Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od stycznia jestem właścicielem Megane IphII kombi i martwi mnie nerwowe prowadzenie samochodu, o ile na prostej równej nawierzchni zachowuje się przewidywalnie, o tyle podczas jazdy na mniej równym podłożu jest niesamowicie podatny na wszelkiego rodzaju koleiny, nierówności, wręcz wyrywa się chcąc jechać swoim torem.

Ostatnio zmieniałem nawet kompletne przednie zawieszenie - prócz amortyzatorów (te mają 75% skuteczności, tył 70%), kontrola zbieżności nie wykryła odchyleń od normy, a auto z koleiny wyjechać nie chce, a jak już wyjedzie, to wyjeżdża dość gwałtownie, nerwowo. Kierowcy których wyprzedzam myślą sobie pewnie, że łapię dziurę aerodynamiczną albo mam zamiłowanie do NASCAR... macie jakieś sugestie?

 

Może taki stan amortyzatorów dyskwalifikuje je i pora wymienić? sam nie wiem

Auto sprawuje się rewelacyjnie, tylko to prowadzenie...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wtorku będę się kulał na zimowych Conti - 175/65/14 - też brałem pod uwagę ogumienie, w końcu miękkie - może akurat w tym problem. Zobaczymy w przyszłym tygodniu. I tak myślę o utwardzeniu zawieszenia, najlepiej bez obniżenia, jeśli będzie trzeba to minimalnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie objawy na zimówkach (Debica Frigo 2, 175/70/R13), jeżeli droga nie była idealnie płaska autko bujało się jak balia na falach, jak np. najechałem lewymi albo prawymi oponami na podłużną koleinę, to skakało 20-30 a czasem więcej cm w bok, chyc!.

Ja bym założył letnie opony, dobrze wyważone, napompowane tak jak trzeba i wybrał się na odcinek testowy - wcześniej przejechany na tych zimówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jestem prawie pewien, że to opony. Jestem umówiony na wtorek na wymianę, będzie można porównać.

Co do układu kierowniczego, nie zauważyłem żadnych luzów czy nieprawidłowości, serwisuję auto w zakładzie przyjaciela do którego mam pełne zaufanie i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, usuwają wszelkie usterki na poczekaniu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!