Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

iPhone w aucie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym "pożenić" mój telefon i odtwarzacz muzyki z autem. Z tego co się zorientowałem, radio mam to najprostsze, więc pewnie bez wymiany się nie obejdzie.

Po pierwsze, chciałbym móc słuchać muzyki z iPhone plus sterowac tym ustrojstwem z pilota pod kierownicą. Czyli wpiąć go jakoś po USB. ZTCP, była taka opcja w firmowym wyposażeniu, ale chyba w Ph II już...

Po drugie, fajnie byłoby, żeby dało się w jakiś prosty sposób dopiąć do powyższego zestawu HF.

Da się tak droga redakcjo nie wpędzając się w jakieś chore rozwiązania za kosmiczne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do tego wątku:

 

http://megane.com.pl/scenic-ii-phi-radio-t...box-vt12391.htm

 

Zakupiłem ten USB Box - jestem bardzo zadowolony, ale nie spełni wszystkich wymienionych przez Ciebie warunków. Ale jest to jakies rozwiązanie.

Ma wejście Aux IN - więc tu byś mógł podłączyć jakiś odtwarzacz - ale nie będzie mógł tym odtwarzaczem sterować z pod kierownicy.

Ma też wejście na USB i czytnik kart. I tu znów małe ograniczenie, bo piosenki muszą być w katalogach CD01, CD02... itd. do CD09. Więc raz jak jechałem ze znajomym, którym miał muzykę na pendrivie, tylko, że nie w tak nazwanych katalogach - sobie nie posłuchaliśmy

Osobiście mam wszystko nagrane na kartach pamięci, i cieszy mnie Aux IN - bo głównie z tego powodu to kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sobie poczytałem. I sobie chyba odpuszczę pierwotny pomysł. Prędzej wymienię radio na takie z odtwarzaczem mp3 na CD. Chyba żeby jednak jakoś w schowku pasażera upchnę tego symulatora zmieniarki. Hmmm...

A jeszcze jedno glupie pytanie - każde radio bez własnego wyświetlacza podpasuje do R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie kup radio alpine,lub pioneer,które obsłuży iphone/ipod. Ja mam u siebie radio pioneera i mi śmiga z ipodem,musiałem tylko specjalny adapter pioneera kupić,bo mam troszkę starszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno glupie pytanie - każde radio bez własnego wyświetlacza podpasuje do R?

 

Masz na myśli to, że będzie korzystało z wyświetlacza samochodu na konsoli?

Nie wiem, ale może być trudno - zważywszy na fakt, że np. do Scenica II ph I (czyli do starszych Sceniców) nie można podłączyć radioodbiorników z nowszych sceniców II (np. takiego z MP3) bo nie zadziała w ogóle przy tej instalacji (już temat pamiętam jak przez mgłę, chyba było to związane z magistralą CAN) - do poszukania na forum. Więc musisz być bardzo ostrożny przed zakupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te radio z MP3 nazywa się "Update list" i niestety wyświetlacz od radia bez mp3 "Tuner list" nie pasują, czytałem duzo na ten temat bo sam chciałem zmienic radyjko, wraz z radiem trzeba było by kupic wyświetlacz, to już bardziej opłacalna bedzie ta wirtualna zmieniarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za info. Chyba sobie jednak daruję i zostanę przy standardzie, ew. dokupię tę wirtualną zmieniarkę, jak się okaże, że żonglowanie CD-R mi się znudzi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!