Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] zmiana podświetlenia zegarów - MI


hosekk

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przycisków to właśnie dzisiaj tam zaglądałem. Myślałem, ze jest tam jakaś żaróweczka czy coś i że jakoś prościej będzie to zmienić, ale ostatecznie uznałem, ze za dużo dłubania - zostanie jak jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś może podświetlenie zegara z temperaturą? Dzisiaj chciałem sobie wymienić podświetlenie właśnie tego zegara, kontrolki od niezamkniętych drzwi i niezapiętych pasów, dwie ostatnie wymieniłem i świecą już na niebiesko, a zegar świeci tak jak świecił, widocznie sama wymiana żarówki na niebieską nic tutaj nie daje, więc da się to w ogóle zmienić, ewentualnie jak?

 

 

Jeszcze chciałem zapytać, czy przycisk od zamykania/otwierania drzwi też powinien byc podswietlony? Jeśli tak, to jak to jest podświetlone? Czy to są takie żarówki, jak do podświetlania zegarów, nawiewu, czy takie jak są w drzwiach do podnoszenia szyb? (deko bardziej skomplikowane :mrgreen:)

_________________________

 

Właśnie zmieniłem sobie podświetlenie przycisków od opuszczania/podnoszenia szyb, jednak nie było to takie skomplikowane jak myślałem i zrobiłem trochę inaczej, nie robiłem żadnych dziurek w tym plastiku, tylko diode umieściłem nad tym pomarańczowym plastikiem, a druciki z diody owinąłem na boczkach tego plastiku :) z efektu mojej pracy jestem zadowolony. :)

 

100_5191.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chce zakładać nowego tematu - spytam się więc tutaj...

 

Czy jest możliwośc zrobienia w Megance Coupe phI aby zegary zaczynały swą prace z "pozycji" godziny 6 lub 9 ?? Dużo jest z tym dłubania i czy wogóle to możliwe ? Szczególnie te na goz. 6 mi sie podobają :) Coś w tym stylu

dechaaq3.th.jpg decha2bq9.th.jpg decha3kr7.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam :mrgreen: ja zakupilem zegary firmy Moman jest <ok> rewelacja choc nie tanio :-/ reszte podswietlenia zmienilem w ten sam sposob jak na zdjeciach Tokra1 choc moze lepiej by bylo wybrac diody matowe(ale juz nie chce mi sie bawic.Teraz mysle zeby ulepszyc swiecenie ringow w przednich lampach(mam Black Agel Eyes z ringami) ladnie swieca ale widzialem gdzies na fotkach ze swiecily extra(myslalem ze moze diody tam wstawie dwie naprzeciw siebie i by ladniej swiecily:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie jak ustawić poprawnie wskazówki w liczniku?podkusiło mnie i zakupiłem tarcze z niebieskim podświetleniem,efekt średni bo zapomniałem w pośpiechu,że z pomarańczową pleksą wyjdzie zielony,ale to nie problem,dam przeżroczystą pleksę i będzie ok.Tylko teraz co z tymi wskazówkami?Po podłączeniu wskażnik od paliwka wskazywał ponad połowę(było poniżej 2 kreski),od temperatury był na 4 kresce,obrotek też za dużo pokazywał.Narazie podłączyłem wskazówki na czuja (nałożyłem przy uruchomionym silniku-kamikadze jestem chyba 8-) ) Nie uśmiecha mi się kupować drugiego licznika(choć miałem w planie wstawić od ph2;tylko ciężko z opisem kabelków,no i kombinacja z wtyczkami).musi być chyba jakiś sposób by to poprawnie ustawić,bo myślę,że jakieś przekłamanie teraz jest.O ile ze wskażnikiem paliwa można by sobie poradzić tankując do pełna i ustwić tak wskazówkę by pokazywało full,ale co z resztą?Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej27r, ustawiasz na czuja, delikatnie poniżej skali. przy rozebranym liczniku jak delikatnie będziesz przesuwał palcem wskazówkę (do zera ) to poczujesz opór. Jest to tzw punkt zero, do którego opada wskazówka po odłączeniu zapłonu. Musisz go po prostu ustawić tak jak jest w momencie spoczynku.

Opór jest w obie strony- do zera go obniżasz a kręcąc ponad skale podnosisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz wyjmować kołka. przekręć wskazówkę w drugą stronę, znaczy w prawo. Powinieneś czuć że idzie dalej ale "jakoś inaczej". Tą od paliwa przekręć tak... do max. temperatury i delikatnie cofaj. jak będzie jakoś inaczej "opadała" to do bolca dosuń i powinno być dobrze. Jak wyczaisz o co chodzi to pójdzie jak z płatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem tak(wedlug instrukcji z zegarami byla)wyjasc najpierw kolki wskazowka niech sama opadnie zaznaczyc np.mazakiem jej polozenie,zdemontowac wskazowki(najlepiej zdjasc widelcem :oops: )no i wymienic tarcze ustawic wskazowki wedlug zaznaczonego wczesniej miejsca wskazowke cofnac przed miejsce na kolek,kolek wlozyc i jest ok :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś juz niedam rady tego zrobić,więc wezmę się jutro za to.Jak ściągałem wskazówki to opierały sie na kołkach,po zmontowaniu wszystkiego miałem za wysokie wskazania,kurcze,wkońcu paliwo się nie rozmnożyło.zaraz wrzucę fotkę z moich nieskończonych prac.

ba98c352a0af4bc8m.jpg 177828cd58d329d1m.jpg 31890454fc3dc482m.jpg c9d2e198adcb4d47m.jpg 1df9a0e23c5b386fm.jpg 1f9ee7d51908d139m.jpg

4214b355f5225c89m.jpg 5b1f314afebf1f1dm.jpg 2a12b9744e86d60em.jpg

 

rycerz;-), pamiętasz jak u Ciebie były wskazówki?Możesz orientacyjnie napisać?A może ktoś ma foto na którym widać jakie położenie mają wskazówki po wyjęciu słupków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!