Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silniki diesla w Scenic IPhII


eloziom

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przymierzam się do przesiadki z wysłużonej Megane z 98 r. do Scenica 2000-2003.

Z silnikami benzynowymi sprawa jest prosta 1.6 i 2.0 16 V to najpopularniejsze jednostki i z takimi motorem będę auta szukał ale dużo większy jest wybór egzemplarzy z silnikiem diesla.

I tu moje pytanie, jeśli diesel to jaki ? nie znalazłem nigdzie konkretnej rozpiski jaki motory były montowane w tych rocznikach, dTi i dCi, TD. Czy ktoś może mieni skierować na stronę gdzie znajdę parametry tych motorów ? jak je odróżnić i który wybrać ? czy któryś jest bardziej polecany od innego ? jak z ich awaryjnością i czy są drogie w eksploatacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był, znajomy ma z 2000r. Już czasami pojawiały się na forum ogłoszenia Sceniców z tymi osiołkami, jednak nie pamiętam czy były to roczniki nowsze niż 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widziałem ale mało mogłem widzieć to dti dostaniesz do rocznika 2001 a powyżej to Dci tylko. TD wcale nie było w renaulcie a jedynie Dt ale to w wersji ph1 więc Ciebie nie dotyczy. ja tam ze swojego Dti jestem zadowolony. Faktycznie ze dwa osiołki 64KM widziałem ale tylko w ogłoszeniach. Silnik choć bezawaryjny ale stanowczo za słaby dla megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak je rozpoznać ? gdzie są oznaczenia i jaki mają poszczególne motory ?

mam nadzieje że te 2 diesle nie są owiane "złą sławą" tak jak te nowoczesne z megane II gdzie jak poleci pompa wtryskowa albo coś w tym stylu to koszty w kilku tyś złotych się nie zamykają <ok>

A czy te silniki mają sprzęgło z kołem dwumasowym ? chce po prostu uniknąć kosztownych napraw jeśli coś poleci podczas eksploatacji, o auto będę dbał tak jak o każde moje poprzednie ale wiadomo jak to jest z kilkuletnią używką, nigdy nie wiadomo kiedy coś poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widziałem ale mało mogłem widzieć to dti dostaniesz do rocznika 2001 a powyżej to Dci tylko.

 

Fakt że w Megane ale widziałem silnik dti z rocznika 2002 lub 2003 początek, silnik dti jest tańszy w ewentualnej naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!