Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1.9 Dti turbina


Petor14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejne pytanko dotyczące turbiny bo bym nie chciał pieniędzy wywalać na marne.To więc, gdy jadę normalnie tak do 120 km/h wszystko jest okej ale gdy jadę juz ponad 120 do 140 i zwolnię tak do 100 i przyspieszam to słyszę jakiś gwizd,wycie ? ,jak suszarka do włosów. Gdy jadę na 5 biegu tak 70-80 dodaje gazu to dziwek jest słyszalny.Na drugi dzień już tego dźwięku raczej nie słychać.Auto ma przejechane 240.000 km.Nie kopci w czasie jazdy,bynajmniej ja nic nie widzę.Proszę o odpowiedzi.

 

[ Dodano: 2010-05-02, 16:30 ]

Witam

Wiele osob przegląda ale nikt nie odpisze.

Zauważyłem jeszcze jeden objaw gdy sie przygazuje na postoju tak 3,5-4 tys/obr to auto mocno kopci czarnym dymem.Gdy sie mu tak trzyma 4 tyś to kopci mniej.To jest normalny objaw czy tak być nie może ? Moze to wina paliwa ? Czy trzeba dac mu w gary trochę bo czytałem ze nieraz pomaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Świst jest normalnym odgłosem przy pracy turbiny - zasys powietrza przez turbo. Jednak jak turbo się kończy to dochodzi do tego taki metaliczny pogłos.

Na postoju raczej nie gazuj za mocno bo zepsujesz silnik. Mi w Megane II 1,9 nie walił czarnym dymem jak go przygazowałem. Dopiero jak turbo mi strzliło na dobre to wtedy był czarny dym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pablo 192 chociaż jedna porządna osoba co ma klawiaturę bo inni to mają chyba same myszki.

A u ciebie jak padło turbo to cały czas walił na czarno nawet na wolnych , nie miał mocy czy jak ? Jakie miałeś objawy.Teraz jakoś chce sie wybrać na komputer. Dzisiaj zauważyłem że na zimnym silniku delikatny taki niebiesko-czarny dymek mu leci.Coś poważnego to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!