Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odnośnie żałoby


torek

Rekomendowane odpowiedzi

O Panu Kwaśniewskim nie wiem bo z tego co wiem to wszyscy pochowani na Wawelu to katolicy nawet Piłsudski. A jak jest z Panem Kwaśniewskim to nie wiem dlatego nie wypowiadam się ale na tą dyskusje poczekajmy przecież nie uśmiercimy ich teraz aby też już tam byli prawda?

 

No nie wiem czy to logiczne, że tereny pod katedrą należą do katedry. Przykład znajomy kupił dom z lat 80tych (tzw. klocek lub kwadrat) okazało się, że piwnica do niego nie należy bo było coś tam jakoś tak skonstruowane, że piwnica należy do kuzyna byłego właściciela. Dlatego tak się zastanawiam nad tym (wiadomo Polskie prawo?!) zresztą nie zawsze tak jest, że jak jest kościół a pod nim są jakieś krypty lub tunele to należą pod kościół znam taki przypadek jest taka miejscowość u Nas w regionie Byszewo i tam jest kościół po cysterski i są dwie krypty w jednej są szczątki dzieci i ona należy do kościoła a po przeciwnej stronie (Nawa boczna) jest druga krypta ze szczątkami fundatorów kościoła oraz tunel, który gdzieś tam prowadzi i ta krypta z tym tunelem lub lepiej wejściem do tunelu nie należy do kościoła. Dlatego tak się dopytuje jak to jest prawnie z całym Wawelem bo nie mam zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem nie pisać, ale...

Przeciwnika Rosji wieziono wczoraj do pogrzebu na radzieckiej armacie z czasów II wojny światowej...

Trumnę ś.p. Pani Prezydentowej wnoszono do katedry tył do przodu (tabliczką w stronę ołtarza). Dobrze, że się zorientowano, ale i tak "manewrowanie" z trumną pod ołtarzem było karygodne... Ale dobra, nie czepiam się, każdemu się zdarzają pomyłki...

... tak samo jak pomyłką jest moim zdaniem pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu...

 

IMO w tym momencie ludzie pozapominali o innych ofiarach tej tragedii, wszyscy skupiają się na oddaniu honorów Panu Prezydentowi... a wszyscy zapominają chociażby o p. Kaczorowskim, który dużo bardziej zasłużył się dla narodu polskiego, i chyba tak samo zasługuje na pogrzeb z honorami, nie mówiąc już o pochówku na Wawelu (tutaj chyba nie zgodziła się na takie coś rodzina, co moim zdaniem powinno dać do myślenia również w sprawie pochówku Pary Prezydenckiej...).

No, ale to tylko takie moje luźne przemyślenia... mam nadzieję że burzy nie wywołam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek-sląsk, jasne jak on będzie miał żałobę w swoich wypowiedziach to chyba świętą zostanę :roll: W ogóle śmieszne jest to że z tymi ciałami pary Prezydenckiej "tańcują" cały tydzień. Jak nie msze to coś tam...Ehm to już jest brak szacunku dla zmarłych a założę się że rodzina zmarłych też ma podniesione ciśnienie przez ten show. Sorry ale jak dla mnie to powinno być tak: przywieźli ich pożegnanie,msza i pochówek w ciągu 3dni to powinno się odbyć jak to bywa w pochówku zmarłych. A nie kurde tydzień "blabla" w TV ile to godzin ludzie stoją w kolejce by się pożegnać z parą Prezydencką :roll: Powinni to skończyć bo to się zaczyna robić nawet śmieszne. Tak samo jak chcieli żeby wczoraj wszystkie trumny wystawić w Wa-wie co była msza, ale przecież wszystkie rodziny nie będą czekać tydzień żeby pochować bliskich...masakra :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nad Polską wisi kolejna "tragedia".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zwy...,wiadomosc.html

