Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana zawieszenia na spotowe przód i tył gr


rusinekwrc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Tylko i wyłącznie!! Eibach Pro-kit -30mm/-30mm dedykowany do Twojej Megi oraz Twojego silnika ;) zapewnią bezpieczeństwo, komfort jazdy i odpowiedni efekt ;) warto zapłacić odrobinkę więcej. Komplet nowych możesz już złapać za 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam , Chciałbym obniżyć megi coupe o 3,5-4cm za pomocą sprężyn APEX lecz do tego chciałbym założyć rozpórkę przednich kielichów. Problem jest taki , iż na allegro nie znalazłem rozpórki do mojego modelu 1.9dci 2004r. Jest jedynie do modelu od 2008 . Problem kolejny jest taki iż od szyby do kielichów jest pociągnięty plastik który je zasłania uniemożliwiając jakąkolwiek rozpórkę.

Pyt 1 czy ktoś ma lub gdzie można zakupić rozpórke do tego modelu ?

pyt 2 Jak zdjąć ten plastik ?

pyt 3 Czy obniżenie o 4cm przy felgach 16 lub 17 spowoduje że będzie można jeździć bez większych obaw czy pojawią się już problemy z krawęznikami , lezącymi policjantami itp ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Z rozpórką to może być problem, chyba będziesz musiał zrobić na zamówienie. Nie jestem pewien ale chyba mój znajomy "zdziałał" taką do dCi, postaram się z nim skontaktować to później napiszę czego się dowiedziałem.

2. Nie mam pojęcia :P

3. Wstawiając sprężyny niższe niż 30mm każdy producent radzi wymienić też amortyzatory, jak już chcesz obniżać to czy zastanawiałeś się nad gwintem? Schodząc 40mm na pewno z krawężnikami kolorowo nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cięcie

1. Żaden problem - pasuje rozpórka przednia górna Weichers - nie ma znaczenia czy to 1,6 1,5dCi czy 2,0T sport :!: W instrukcji jest pokazane co i jak zamontować

2. Plastiku się nie zdejmuje - podcina się lub wycina tylko tę część która przysłania kielichy

3. BZDURA. Ori amory można stosować ze sprężynami do max -40mm. Kolejna bzdura to te niby problemy z krawężnikami po obniżeniu seryjnej zwykłej meg sprężynami o max 4cm. To nie sport że już seryjnie jest obniżony :)

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co do śpiących policjantów to 1 na tysiąc coś tam zahaczy jak jakiś wyjątkowo wysoki się trafi. Na jazdę po koleinach nie ma to wpływu, samochód lepiej trzyma się w zakrętach i przyjemniej się prowadzi. Na jazdę w koleinach największy wpływ mają dystanse i profil opon. Na Eibachach jeżdzę już ponad 3 lata i jestem bardzo zadowolony, czasami chciałbym go jeszcze opuścić o te parę centymetrów ale brak problemów, o które pytasz rekompensuje mi ten drobny dodatkowy prześwit.

Amortyzatory są seryjne, nie ciekną, raz wymieniałem łożyska amortyzatorów (górne) z półtora roku temu ale czy miało to coś wspólnego z obniżeniem nie jestem w 100% pewien, koszt niewielki. Efekt obniżenia możecie zobaczyć na zdjęciach w temacie z moim autem. Niedługo wrzucę jakieś nowe foty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!