Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odnośnie żałoby


torek

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre posty sączą jadem. Czytając ten temat czuje się jak bym czytał Gazete Wyborczą. To jest przede wszyskim forum Renault Megane. Uszanujmy zmarłych. To nie jest czas na taką dyskusję. Proponuję zamknąc temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, Radek55, wystarczy wyjść z założenia, że nikt nie ma złej woli przedstawiając swoje zdanie.I nie macie powodu panowie,,zeby się puszyć :roll:

Opluwanie polityków zostawcie na później
wzajemne opluwanie forumowiczów może też zostawmy na póżniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak taaak wielka mi żałoba gdzie się już walka o miejsce prezydenta zaczyna (chyba cały rząd a raczej Ci którzy startują na prezydenta) -chyba już powoli zapominają o żałobie, szacunku itd. Media- szkoda gadać... A co z Wawelem? Ponoć teraz się każdy tłumaczy że to nie był Jego pomysł żeby tam go pochować. W Krakowie ma być pochowany Warszawiak,hmm...dla Krakowian chyba zła wiadomość bo chyba nie zabardzo lubią Warszawiaków...Suma sumarum będzie tak jak po pogrzebie Papieża-wielki szum,kilka dni po uroczystości cisza i nawet nie spełnione obietnice którzy wszyscy składali :roll: Nie oszukujmy się, w TV widać po niektórych że to robią pod publikę. Są ludzie dobrzy i źli-zawsze tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomnieliście kto na wawelu spoczywa? Albo też po prostu nie macie o tym pojęcia. Jeden za drugim powtarza, królowie, królowie, ble, ble ble...bo coś tam usłyszał w radio Zet albo pokazał mu Solorz w Polsacie. Aby spoczywać na Wawelu nie trzeba być kanonizowanym. Pochówek Piłsudskiego też wzbudzał ogromne kontrowersje w owych czasach i też nie było w tej kwestii jedności. Wielu znalazło miejsce na Wawelu, bo chcieli służyć Polsce a Polska ich za to doceniła. Ś.p. Para Prezydencka również służyła Polsce, promowała patriotyzm, pamięć o naszej historii, o naszych wielkich Bohaterach, o naszej martyrologii. Na Wawelu spoczywają królowie – patrioci, św. królowa Jadwiga oraz królowie, którym się dużo w ich rządzeniu nie udało, biskupi, generał Sikorski, marszałek Piłsudski, serce jego Matki, Mickiewicz, Słowacki i inni. Prawie wszyscy służyli Ojczyźnie, ale nie byli ludzmi bezgrzesznymi, wielu królów miało kochanki, nieślubne dzieci, były podejrzenia o homoseksualizm, niektórzy zawierali szkodliwe dla Polski sojusze. Byli wśród królów tacy, którzy chcieli Polsce służyć, choć nie znali polskiego języka. Na Wawelu spoczywają szczątki Adama Mickiewicza, który wzorem moralności nie był, wzorem moralności nie był też marszałek Piłsudski ,który zresztą wbrew swej woli w tej katedrze spoczął ale cóż piłsudczycy gotowi byli nawet zająć katedre siłą byle tylko wielkiego wodza tam pochować, a dzisiejsze kontrowersje są w porównaniu z tamtymi niczym. Na Wawelu spoczywa wątpliwej szlachetności król Korybut Wiśniowiecki, leży noblista Miłosz, który sam o sobie mówił ,że nie jest Polakiem tylko Litwinem. Osobiście widział bym pochówek prezydenckiej pary w krypcie katedry warszawskiej obok równie tragicznie zmarłego (zastrzelonego przez fanatyka w zachęcie) prezydenta Narutowicza, ale tak naprawdę osobiście nie jest to dla mnie takie istotne. I gdzie by nie spoczeli i tak będziemy musieli się z tym pogodzić i dajmy im szansę odejścia w tą ostatnią drogę w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit bardzo fajnie i mądrze napisałeś- pewnie niektórym odbierając argumenty.

Cóż z początku (tylko w innym podobnym temacie) też byłem stanowczo za podejściem (dajmy sobie spokój, uszanujmy itp). Jednak teraz trochę muszę w pewnych kwestiach przyznać rację Radkowi. Już nie poruszam kwestii czy Wawel czy nie- bo zapewne ten pomysł ma tyle zwolenników co przeciwników, ale patrząc co się ogólnie dzieje w mediach i w naszym kraju to już chyba przesada. Zrobiliśmy z tego wszystkiego niezłą medialną szopkę. Media prześcigają się w donoszeniu o różnych hipotezach odnośnie wypadku albo jakie Państwo w jaki sposób uczciło pamięć (jak długo trwała minuta ciszy)- mało tego gdzieś już jest postawiony pomnik dla prezydenta, ponoć w niektórych miastach już planuje się nadawać nazwy ulic tym właśnie nazwiskiem. Ba nawet ostatnio czytałem na jednym z portali o pomyśle, aby nasz stadion narodowy był właśnie im Lecha Kaczyńskiego. Najśmieszniejsze jest to, że świat też bierze w tym udział bo jak wytłumaczyć przyjazd najważniejszych na niedzielną uroczystość. Nasz przyjaciel Obama jakoś nie był wcześniej w stanie naszego kraju odwiedzić ......ehhhh szkoda mojego czasu na pisanie moich osobistych już w tym momencie wywodów. Z tego właśnie powodu uważam, że to wszystko zaczyna iść w złym kierunku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że akurat reprezentanci innych krajów przyjeżdżają na uroczystości to chyba dobrze świadczy....Litwa, Łotwa i Estonia ogłosiła 3 dniową żałobę, Rosja 1 dniową. Akurat z tego powinniśmy się cieszyć i być dumni, bo to świadczy o szacunku do naszego kraju, Pana Kaczyńskiego oraz innych ludziach którzy zginęli w sobotę. Może to tylko gest z rąk innych "władców" ale jakże miły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek, widzę mamy podobny tok myślenia dt. żałoby i chowania prezydenta. <ok>

