Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CODE 0000 - czyli metody zdobycia kodu do radia


Lewy

Recommended Posts

W związku z ciągłymi pytaniami, prośbami via GG itp, itd, poszukiwaczom kodu do radia, którzy z jakichś powodów (nie ważne jakich) nie są w stanie znaleźć potrzebnych informacji w necie lub (prościej) na naszym forum, podaję trzy metody. Każda z nich sprawdzona i działająca w 100%.

 

1. ASO. Według doniesień potrzebną informacją podawaną w ASO, jest numer VIN samochodu lub numery z naklejki na odbiorniku radiowym. Cena usługi waha się od 0zł do kilkudziesięciu zł (jak to w ASO). Od czego zależą różnice???

 

2. Forum http://forum.eserviceinfo.com Należy się zarejestrować!!! Posty pisane jako "gość" są tam ignorowane. Jako zarejestrowany i zalogowany User, piszemy prostego posta w TYM dziale. Klecimy posta podając numery z naklejki na odbiorniku radiowym, ładnie prosimy o kod i spokojnie czekamy.

 

3. PROGRAM W opisie i na dołączonych zdjęciach znajdują się potrzebne informacje. Działanie sprawdzone z odbiornikiem Tuner List, co jest ważne, gdyż w opisie programu jest adnotacja iż dekoduje on wyłącznie Update List, co nie jest prawdą.

Do programu potrzebny jest tzw. precod mający postać jednej litery i trzech cyfr. Zapisany jest on na naklejce na boku radia lub (co jeszcze nie sprawdzone) przytrzymanie klawiszy 1 i 6 w momencie gdy wyświetla się zapytanie o kod, powoduje wyświetlenie precodu.

 

Zanim zaczniemy poszukiwania kodu w necie, warto przeszukać posiadaną instrukcję radia, samochodu etc. Gdzieś może znajdować się naklejka z podanym kodem <ok>

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

tu są aplikacje na generowanie kodów

 

1. Renault Radio Code Calculator

2. Renault Radio Code Generator

3. Renault Radio Code Generator

 

sprawdzone i działają

Edytowane przez anetaaneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Kod radia można uzyskać na tej stronce.

http://liczkod-motoscore.rhcloud.com/liczkod.html

 

Uwaga,

stronka - kalkulator jest ocechowana przez inne forum, nie musicie wchodzić, a jeśli administracja forum uzna to za spam, to trudno, proszę usunąć. Nie będę miał pretensji.

Zapewniam, że kalkulator działa dobrze, sprawdzone nie raz. Trzeba mieć tylko takie dane jak zaznaczone na tym obrazku, które znajdziecie na naklejce z boku radia. Niestety trzeba je wyjąć. Ale to i tak zajmie mniej czasu niż telefony do Renault Polska. Drugą sprawą jest fakt, że ktoś mógł wymienić radio, a RP poda kod do radia po nr VIN, więc może się okazać niezgodny.

post-25836-0-91497000-1480869955_thumb.jpg

 

Podrzucę też filmik "ukryte menu radia", jest fajnie dużo pokazanych funkcji. Najważniejsza to ta, która umożliwia skrócenie czasu oczekiwania na ponowne wpisanie kodu po poprzednim błędnym. Jest to kombinacja klawiszy 2+5+włącz radio - trzymaj wszystkie guziki aż zaskoczy. Wtedy radio się resetuje całkowicie, włącznie z koniecznością wpisania rejonu (dla nas jest to Azja)

 

Pozwoliłem sobie wyciąć ten post z innego tematu, tu powinien być bardziej przydatny, w tamtym zaginąłby w niebycie. ;)

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!