Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przy ruszaniu z I cos puka. meganeI ph II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Od pewnego czasu ma takie głuche puk z przodu.Występuje to przy ruszaniu z I biegu,lub jak jade na II biegu powoli i daje gaz,hamulec,gaz itp. mechanik sprawdzał z przodu zawieszenie i jest wszystko na sztywno,nie widac luzów na tulejach,gałkach itp.. poduszka skrzyni jest nowa .Gdzie szukac przyczyny.jest to takie małe pukanie przy ruszaniu ,albo szybszym hamowaniu,tak jakby pod wpływem przeciążenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Sprawdzał tez poduszkę te górna lewej strony,i popatrzył ogólnie,nic nie widać. miesiąc temu wymieniał osłonę od strony skrzyni (lewą) no nie wiem .Jak szarpie za przegub to jest minimalny luz ,i luz skrzynia -koło ale tak miałem zawsze..Hamulce mam nowe.

A czasami coś z amorami czy tam coś przy tych przeciążeniach nie będzie .

 

Regulamin forum zdałoby się sobie przypomnieć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik raczej nie . Nigdy nie miałem problemów w poduszkami ,by najmniej ta koło rozrządu jest solidna (silnik jest sztywny) .Nie wiem gdzie są inne.może z czasem cos sie pogorszy to prędzej wyjdzie.

PS.Czy trudno się wymienia łożyska kół z tyłu? Pomału wyją przy 80km/h ogólnie jest dośc cicho.Chciałbym najpierw wymienić te z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też te stuki i przy zmianie biegów słychać "stuk" byłem mechanika i pokazał mi że mam do wymiany cała pół oś prawą, dosłownie oczy mi wyszły :shock: jak zobaczyłem te luzy. Pół oś zamówiłem nową nie żadną regenerowaną i nie bawem wymieniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witajcie!

Nie wiem jak to u Was wyglądało Koledzy, bo u mnie tak jest jak dodam gazu to coś stuknie, a jak puszczę to znów ten sam stuk... ale u mnie to tylko na zimnym silniku, jak się zagrzeje to już wszystko w porządku.

Proszę o radę, bo nie wiem czy się tym nie przejmować i jeździć tak dalej...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!