Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odnośnie żałoby


torek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę robić Ot w temacie z kondolencjami, dlatego też zakładam nowy temat, do wyrażenia swoich opinii na temat całej sytuacji związanej z katastrofą samolotu.

Proszę też modów o nie zamykanie tematu, gdyż jest to forum ogólne i każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania.

 

 

Dla mnie cała ta sytuacja jest chora!! Żałoba żałobą, ale to co się teraz dzieje to jest po prostu show i nic więcej. Media już bardziej obłudne być nie mogą. Najpierw przez całą kadencję Kaczyńskiego narzekały na niego, teraz wybielają wszystko, i jest to nasz bohater narodowy. TO JEST CHORE!!

To też tym bardziej nie mogę zrozumieć dlaczego osoba która nie oszukujmy się dla wielu była pośmiewiskiem (mimo że była prezydentem) teraz ma spocząć obok naprawdę WIELKICH Polaków jak Piłsudski. Dla mnie jest to niedopomyślenia!!!! To był tylko i wyłącznie prezydent. nie dokonał niczego szczególnego. Oczywiście można powiedzieć że grób to tylko symbol.. ale nawet jeśli to coś tu jest nie tak.

Nagle prezydent jest najznamienitszym człowiekiem w Polsce ( i zaryzykuje nawet stwierdzenie, że jest większa tragedia niż po śmierci Papieża). W katastrofach lotniczych, gdy rozbija się pasażerski samolot gnie minimalnie 3 razy więcej osób. Na drogach miesięcznie ginie o wiele więcej osób. Rozumiem że teraz to troszkę inna sytuacja, no bo prezydent i świta.. ale mimo wszystko tak nie powinno być. 3/4 osób które teraz stoją w nie wiadomo jak długich kolejkach do trumny prezydenta, wcześniej na niego pluli. PO PROSTU WIĘKSZEJ OBŁUDY TO AŻ CIĘŻKO SZUKAC!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszasz się po kruchym gruncie. Zaraz będą przeciwnicy i zwolennicy z jednej lub z drugiej strony. Osoby które kierowały państwem to i żałoba większa. Może , nie doczekasz chwili kiedy na pogrzebie Twojego ojca czy matki ktoś Ci w twarz nie powie, że jesteś żałosny i obłudny skoro się z nimi co jakiś czas kłóciłeś i sprzeczałeś.

 

Po części masz racje, że mówiono o prezydencie źle a teraz nagłaśniają same superlatywy. Postrzegam to biegunowo inaczej. Śmierć papieża i ta tragednia wielu osób nie można porównywać. Zginęli w jednej chwili przywódcy, prawie 100 ludzi i nie śmiercią naturalną.

 

Reasumując, kiedyś będziesz chciał uzyskać szacunek od ludzi. Jak Ci się uda po części go kupisz ale nigdy nie zobaczysz tego co dzieje się obecnie nawet w wersji mikro. Tak wygląda szacunek pozyskany i wypracowany. Nad tym bardziej się skup i zastanów. Teorię władzy też poczytaj lub teorię przywództwa: prawdziwym przywódcą grupy nie jest osoba mianowana (w tym Ci którzy się dodrapali), prawdziwym przywódcą jest ten którego grupa wybierze w chwili ....np.takiej jak ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOrry, na Ojca pogrzebie już byłem. ale nie porównuj OJCA do prezydenta. Czy to była Twoja rodzina? Bo moją Kaczyński nie był. Sorry ale ja mam takie zdanie. Nienawidzę obłudy która towarzyszy tej całej szopce. co innego współczuć rodzinom a co innego robić cyrk z tego wydarzenia. Ale jak WIdać polski naród uwielbia popadać ze skrajności w skrajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, nikt nikogo mięsem nie rzuca i nie będzie.

Jesteś pewien? Spójrz na wypowiedzi w innym, pokrewnym temacie oraz na wypowiedzi w ShoutBoxie z wczoraj np. Na tym forum przebywają ludzie, którzy potrafią obrażać tylko za to, że ma się swoje poglądy, inne od tych, które oni reprezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dni temu ludzie współczuli a teraz co??? Mi generalnie rybka czy pochowają go w Warszawie, Krakowie czy jeszcze gdzie indziej. Smuci fakt, że wcześniej puszczane były piękne hasła: Ojczyzna, Polska, Bóg tak chciał a teraz to nie lubiłem, nie nienawidziłem, "Czasem wstydze sie tego kraju." Minęło raptem kilka dni od wypadku a tak odmienne zdania często tych samych ludzi co wcześniej zapalali jakieś znicze internetowe albo na NK wklejali do śledzika jakieś pseudo modne głupoty. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

 

Również bym tego tematu nie zamykał...każdy ma się prawo wypowiedzieć a jeżeli już musi w sposób obraźliwy to od tego są moderatorzy, żeby mieć nad tym piecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się po raz pierwszy i ostatni w temacie:

1. Tragedia tak. Prywatna rodzin i państwowa.

2. Żałoba tak, ale bez takiego medialnego rozdzierania szat. Poprzednio poszczególne media prezydentowi tłukły ile wlezie a teraz łzy wylewają.

3. Kwestia pochówku: wola rodziny-wychodzę z założenia (bo ogólnie uwazam że ludzie są dobrzy) że raczej nikt przy tym dodatkowej piany nie bije. A jeżeli bije to ma zagwarantowany mój milczący niesmak. Krzyczeć nie będę.

