Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łącznik elastyczny wydechu


borsi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, będę kombinował, albo po prostu wstawię na warsztat i niech mechanicy działają...

 

Dodano: 10 lip 2012 - 16:35

No i wstawiłem i zrobili w Warszawie w IPACO na ul. Syreny.

Koszt: łącznik + wspawanie = 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:) Nie cytujemy w całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadamy!

Mam właśnie ten sam ból. Wymieniałem wczoraj oleje (w skrzyni biegów też), filtry i świeczki. Przy tej wymianie mechanik wychodząc z kanału dał mi kawałek plecionki z tegoż łącznika. Dzisiaj obdzwoniłem dwóch speców od wydechu i podali mi identyczną cenę - 250PLN (Łódź) i czas ok. 1,5 godziny.

Wygląda na to, że muszę się zapisać na tą wymianę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze drogo, ponieważ plecionki są dostępne na allee od 50zł są nawet plecionki "zrób to sam" na opaski których nie polecam. Trzeba znać długość i średnice obecnej i poszukać podobnej a wspawa to nawet blacharz który ma migomat. Oczywiście wiąże się to z rozebraniem wydechu ale na pewno nie będzie tyle kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pewno nie będzie tyle kosztowało

Jestem daleki od oceniania drogi lub tani ale pomyśl czy warto wspawywać plecionkę za 50 zeta (zastanów sie nad wytrzymałością)

Moja kosztowała coś ponad 100 Pln, do tego rozebranie wydechu, dopasowanie wszystkiego i moje czyste ręce.

Nikt kto prowadzi warsztat i płaci podatki nie zrobi tego taniej i dziadostwa nie wspawa bo bierze na siebie odpowiedzialność za naprawę.

Wiem, że są ludzie którzy uwielbiają grzebanie przy aucie ale są tacy którzy wolą by zrobi to fachowiec.

Moja uwaga - nie kupuj najtańszej ale sprawdź jaka jest grubość plecionki ( wpływa na żywotność ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenę - 250PLN

 

Paranoja.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nowy tłumik srodkowy razem z łącznikiem elastycznym 110zł (kupowałem rok temu) - wymiana banalna.!!!

 

 

Kolego jarsztyk jeżeli zapłaciłeś 250zł to opłacało Ci się przyjechać do Radomia. W obie strony zrobił byś 200km, licząc jazdę na gazie spokojnie zmieścił byś się w 50zł za drogę. Łącznik kupiłbyś za około 30zł (może przesadziłem) a w warsztacie w Radomiu zajmującym się tłumikami koleś wspawał by Ci za max 50zł = 130zł, wrażenia z wyprawy - bezcenne.

 

Dodano: 02 sie 2012 - 21:27

Nikt kto prowadzi warsztat i płaci podatki nie zrobi tego taniej i dziadostwa nie wspawa bo bierze na siebie odpowiedzialność za naprawę

 

Wierzysz w uczciwych mechaników, godnych zaufania.?? Ze świecą takich szukać. A co do ceny nie ma to znaczenia przy tłumikach, ktoś albo pospawa i jest ok albo nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik ja podałem tańszą alternatywę nie mówię żeby ktoś tak zrobił, wiem ze są ludzie którzy wolą wydać więcej i mieć czyste ręce, ale są też tacy którzy szukają najtańszych rozwiązań. Plecionkę można też zamówić w każdym motoryzacyjnym sklepie o ile nie będą jej mieli na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 250zł to ja muszę zapieprzać 25 godz i gdybym miał komuś dać tyle za głupie wspawanie plecionki to wolałbym kupić nowy tłumik środkowy (z plecionkom) za 100zł i sam go wymienić. Za mniej niż połowe ceny miałbym nowy tłumik i nową plecionke, wspawaną przez producenta a nie jakiegoś mechanika, a za jakiś czas będzie korozja na spawie.

 

W moim mieście jest mechanik który za byle dotknięcie elektrodą tłumika weżmie 50zł i trzeba jechać do niego sporo przed 15 bo on pracuje do 15 i o godz 14.55 to on już za robotę nie będzie się brał. Pojechałem do innego, pracuje do godz 17, zrobił jak trzeba za 20zł.!!!!! A chodziło o wycięcie 15cm rurki w układzie wydechowym i wspawanie nowej, miła obsługa, szybko i fachowo. To że zapłaci się 250zł nie znaczy że jest najlepiej zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w uczciwych mechaników, godnych zaufania.?? Ze świecą takich szukać. A co do ceny nie ma to znaczenia przy tłumikach, ktoś albo pospawa i jest ok albo nie...

Wierzę, pod warunkiem, że nie latam i nie szukam bo tam jest o 20 zeta taniej a później płaczę, że spierniczył.