Ja bym proponował pochować go w Egipcie w którejś piramid. Jak z rozmachem to z rozmachem już!

I taka ciekawostka: przepowiednia Nostradamusa:

http://power-news.czwartawladza.edu.pl/pl/...talowy-upadnie-

 

„I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego, a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torek, masz u mnie plusa za odwagę, <ok> a swoje poparcie udokumentuję swoim głosem i dołożę swoje 3 grosze.

Niektórzy już widzieli bo podawałem w innym miejscu ale skoro taki temat zaistniał to moje zdanie niech wyśpiewają dwaj tacy, którzy dużo wcześniej popełnili swój protest song w podobnej sprawie, z równie idiotycznymi pomysłami: http://www.youtube.com/watch?v=KLul4MIyy0E...feature=related

Jestem przeciw zameldowania Kaczyńskiego i jego połowicy na Wawelu. Mam nadzieję, że ta małopolska ziemia lekka im nie będzie i że to tylko tymczasowy meldunek.

Pomysłodawca tego powinien zostać skazany na banicję. Nieistotne czy to purpurat czy rodzina. W tym drugim przypadku należy jeszcze pouczyć, że Wawel czyli skarb narodowy, nie jest własnością żadnej rodziny, nawet czasowo zwanej prezydencką. Więc guzik (delikatnie mówiąc) mają do wymyślania sobie takiej lokalizacji. O przyjęciu, lub późniejszym przeniesieniu na Wawel, jeśli doszukano by się odpowiednich zasług, powinien zadecydować Naród.

Nawiasem- ciekawe jaka była by reakcja obecnych klakierów tego pomysłu, gdyby to dotyczyło poprzedniego prezydenta w czasie jego kadencji. Chyba podchodzili by do tematu z diametralnie innej perspektywy, a ich głosy były by pełne jadu.

Przed napisaniem komentarza do tego posta proszę, o przemyślenie 2 ostatnich zdań i zastanowienie się nad potencjalną własną reakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że g... Wam do tego. Zachowujecie się jakby to Wasze miejsce na Wawelu miał tam zająć. Osobiście nie mam ani czewonych ani czarnych klapek na oczach. Kaczyńskiego ani nie wyśmiewałem ani nie wysławiałem. Był głową RP i nie widzę nic zdrożnego w jego miejscu pochówku jako pierwszego zmarłego prezydenta IIIRP. W dodatku zmarłego tragicznie w trakcie kadencji. Kierując sie tokiem myslenia coponiektórych, to niejednego z Wawelu trzebaby wywalić pod płot, bo zawsze komuś tam zawadza.

Wydaje mi się że macie własnych kłopotów za mało żeby bić pianę gdzie sie da. Raptem wszyscy są znawcami historii i patriotami. Gdyby to naród Polski decydował, to nikt by na Wawelu nie był pochowany, bo jesteśmy właśnie tacy, że jeden drugiego by w łyżce wody utopił. O Janie Pawle II, za jego życia też różne rzeczy były pisane.

Naprawdę dochodzę do wniosku, że Lem napisał święte słowa o internecie i części jego użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że g... Wam do tego.

 

Lewy- trochę to było "nie smaczne". Każdy tu pisze swoje opinie bo przecież dla tego temat powstał (zresztą jak na większości for[jeżeli tak to się odmienia <ok> :-/ dyskusyjnych)

Natomiast każdy z nas stara się takich sformułowań nie używać. Bo one tylko jeszcze podsycają atmosferę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że macie własnych kłopotów za mało żeby bić pianę gdzie sie da.

Ja wszakże piany nie biję na ten temat, z wiatrakami przestałem walczyć, ale powiedz, czy to źle, że się ma mało własnych kłopotów albo nie ma się ich wcale? Co to za rozumowanie? Chcesz, żeby każdy miał tyle kłopotów, żeby nie mógł się wypowiadać na takie tematy, tak ludziom źle życzysz? Powinieneś się cieszyć, że Twoim kolegom, ludziom z forum mało swoich kłopotów i wypowiadają się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!