Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obtarcie


Marcin Szymansk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kochana małżonka ostatnio nie zmieściła sie w bramie. Powstały szkody jak na fotce. ASO na Lewinowskiej chce malowac cały tylny zderzak drzwi plus cieniowanie na drzwiach przód. Trochę szaleją. Jednocześnie twierdzą, że inny sposób może spowodować, ze lakierowanie będzie widoczene. Czy macie z tym jakieś doświadczenie.

 

Dla mnie takie lakierowanie ma ten sam skutek co obtarcie całego boku o drzewo.

 

Pozdrawiam

post-2136-1271678302_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć mam dużo, wszystkie z ASO plus opis szkody i kosztorys. Dlatego robię w ASO bo w S-Plusie, który chce to malowac punktowo chcą 700zł. Mam nadzieję, że to cos da. Mnie tylko martwi wielkośc lakieru. Całe elementy? Wg. lakiernika będzie widac odcięcie. Musze pogadać, zeby cieniował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementu ci nikt całego malować nie będzie tylko samo miejsce uszkodzenia. Jak się dobierze odpowiednio lakier do samochodu nie z palety tylko do samochodu nie powinno być różnicy. Bardzo dużo daje klar (lakier bezbarwny) który w zależności od jakości będę dawał efekt czy będzie widać czy nie. Jeśli będzie to robił w ASO to chłopaki mają doświadczenie w doborze lakieru. Z cieniowaniem to już tak jest żeby nie było widać to trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie mówili <ok>

Czyli bazą (czarnym) tylko miejsce szpachlowane, potem klar na całość? Ja bym chciał, żeby sie cieniowali i jak najmniej tego klaru ładowali. Auto ma mi służyć jeszcze dwa lata. Potem zmiana i nie mam ochoty tłumaczyć się z pomalowanego całego boku.

Tylko pytanie jak to potem wyjdzie i co z tego będzie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po naprawie dachu miernik pokazuje taką samą wartość lakieru na 3/4 dachu (jak miał przed naprawą). Na ćwiartce jest oczywiście szpachla, bo była niewielka rysa. Generalnie różnicy żadnej nie widać. Byłem nawet wypytać dlaczego kasują za cały element, a robią ćwiartkę, to wytłumaczyli się, że 1) kosztorys robi się na cały element, 2) taka jest technologia naprawy i resztę maluje się klarem + polerka... 3) podobno tego klaru jest tak mało, że miernik może tego nie pokazać (akurat ciężko w to wierzyć), ale może rzeczywiście polerka tutaj coś zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym robi dobrze, to ma już doświadczenie przy poprzedniej meganie. 4 razy lakierowali próg, bo zawsze wychodził im piasek i po 2 tygodniachz rantu drzwi zszedl lakier. Ale masz rację naprawa w ASO jest bezcenna, dlatego w S-Plus na Zwycięzców wyliczyli naprawę na 700zł, a ASO za to samo wg. kosztorysu zainkasuje 3500zł

 

[ Dodano: 2010-04-30, 08:41 ]

Byłem oglądałem, nie odebrałem. Naprawa miała trwać 4 dni trwała 8. Przy odbiorze okazało się, że w miejscu obtarcia grupość po naprawie wyniosi 850 mikronów, na lakierze wjednym miejscu purchel, jak dobrze odchowany syf na nosie, plus pofalowany w dwóch miejscach lakier. GEneralnie poprawka. Pytam

na kiedy zrobicie. Do piątku da radę?

O panie nie ma nawet mowy, najwcześniej po 1 maja. A najlepiej to odbierz Pan samochód i umówimy się w drugim tygodniu maja. Ok, potrzebowałem samochodu i byłem gotowy na to przystać. Ale, otwieram drzwi a jasna tapicerka upindolona w smarze, na desce rozdzelczej wyskakują błędy. dramat.

Koleś mówi, że w takim stanie nie wyda mi auta. Ok, dwaj na swój koszt zastępsze. Dostałem Modusa (super, extra samochód) - na drugi dzień o 17 dzwonili, że wszystko jest ok. A jednak się dało <ok>

JAdę dzisiaj ponownie oglądać i odbierać. Wieczorem się pochwalę jak zrobili.

 

[ Dodano: 2010-05-03, 17:05 ]

Odebrałem, zrobili ogólnie ok, rachunek na 3500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!