Co do ceny, masz racje, jeden ob smarka a drugi pospawa :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tłumik środkowy razem z łącznikiem elastycznym 110zł (kupowałem rok temu) - wymiana banalna.!!!

Najpierw należy się zastanowić o jakim modelu i silniku ktoś pisze i szuka porady.

Tak wygląda wydech kolegi blizniak53

wydech.gif

A tak kolegi jarsztyk

wydechflf.gif

W obu wypadkach łącznik jest pomiędzy kolektorem wydechowym a katalizatorem, w związku z tym koszt takiego odcinaka jest dużo większy!

Na przyszłość polecam trochę więcej pokory, bo nasze auta potrafią zaskakiwać. Niby są takie same, ale jednak nie tak do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny, masz racje, jeden ob smarka a drugi pospawa

 

Kozaczyć potrafisz.

 

łącznik jest pomiędzy kolektorem wydechowym a katalizatorem

 

250zł za wycięcie starego łącznika i wspawanie nowego to szalona cena. Jeśli ktoś zarabia 5000 zł to przepraszam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem parę lat temu 200 zł, z czego 100zł kosztował sam łącznik i dostałem roczną gwarancję, że się nie rozleci.

Kozaczyć potrafisz.

Ostrożnie z takimi wypowiedziami, bo może zaboleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników forum ma problem z tłumikiem a mechanik powiedział mu 250zł za naprawę. Napisał pewnie o tym bo chciałby znaleść tańsze rozwiązanie więc z kolegom paskiem staramy się coś mu doradzić i wspólnie znaleść tańsze wyjście z sytuacji tymczasem okazuje się że najlepiej zapłacić te 250zł i mieć czyste ręcę - w tej chwili forum traci sens.

 

Cytat z postu Tomika:

 

"Wiem, że są ludzie którzy uwielbiają grzebanie przy aucie ale są tacy którzy wolą by zrobi to fachowiec"

 

Wydawało mi się że forum takie jak to jest dla ludzi którzy właśnie wolą zrobić coś samemu niż zostawić u mechanika duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników forum ma problem z tłumikiem a mechanik powiedział mu 250zł za naprawę.

Czy aby na pewno z tłumikiem?

Przeczytaj sobie jeszcze raz tytuł wątku! Czy gdzieś jest napisane coś na temat tłumika?

Poza tym konstrukcja wydechu jest inna u autora wątku, inna w przypadku dwóch kolejnych kolegów.

Jeżeli chodzi o Megankę z pierwszego posta, to nie ma sensy, ze względu na koszty wymiany samego łącznika, Koszt robocizny i łącznika wyjdzie tyle samo jak nie więcej, niż kupno całego odcinka wydechu. Zresztą napisałem to na pierwszej stronie, pewnie nawet nie przeczytałeś?

Zamontowanie na opaskach łącznika w następnych dwóch autach jest problematyczne. Ze względu na umiejscowienie może się bardzo łatwo rozszczelnić, a nawet odpaść. Ja na takie coś się nie zdecydowałem. Wolę być pewny naprawy, a nie zastanawiać się czy przejeżdżając przez jakiś większy wybój wydech nie spadnie i nie narobi większych szkód.

 

Wydawało mi się że forum takie jak to jest dla ludzi którzy właśnie wolą zrobić coś samemu niż zostawić u mechanika duże pieniądze.

Nie tylko! Nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, narzędzia i miejsce żeby samodzielnie dokonać naprawy. Są ludzie, którzy może mają wiedzę ale nie mają ani możliwości ani miejsca, gdzie mogą dokonywać napraw swojego auta.

Jeszcze raz zalecam trochę więcej pokory, a nie naśmiewanie się i szydzenie z kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiem, że są ludzie którzy uwielbiają grzebanie przy aucie ale są tacy którzy wolą by zrobi to fachowiec"

Forum szanowny kolego jest by pomagać i doradzać. Jesteśmy tu po to, by wymieniać się wiadomościami i nie koniecznie tłumaczyć jak się co naprawia ale również podpowiedzieć co zrobić by było dobrze a nie tylko zrobione na sztukę. Co do kozaczenia szanowny kolego, to pragnę Ci donieść i zapewnić, że nie chciałbyś widzieć mnie w roli kozaka ( jak napisał kolega P_R_Z_E_M_O mgło by zaboleć )

Koniec OT , od tej chwili posty nie związane z tematem lecą do kosza - masz coś do mnie to stosuj się do regulaminu i pisz pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech w naszych megi nie jest tak hop siup...

Jeżeli ktoś potrafi spawać to niech się bawi...

Dla mnie (nawet jak bym umiał spawać) to trochę strata czasu...

Bo rozebranie spawanie i złożenie dokupy trochę czasu zajmuje, a ten czas wolę spędzić na czymś innym - rybach, z rodzinką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!