Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łącznik elastyczny wydechu


borsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem megane I 1.4 16v 75KM. W moim megane pewnego razu poszedł łącznik elastyczny wydechu. Po 3 tygodniach wkońcu pojechałem na warsztat. PanKazio podniósł na podnośnik i stwierdził że to jest 1,5 godziny roboty. Poszedłem wybrać pieniądze wrocilem po 40 minutach i pan Kaziu akurat ściągał z podnośnika. Stwierdził że trzeba zdejmować całą ławe i że on tego nie zrobi. Chcialem się spytać ludzi znających się na temacie czy tak jest naprawde? bo jezeli tak to jest z tym troche roboty a naprawde denerwuje mnie juz to pierdzenie. Prosze o pomoc znawców tematu a może polecenie jakiegoś warsztatu w szczecinie gdzie robią to za przyzwoitą cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to trzeba zdemontować odcinek od kolektora wydechowego z katalizatorem.

Być może mechanik nie chce (boi się) odkręcić właśnie śrub na kolektorze. Niestety tam są szpilki i czasami wykręcają się zamiast nakrętek, i stąd problem.

Żeby naprawić plecionkę to tak czy siak trzeba wyjąć ten odcinek. Zamocować sztywno, tak żeby się nie ruszała, wyciąć uszkodzoną plecionkę i wspawać nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam przepalony łącznik elastyczny wydechu.

Czy opłaca sie kupić samemu ten łącznik( jeśli tak to jaka średnica, czy może jest jakiś uniwersalny?), czy wstawić na warsztat i niech dobiorą sami i przyspawają, jak cenowo to wygląda (chodzi o wymianę) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ten łącznik elastyczny jest częścią tłumika środkowego. Nowy tłumik środkowy kupisz za 150zł i nie będzie tak szybko rdzewiał w miejscu spawów. Roboty za godzinkę

Edytowane przez marcindj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna strona łącznika jest przykręcana do rury ale drugą musisz przyspawać. Ja w starym też wymieniałem i ważne jest by nie kupować tych najtańszych bo długo nie pożyje. Najlepiej wstawić do warsztatu ale z zastrzeżeniem by nie kupowali łącznika za 50 zł ale z tej wyższej półki około 90 / 120 zł :lol:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie ma sensu, skoro cała środkowa część wydechu z tłumikiem i łącznikiem kosztuje w okolicach 100 zł na allegro?

Za łącznik zapłaci 100 zł za robociznę pewnie z 50 zł, a za jakiś czas padnie tłumik. Lepiej kupić cały nowy odcinek, wyjedzie taniej, a sama wymiana nie jest bardzo skomplikowana.

Zupełnie inaczej jest w niektórych Scenicach, gdzie łącznik znajduje się na pierwszym odcinku, odcinku z katalizatorem. Ta część wydechu jest najdroższa. Taniej jest dospawać łącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inaczej jest w niektórych Scenicach, gdzie łącznik znajduje się na pierwszym odcinku, odcinku z katalizatorem. Ta część wydechu jest najdroższa. Taniej jest dospawać łącznik.

 

I właśnie tak było u mnie dlatego taka podjąłem decyzję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zupełnie inaczej jest w niektórych Scenicach, gdzie łącznik znajduje się na pierwszym odcinku, odcinku z katalizatorem. Ta część wydechu jest najdroższa. Taniej jest dospawać łącznik.

 

No i właśnie tak samo jest u mnie-się okazało...

Byłem w sobotę u mechaniora, zamówił tłumik z łączem, ale środkowy czyli http://www.jjcar.pl/images/21.67.jpg no i lipa.

Nie mam katalizatora (tak mi powiedzieli na przeglądzie-nie wiem jak to można sprawdzic) została się tylko "bańka" po nim.

No i ok, będzie trzeba jednak wspawać, bo ceny części tłumnika z katalizatorem który mnie interesuje kosztują w granicach 500 zł.

 

Więc ponawiam swoje pytania jak poniżej:

Czy opłaca sie kupić samemu ten łącznik( jeśli tak to jaka średnica, czy może jest jakiś uniwersalny?), czy wstawić na warsztat i niech dobiorą sami i przyspawają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kupiłem za 50 zł łącznik z nierdzewki, mocowany na obejmy. Kątówką obciąłem z obu stron stary łącznik tak, że zostały proste rury, włożyłem nowy łącznik i zacisnąłem obejmami. Wszystko super wyszło. Trzeba tylko przy kupnie dobrać odpowiednią długość łącznika i nie uciąć rur za krótko w stosunku do nowego łącznika.

Średnicy nie podpowiem. U mnie jest fi50, w ph2 nie wiem. Ale wydaje mi się, że tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!