4. Co do wielkości prezydenta Kaczynskiego ogólnie wypowie się historia i ocenią następne pokolenia. Znając życie w momencie pochowania na Wawelu Piłsudskiego tez pewnie padło trochę nieprzychylnych opinii. Piłsudski także w czasie swojej kariery politycznej nie był zbyt lubiany. I nie wszyscy go lubili i nie musieli.

5. Tak, głosowałem na niego. Później kilka razy wyprowadził mnie z równowagi, ale uważam go za dobrego prezydenta. Żałuję że w tak gwałtowny sposób zakończyło się jego życie i kadencja.

6. Prawdziwa żałoba-tak; prawdziwy szacunek dla demokratycznie wybranego prezydenta-tak; zgoda na taką szopkę medialną jaką mamy w chwili obecnej-nie.

 

Koniec mojej wypowiedzi w tym temacie i ogólnie na ten smutny temat. To jest moje zdanie i się do niego przyznaję. Nie wszyscy musicie je zaakceptować. Mam tylko nadzieję że nikt nie poczuł się urażony. Ze swojego sposobu obchodzenia żałoby nikomu nie będę się spowiadał i nikomu jej nie narzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą torek, według mnie Lech Kaczyński w Krakowie pochowany być nie powinien, uważam, że Powiązki to odpowiednie miejsce. Rozumiem, że prezydent, itd lecz Wawel jest zarezerwowany dla wybitnych osobistości a nie osób tragicznie zmarłych, mimo iż jest to np. prezydent. Jednak jak się stanie tak się stanie, wpływu na to nie mamy, wyrazić możemy jedynie swoje zdanie na ten temat. Co mnie jeszcze osobiście smuci w tym wszystkim, to, to, że w mediach mało wspomina się o chociażby załodze samolotu, teraz trochę czesciej, lecz dalej są Ci ludzie tak jakby pominięci. A poza tym, że nie byli osobami medialnymi są w czymś gorsi? tacy sami ludzie!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem i nie będę zwolennikiem polityki jaką prezentował, żal tylko tego że zginął w tak tragiczny sposób, choć wielu by się cieszyło, jednak w chwili śmierci jakiegokolwiek człowieka powinno się przemyśleć swoje postępowanie niezależnie czy się ta osobę szanowało czy nie. Mi zal tych ludzi nie polityków nie posłów nie senatorów nie prezydenta i zwierzchników żal ludzi bo każdy z nich był ojcem, matka i dzieckiem innych którzy teraz cierpią stratę.

 

Jak napisałem wyżej nie będę zwolennikiem zawistnej polityki jaka teraz prezentuje braciszek to on zaproponował wawel, to on nie potrafił w obliczu tragedii razem z premierem Rosji pójść na miejsce zdarzenia to on wieszał psy na Rosji a teraz to Rosjanie oprawiali ciało jego brata i bratowej. Wiec może warto w obliczu tego co się stało walnąć się w pierś i zacząć działać wspólnie dla dobra wszystkich, a nie widzieć tylko koniuszek własnego nosa.

 

Co do pochówku powinien być pochowany tam gdzie będzie tego sobie życzyła rodzina bo to rodzina będzie odwiedzała grób a nie zwalić utrzymanie grobu na podatnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako prezydent za bardzo mi nie odpowiadał, teraz wolę wiele spraw pozostawić bez komenatrza, ale pochowanie Kaczyńskiego na Wawelu to już lekka przesada.

Ktoś bowiem wpadł na genialny pomysł aby pochować parę prezydencką obok Królów Polski, obok Piłsudskiego, Sikorskiego i Kościuszki.Największym dokonaniem prezydenta Kaczyńskiego było to, że zginął w katastrofie lotniczej... z całym szacunkiem - Wawel to nie miejsce dla niego.

Czemu nie pochowają na Wawelu także prezydenta Kaczorowskiego ? Skoro L. Kaczyński zasłużył to chyba Kaczorowski także, a chyba nawet bardziej.

Ale o tym nie czas teraz dyskutować... szkoda mi rodzin osób, które zginęły, osoby, które łączyły tamtą epokę z obecną (Kaczorowski, Komornicki i rodziny ofiar katyńskich) wielka strata.

Niech ofiary tragedii spoczywają w pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielił za życia i... dzieli po śmierci, a prezydent powinien starać się łączyć ludzi ponad podziałami. Z dnia na dzień żałoba narodowa zmieniła się w "szopkę", aż boję się pomyśleć co się będzie działo od poniedziałku znając "możliwości" pis-u :evil: Kaczyński absolutnie niczym nie zasłużył się dla Polski, a nawet można powiedzieć szkodził. Teraz z powodu tragicznego wypadku sztucznie robi się z niego bohatera. Pomysł z Wawelem to jakaś paranoja, duże rozczarowanie postawą Dziwisza. Jak przeżywałem żałobę przez pierwsze 2 dni, tak teraz odczuwam duży niesmak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kataryniarz, zgadzam się z Tobą - zrobiła się szopka. I niestety tak jak napisałeś, znając PiS, zacznie się walka a nie jak teraz mówią posłowie nastąpi poprawa w polskiej polityce. W pewnym sensie już się zaczęło, pojawiają się głosy że to spisek Tuska i Putina i to oni stoją za tą tragedią. (opinia zasłyszana w radio maryja)

giblartar.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!