtym roku ostatni raz serwisowane w renault i mialo 3000 przejechane. Chyba dobrze trafilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filterek oleju jaki musi byc najlepiej firmy Purflux chodzi mi o oznaczenie tego filtra..

 

[ Dodano: 2010-03-29, 15:18 ]

Juz znalazlem.Jak sie nie myle to musi byc Purflux LS933.. Jak sie myle to niech mnie ktos poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Odgrzebie. Jak się dobrze poukłada zanabęde Scenica z tym silnikiem 1,9 dCi. Opiszcie stronę praktyczną FAPa. Należy się go obawiać czy zapomnieć o istnieniu? W razie draki są już emulatory gdyby trzeba było go wyrzucić (bo bez sensu któryś tysiąc pakować w wymianę)? Co ile się dolewa płyn (mocznik) i czy są takie co nie potrzebują płynu?

Co o tym koledzy w praktyce sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na kompie i wyszlo, że mam 8,5grama sadzy w filtrze. Mechanik powiedział, że 50gram i filtr zapchany całkowicie. Mam przejechane 159tyś i odpukać aby tak dalej z tym filtrem jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do silników Renault z FAP należy stosować oleje zgodne z norma RN0720 takie jak wspomniany ELF Solaris DPF 5W30 (dość drogi) , ja stosuję Motul Specific 5W30 0720 ( trochę tańszy a co najmniej równie dobry) i kilka innych takich jak choćby LIQUI MOLY TOP TEC 4400 5W-30.

Generalny wyznacznik to lepkość 5W30, norma ACEA C4 oraz zgodność z normą Renault RN0720

Mając FAP olej należy kupować raczej od 100% pewnych sprzedawców , kilka złotych zaoszczędzone na niepewnym zakupie może spowodować przyspieszone zapychanie FAPa.

5l Motul 0720 w sklepie oficjalnego dystrybutora kosztuje 180 zł

5L ELF solaris DPF kosztuje w ASO 240zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja ostatnio kupiłem Elf Solaris 5W30 za 160zł do tego filtr LS933 Purflux'a 31zł, koleś(sklep) z Krakowa wystawia na allegro. Wymieniłem ostatnio i jestem zadowolony bo w serwisie powiedziano mi, że wymiana u nich około 550zł - no bez jaj za tyle to można chyba cały rozrząd wymienić ;-)

 

Ja tam leje Elfa i nie szukam zamienników, po co później się z FAP'em bujać. Producent z jakiegoś powodu leje ten olej do wszystkich modeli swoich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!