Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błagam o pomoc i rade ! Dziwne zachowanie Me


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam ogromny problem ze swoją megane. Błagam starszych kolegów z forum o jakaś sensowną rade .Od pewnego czasu , autko dostaje dziwnej choroby .Objawy są następujące. Mogę cały dzień jezdzić autkiem i jest wszystko ok , nagle autko dostaje drgawki , nie trzyma już obrotów 750 , tylko prawie na 0 , ( autem całym trzęsie) muszę wtedy mocno prze gazować meganke i znowu załapie na chwilkę i sytuacja się powtarza. Czasami ma to miejsce podczas jazdy , wtedy samochód nie reaguje na pedał gazu , poczym znowu się odwiesza .Po kilkukrotnej takiej sytuacji i ponownym uruchomieniu Megi ożywa , i znowu jest spokój na jakiś czas. Średnio dostaje takich ataków co 2 dni . Chciałbym jeszcze dodać ,ze zachowanie Meganki jest na PB i LPG. (1.6 8v 97 rocznik)

 

 

 

W autku było wymienione : wszystkie filtry

świece

czujnik temperatury silnika

czyszczony krokowiec

rozrząd

 

Z góry dziekuję za rade i pomoc. Wiadomo , że najlepiej byłby podjechać do mechanika , ale narazie tak +- chciałbym się rozeznać w problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mogą mieć przebicie, w nocy delikatnie nad nimi psiuknij spryskiwaczem i sprawdź czy nie iskrzy nigdzie(oczywiście na włączonym silniku). Ja żeby mieć pewność kupiłem kable sentech na allegro za chyba 36zł....i to nie jest duży koszt. Jeżeli się okaże, że to one to kiedyś kupisz może lepsze a jak przyczyna będzie gdzie indziej to zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

 

PS Ale temat postu jest naprawdę rzeczowy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki problem że autem szarpało przy pewnych obrotach przy ruszaniu ( ok. 900-1 tyś obrotów), na diagnostyce komputerowej okazało się że wystarczyło wyczyścić czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym (koszt wraz z diagnostyką 100 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilką wróciłem od mechanika . Diagnoza------------- jedna z cewek . Megane 1.6 8v ma 4 cewki jagby wbudowane w 2 (czarna i biała) . Mechanik nie mógł stwierdzić która jest do wymiany , najlepiej jak bedzie autem szarpać to odpiąć przewody ze świec . Czy zna ktoś lepszy sposób ? Ewentualnie czy wymiana takiej cewki jest jak najbardziej w zakresie wymiany w garażu , czy lepiej jechać z tym do mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :). Kilka dni przed wymianą cewki (okazała sie zepsuta) auto oprocz wymienionych wyżej objawów nagle rano nie chciało odpalać odrazu , tylko po mocnym kilku sekundowym dodawaniu gazu , poczym nagle się coś odblokowywało i zaczynał w miare normalnie pracować . ( Dociskałem pedał gazu i czekałem aż załapie ok po 5 sek. ) Bylem pewny , ze to wina padającej z dnia na dzień cewki . W końcu doczekałem się i CEWKA doszła ,ponieważ zamówiłem ją od sprawdzonego gościa z ALLEGRO. -----> Zakręciłem , podłączyłem odpalam ... i :);) objaw ktory nagle pojawił się kilka dni przed wymiana CEWKI . Musiałem dodawać gazu zeby odpalił i załapał . Obecnie sytuacja jest taka,że cewki mam dobre ( już nic nie szarpie na rozgrzanym silniku) ale pozostał nowy problem ,który myślałem , ze jest w 100% spowodowany jeżdzeniem na uszkodzonej CEWCE . W dodatku auto po dodaniu gazu zawsze przygasi obroty . Wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu. ( np. trzyma ładnie na 750 , wystarczy dodać gazu i zawsze nim zatrzepie , przygasnie i wróci na 750 . Wcześniej nawet na uszkodzonej cewce takich objawów nie było:( Czy macie jakiś pomysł ? Dlaczego nagle obroty cały czas przygasają i problem nowiutki z dodawaniem gazu rano nie zniknął ? ( pojawił się kilka dni przed wyminą zepsutej cewki) Czy jest możliwe ze zepsuta cewka , narobiła mi większych szkód ? Proszę o pomoc. Przewody mam nowiutkie , jest możliwość ,ze zle je podpiłem ? albo nowe świece padły ? Już nie mam sił z moja meganką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wymieniłeś nie tą cewkę, jeśli twierdziłeś, że zbytnio nie wiadomo która to.. Mi też falują obroty na jałowym w granicach 750, ale dałem sobie spokój, bo jest to minimalne i nie wpływa na cokolwiek, a szukać i wymieniać na nowe już mi się odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem cewkę w 100% zepsutą . Nie występuje już uciążliwe szarpanie i auto chodzi na wszystkie cylindry ,zresztą przed wymianą dokładnie zdiagnozowałem ,która cewka przerywa. Wiem ,ze przygasanie obrotów w moim autu nigdy nie miało miejsca :) Objawy i na LPG i PB .

 

[ Dodano: 2010-05-07, 15:30 ]

1- Autko zaczęło dziwnie pracować

2- Wymieniłem przewody ( nic nie pomogło)

3- okazało się ze cewka

4- Jezdziłem autkiem tak przez okres 7 dni (czekajac na cewke)

5- 2 dni przed przyjściem cewki pojawił się dodatkowy NOWY problem

6- Wymieniłem cewke

7- Nowy problem pozostał a problemy cewki minęły .

8-Teraz mam problem z odpalaniem rano i przgaśnięciem obrotów.

 

 

tak to wygląda przejrzyście :);):) Może gdybym cewkę wymienił w ciągu 2-3 dni teraz nie miałbym problemów z odpalaniem i obrotami :/

 

[ Dodano: 2010-05-08, 21:08 ]

temat zamkniety ;) wszystko na drugi dzien się ustabilizowało:) Może meganka potrzebawoała chwili zeby zakceptować nowa czesc:) Wszystko juz gra,odpala na dotyk i obroty nie falują ,dziwne ale naszczescie prawdziwe:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!