Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadek-przypadek - Proszę o pomoc :)


Arathron

Recommended Posts

Witam <ok> Mialem dzisiaj taki wypadek przypadek na parkingu: osoba przede mną Matizem(pomaranczowy prostokat) wyjezdzala przodem, ja moją Megi (zielony prostokat) musialem wyjezdzac tylem. Kobieta z Matiza nagle zahamowala a ja nie zdazylem (do tego snieg z deszczem :/) i doszlo do lekkiego dotknięcia aut, Megi wyszla bez najmniejszego zadrapania, Matiz ma lekko nadpęknięty zderzak (zdjęcie poniżej). Moje pytanie jest takie, slyszalem od wuja ze wina jest obupólna - czy to prawda? Wuja jest kierowca zawodowym wiec powinien wiedziec jednak mi sie wydaje ze wina jest raczej tylkko moja i dlatego pisze tutaj :lol: I nie wiem, czy koszty pójdą wtedy na pół czy tylko ja będe musial zaplacic za wyrządzoną szkode?

 

Proszę o pomoc :-D Z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam ;)

Mapka sytuacyjna

wypadek.jpg

Miejsce, które ucierpialo ;)

zderzak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie twoja wina. To ty wyjeżdżałeś z miejsca parkingowego i musiałeś bardziej patrzeć aby włączyć się do ruchu. Ona zjeżdżała więc po prostu za szybko chciałeś cofnąć do opisanych warunków. Nie ma w tym winy że ona nagle zahamowała. Ma takie prawo. Ale nie przejmuj się bo święta idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :lol: Byłem pewny, że to moja wina ale po słowach wuja wolałem się utwierdzić w tym przekonaniu :-D Części do Matiza nie brakuje, drogie nie są, a takie małe pęknięcie nie przeszkadza w jeździe więc mam nadzieję, że się jakoś dogadam z sąsiadką ( okazało się, że mieszka na drugim końcu mojej ulicy ) <ok> Planowałem sobie wstawić nowe żarówki (Blue Vision) ale wychodzi na to, że jeszcze trochę poczekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozglądałem się za drugim zderzakiem <ok> Sąsiadka zajęta :lol: Byłem u niej dokładniej zobaczyć co i jak z tym zderzakiem, małe 2-3 cm pęknięcie od zaślepki haka :-D Jej mąż powiedział, że to nic takiego i nie wziął kasy za to ;) Więc żaróweczki jednak będą ;) A sąsiadce dam jakieś kwiatki w ramach przeprosin i podziękowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 23. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

1) przy wymijaniu zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać na prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się;

2) przy omijaniu zachować bezpieczny odstęp od omijanego pojazdu, uczestnika ruchu lub przeszkody, a w razie potrzeby zmniejszyć prędkość; omijanie pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia w lewo może odbywać się tylko z jego prawej strony;

3) przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:

a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,

<ok> upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

2. Zabrania się cofania pojazdem w tunelu, na moście, wiadukcie, autostradzie lub drodze ekspresowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!