Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak zmniejszyć prześwit między kołem a błotn


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kupiłem Megane II Grandtour z silnikiem 1,9 dci i wszystko było ok, do momentu, kiedy kupiłem alufelgi. Są to Team Dynamics 17" z oponami o rozmiarze 215/40. Jak założyłem kółeczka i opuściłem auto na podnośniku, to złapałem sie za głowę ;/ Prześwit tak wielki że na samochodzie te alusy wyglądają jak by miały 13" ;/;/ Co zrobić w takim przypadku? Gwintowane zawieszenie odpada bo zbyt drogo ... Czy sprężyny odniżające coś dadza?? bo nie wydaje mi się żeby tak dużo poszło w dół. Większy profil opony np 225/50 ??

Proszę o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil minimum 50. ja miałem 225/40/18 na orginalnym zawieszeniu i wyglądała jak pokraka :-P dopiero jak załozyłem sprężyny sportowe i siadła to efekt był super.... zmień oponki na początek i zobacz, myślę że profil 50 powinien załatwic sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zależy czy wolisz komfort czy twarde autko, ja swoje sprężyny zdemontowałem bo troszke mnie to dnerwowało, w pierwszym tyg zaraz uszkodziłem miske :-( no i oczywiscie mniejsza żywotność elementów eksploatacyjnych zawieszenia.jeśli zdecydujesz się na te sprężyny to tylko i wyłącznie do wersji gt, niech ktoś nie wmówi ci że pasuja z hb,ja właśnie miałem z hb i dużo więcej siadła niż miała.co prowda prowadzenie było super,trzymała się drogi jak przyklejona ale niestety komfortu zero :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś opony z za małym profilem.Nie dość,że auto wygląda,jak wygląda, :roll: ,to jeszcze licznik będzie Ci sporo oszukiwał.Jak kupiłem 17" do swojego też były z oponami z profilem 40.Autko poszło trochę w dół,ale wszystkie krawężniki były moje i wyglądało,jakbym 13" z seicento założył.Po zmianie opon na 205/50 jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!