Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pompa działa ale jakoś dziwnie - pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapala, silnik ewidentnie nie dostaje paliwa. Przekręcam kluczyk i słychać pompę ale jakoś tak słabo. Objawy wskazują ze pompa daje za mało paliwa albo za słabe ciśnienie, ale : wyjąłem, podłączyłem do prostownika i kręci, włożyłem wpiąłem kostkę i po przekręceniu kluczyka słychać ją tak dziwnie słabo jak wcześniej i nie nabija ciśnienia tylko chlupnie słabo w szlałfik a wydaje mi się że powinna działać aż nabije ciśnienie w przewodach. Pompa niby dobra bo kręci ale już w samochodzie to nie daje paliwa tylko na początku po włączeniu zapłonu coś tam zadziała ale tylko "sekundę" a powinna działać aż nabije ciśnienie.

Może to jakaś elektronika co tym steruje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słychać załączanie pompki ok.1-2 sek. po przękręceniu kluczyka, auto odpala i nie brakuje mu mocy przy większych prędkościach i dodawaniu gazu - to wg mnie nie ma co na razie się obawiać.

Poza tym awaria pompki nie jest kosztowna.

Ja osobiście jakiś czas temu wlewałem parę razy płyny do czyszczenia i smarowania całego układu paliwowego, łącznie z pompą. Nie wiem czy pomogło, na razie jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie odpala, chcę załapać i czasami zapali na 2 do 5 sekund i zaczyna kaszlać i gaśnie - za mało paliwa to wiem. Tylko czemu ta pompa wyjęta z auta kreci a w aucie tylko chlupnie i nie nabija ciśnienia w przewodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam taki problem wymieniłem pompę na nowa i nowa obudowę. w nowej obudowie jest dodatkowo ten zaworek na powrocie którego w starej nie było. jak zapale silnik jest wszytko ok nawet jak gazuje ale jak jadę to przerywa nie ma siły i czasami gaśnie albo nagle robi się ok. zastawaniem się czy nie dali mi w sklepie za słabej pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtuch, pompka może być za słaba, ale pisałeś mi, że kupiłeś taką samą. Objawy, które opisałeś wyżej, pasują mi też do padniętej cewki, może to zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!