Gdyby Jarek kandydował i wygrał, to znów moglibyśmy się pożegnać z jakimikolwiek reformami w kraju, tak jak miało to miejsce do tej pory (ustawa od PO = weto prezydenta). Niech w końcu PO zacznie rządzić tak jakby chciało (sytuacja w której Komorowski wygrałby wybory) i dopiero po 2 latach takich rządów, myślę że przyjdzie czas na ich ocenę.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego Jarka ,żadnego wielkiego "come back" żerującego na współczuciu nie demonizujmy w polityce pewnie pozostanie bo nic innego mu nie pozostało do roboty,(poza chorą matką, pustym domem i kotem) ale proszę nie popadajcie ze skrajności w skrajność. Czasami zagrożenie czai się w zupełnie innej postaci lub osobie niż mogłoby się wydawać. A tak swoją drogą zwykła ludzka przyzwoitość nie pozwalałaby mi go w tej chwili atakować, być może niektórzy z was przekonali się już, a na pewno kiedyś się o tym przekonają czym jest cierpienie po stracie bliskiej osoby.

<ok>http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Poli...atpliwosci.html

http://www.globalnaswiadomosc.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobili niezły cyrk z żałobą i całym pochówkiem za naszą kasę

Twój poziom argumentowania na tym forum uwłacza powadze sytuacji, która zaistniała i bez względu na poziom kultury czy ignorancji niektórych osób podyktowanej pewnie zwyczajną nienawiścią do Kaczyńskich pisanie takich rzeczy jest po prostu nie na miejscu.

Jarosław to niestety nie jest Śp. Lech

Wiesz jak na niego patrzę to ,to tak jakbym widział Śp. Lecha. Ale to nie jedyny powód dla którego nie robię sobie z niego spluwaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój poziom argumentowania na tym forum uwłacza powadze sytuacji, która zaistniała
powaga sytuacji powagą i nikt tego nie neguje <ok>

Ale jak słyszę o tych wszystkich odszkodowaniach,rentach specjalnych dla rodzin,pochówku na koszt skarbu państwa itd to gdzieś mi ta powaga umyka...staje sie to wszystko farsą i mamieniem ludzi.

Dlaczego rodziny tych, którzy zgineli "bohatersko" w Smoleńsku będą miały dostęp do takich przywilejów?Rodzinom miłośników gołębi do tej pory nie pozapłacali pełnych sum...a tyle obiecali.Tym "lepszym" wypłacali juz po 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy bierze odpowiedzialność za swoje słowa i niech nie ma potem pretensji jak coś mu się wytyka. We wszystkich nas wzbierają emocje, ale zanim zacznie się wygłaszać osądy, oskarżenia przez tą krótką chwilę podejmie próbę bycia człowiekiem. Tak zwyczajnie i po ludzku gotowym do współczucia. I przez szacunek dla tych którzy tam zginęli nie mówię kto jaki był, jak go oceni historia ani gdzie powinien leżeć i nie sądzić już tych, których sądzimy tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadszedł czas na zamkniecie tematu. Żałoba została zakończona, pomimo podzielonych zdań społeczeństwa miejsce pochówku zostało wybrane i już zajęte, brak odważnego, który przyznał by się otwarcie do podjęcia takiej decyzji, chmura pyłów wulkanicznych skutecznie zakłóciła plany niektórych delegacji i nie "zaszczyciły", inne pomimo to przybyły ale "zaszczyt" ponoć taki sobie. TO już było i tego już nikt nie zmieni, a oceniać będą inni. Teraz wiadomo kampania wyborcza, co już miejscami przebija w wypowiedziach w powyższych postach, a właściwie przepowiadanie jak będzie wyglądać. Na razie to gdybanie. Ponadto wśród kandydatów nie widzę nikogo z Użytkowników naszego forum, więc tu kampanii prowadzić nie trzeba. Nie upolityczniajmy tego forum, bo to mu zaszkodzi.

Obrzucanie się inwektywami także nie jest wskazane.

W związku z powyższym jako już nieaktualny, temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!